Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiální text distributora)

tron

„To nie je jeho štýl. A chlap ako on má len štýl.“ – „Tuším ho máš rád.“ – „Vždy som ho mal rád.“ Začiatkom 90-tych rokov na tom akčné hviezdy 80-tych rokov neboli najlepšie. Doba sa postupne menila a ony sa pokúšali meniť spolu s ňou. Lenže príliš im to ne(vy)šlo. Staré dobré (a úspešné) časy boli preč a akční borci sa (väčšinou so zmiešanými a rozporuplnými výsledkami) pokúšali zaujať v novom desaťročí. Sly a Arnie hrali v komédiách, Willis mal pred sebou podpisy zmlúv na také newillisovské filmy ako 12 opíc a Pulp Fiction, Seagal presedlal na ekologickú réžiu (a predtým jeden z jeho filmov získal Oscara!), Chuck Norris sa z kín vytratil do televízie a Belgičan Van Damme sa v roku 1993 pokúsil získať rešpekt divákov nie príliš akčnou drámou Útek nikam, v ktorej stelesnil väzňa na úteku. Snímka sa namiesto akcie odvážne spoliehala na dialógy, vzťahy a postavy. Jeho švédsky kamoš Dolph Lundgren mal v tom čase za sebou Rockyho 4, Vládcov vesmíru, Červeného škorpióna, Univerzálneho vojaka a Temného anjela. V rovnakom roku čo Van Damme nakrútil Útek nikam, Dolph podnikol Čas pomsty. Niekto, neviem kto, mu dal k dispozícii 9-miliónový rozpočet, kaskadéra ako režiséra (wtf?) a scenár od autora pecky King Kong žije (!), Freejacka (!!) a seagalovky Nico (???). Aj Dolph si v Čase pomsty zahral väzňa na úteku, nachádzajúceho vzťah ku krásnej žene (ale tentoraz sa to zaobišlo bez detí). Predtým, než sa dostal za mreže, sa živil ako šofér kamiónu a to napriek tomu, že keď čosi podobné v roku 1987 skúsil Stallone v Do útoku, bol to jeden z najväčších prepadákov jeho kariéry. Dolph dopadol o čosi lepšie. Síce sa taktiež snažil, aby bol Čas pomsty trochu „proti očakávaniam“ (čiže mu vo finále úplne nevierohodne, smiešne a WTF nabúcha dvojica starých tučných fotrov), ale nakoniec to vzdal a prepašoval do nej množstvo samoúčelných akčných scén. Vrátane gigantickej likvidácie mega-početného ázijského zabijackeho gangu. Čas pomsty som prvý raz kompletne celý videl až v roku 2017. Dovtedy som počúval zvesti o tom, aký hrozne neakčný film to je a aký kvalitný výkon v ňom Lundgren predvádza. No, Lundgren je ako herec naozaj v pohode, ale že by toto bol neakčná dráma, tak to teda vážne nie. Po stránke scenára to tiež nie je žiadny zázrak, ale skôr jedno veľké klišé. Potešia ksichty v podporných rolách, adrenalínová hudba, dobrá púštna americká výprava á la Stopár s Hauerom, srandové hlášky („Na pápeža rozhodne nekandidujem.“) a fajn dialógy („Viete po španielsky?“ – „Vrátane nadávok.“). ()

Mefistofelle

Z těch všech filmů, které jsem v rámci své Lundgrenovské mánie v poslední době zhlédla, ten lepší. Přitom se o tolik neliší od ostatních. Dolphin opět běhá, tváří se drsně, střílí, jezdí v autě, kopem z otočky sejme každého zmrda a k tomu si získá srdce dámy. Prostě klasika. Možná je to způsobem jakým se zde střídá akce s klidnějšími pasážemi, možná je to docela sympatickou hereckou kolegyní (protože ty ostatní v dalších jeho filmech jsou dost o ničem, jenom hezké ksichtíky), možná mám jenom ráda prostředí amerických pouští a opuštěných silnic, možná je to všechno dohromady, každopádně mě to hodně bavilo. A Dolphovi role polozáporáka sluší snad víc, než role čistokrevnýho klaďase. Takže i ten trochu blbej příběh odpouštím a s klidným srdcem uděluju tři hvězdičky. ()

Shakers

Klasická Lundgrenovina. V dnešnej dobe ťažké béčko, v dobe vydanie určite ťažký akčný náhul. Hlavne akcia v garáži a naháňačky na diaľnici sú fajn. Škoda, že sa tu len strieľalo a moc rán päsťou Dolphík nerozdal. Lundgren je sympaťák a ta sexi prdelka mu fajn sekunduje. Slušná akčná jednohubka, jedna s tých lepších od švédskeho sympaťáka, ktorý ma skratka smolu, že hraje v tom čom hraje. 60% - 3* ()

Kingjiri

Dolph Lungren proti zbytku světa. Klasický akční béčko, který nazdory roku svýho vzniku jednoznačně zapadá do osmdesátejch let. Jednoduchej příběh a chabější herecký výkony vyvažuje obnaženej hrudník hlavní hrdinky, pár hustejch hlášek, slušná hudba a spoustu poctivejch akčních scén. Garážová scéna, kde Lungren jezdí na nějakym vozejku a postřílí snad polovinu obyvatel čínský republiky, byla pořádná prdel. A závěrečná honička v supersportech taky nebyla k zahození. Nějak nechápu, proč spoustu lidí v kontextu dnešní doby označuje snímek za směšnej. Viděl jsem ho poprvý a je rozhodně kvalitnější, než většina béčkový produkce novýho tisíciletí, tři silnější hvězdy. ()

Ilicka

Ze začátku se to slušně rozjíždí, vypadá to na zajímavé akční béčko, ale s přibývajícím časem je to utahanější... a nudnější... a banálnější... Konec tradiční. Nejvíc zajímavé mi během toho filmu připadalo sledovat, jak hlavní postřelený hrdina neošetřuje svou ránu, stále si v pohodě chodí a nic mu není. Pořád jsem čekala, kdy se svalí a zranění ho přemůže, ale on nic... Ke konci jsem se uculovala nad tím, jak ho do toho zranění každý mlátí a on nehne ani brvou.... No prostě rojezd byl velice velice slibný, než to zapadlo do obyčejného béčkového průměru. ()

• Na začátku filmu je slyšet ženský hlas říkající přes policejní rádio: "Jednotka 2-11, důstojník potřebuje pomoc.". V závěru snímku je pak možné slyšel stejnou větu, avšak jiným hlasem. (Monco)
  • S výnimkou USA, Nemecka a Veľkej Británie bol všade vo svete tento film uvedený do kín. (beso74)