Cold Skin

Po dlouhé plavbě přichází mladý meteorolog Friend (David Oakes) na ztracený ostrov v oceánu, aby na meteorologickém stanovišti strávil roční stáž. Na ostrově je pouze vrátný majáku Gruner (Ray Stevenson). Friend si rychle uvědomí, že Gruner něco tají a ostrov se zdá být neobyvatelný jen na první pohled... (LIVINGDEAD)

Shanen29

Na Španělský horor trochu nudné,na Francii daleko méně krvavé a akční,takže mě to dává průměrný thriller na jeden večer. ()

intro

Sice dávám jen tři hvězdy, ale i tak já rozhodně doporučuji. Ono totiž zas až tak moc kvalitních hororů nevychází. Plusem je i prostředí a příběh . ()

Dickator

Přítěží tohoto snímu je pokus o natočení hororu, přičemž se jedná o poměrně povedené drama se spoustou skvělých procítěných scén... Jistě, žádný "Hollywood", nicméně scény skvěle natočené, leckdy s uměleckou lehkostí, božská příroda, scénář obstojný a herecké výkony naprosto uspokojivé. S klidným svědomím dávám 80%. ()

zuzanara

Dobří herci, důstojné efekty a skvostné prostředí asi nedokázaly vyvážit mimořádně nudný scénář, nezajímavou kameru a střih a celkově spíše unyle podávaný příběh, který měl o dost větší potenciál. S lepší režií by z toho mohlo být slušné jednorázové drama alá Netflix. ()

djbarrel

Ostrov s meteorologickou stanicí, divným meteorologem, majákem, divnějším strážcem majáku a ještě podivnějšími podvodními vetřelci. Celkem zábava. 60% ()

Pitryx

Asi po půlhodině mne to přestalo bavit, takže jsem zbytek sledoval bez zájmu. Ten probudily jen scény pod vodou. Za ně a skafandr bych dal tedy dvacítku. Za zbytek nic. Potvory nebyly nijak strašidelné a dva herci jako lidi to moc nespasili. Takže větší část filmu je dost velká nuda. Jestli to pokládat vůbec za horor? No, pár prvků z tohoto žánru tu rozhodně je, ale celkovým vyzněním bych to zařadil spíše do fantasy. Masky nic moc, ale přesto jim dám desítku. Děj a další věci nedostanou nic.  30 % ()

Nikolas__

Lighthouse s monstry, kdyby měl prvky fantasy. Což je pro mě imho buď právě to největší plus, nebo naopak to největší mínus filmu Cold Skin. Nakonec je pravda, že to je opravdu maximálně z třiceti procent horor, a ze zbylých sedmdesáti jakési dobrodružné fantasy. Určitě je to kvalitní evropský film, tu u mě bezesporu, jen kdyby to byl opravdu horor, bylo b to o to silnější. Takhle je tu sice pár znepokojivějších scén, nebo spíše jedna akčnější a hororovější pasáž kolem poloviny pokud vím, zbytek je ale čistočistá sice nádherná, ale žádným způsobem děsivá podívaná. Ale to co tedy vážně snímku vytknout nemůžu v žádném vesmíru, je ta překrásná kamera, stylizace, naprosto omamné prostředí ostrova, který je snímán opravdu perfektně a prostě je to pastva pro oči. A to i co se týče monster, které nelze považovat za spoiler, objeví se dost brzy a příběh protkaný kolem nich mi rozhodně nepřišel špatný. Ten konec určitě mohl být lepší a napínavější, a celkově tam vidím hodně chyb na kráse, ale já jsem si tenhle film vážně užil a nesouhlasím s tím, že by se jednalo o nějaký kvalitativní propadák - to vůbec, navíc herci jsou fajn a hlavní hrdina byl až překvapivě sympatický. 75% ()

morbn

Mne to pripomenulo Čapkov titul: "Válka s mloky", ktovie či sa inšpirovali. Príjemne doplňuje The Shape of Water. ()

Optical

Snímek působí veskrze chaotickým dojmem. Vykreslení postav a jejich vzájemných vztahů je nedotažené a divák musí prohlédnout skrze oponu nastaveného dramatu, aby pochopil proč postavy jednají tak jak jednají. Zjevně se zde vehemetně střihalo a je to bohužel znát. Převedení knižního díla tím uvízlo na půl cesty. Nabídne sice zdařilou filmařinu podpořenou kvalitními herci i nádhernou scenérii, ale to vše zabijí film samotný, který jakoby nevěděl jakým způsobem a co vlastně hodlá sdělit. ()

Kushina

Tak nějak nevím co si mám o tomhle filmu myslet. Co se mi líbilo je režie a herecké výkony a vztah jednoho "rybáka" s hlavní postavou, jak se ji snažil porozumět a časem i všem ostatním. Co se mi nelíbilo byla demence zarostlého správce majáku a jeho chování a pořád opakované útoky "rybáků". Celkově jsme nepochopil pointu tohoto filmu a konec mohl být mnohem lépe vyřešený... 45% ()

BlackAdder87

Příběh dvou ne zcela příčetných mužů a jejich milostného trojúhelníku s ženskou verzí Gluma, kterým ve vzájemném zabití brání nejspíš jen to, že víc než smrti se děsí samoty, za kterou na ostrov dobrovolně odešli. I když se děj poměrně táhne a má spoustu nedořešený míst, má i zvláštní poetiku a pokud se vám trefí do nálady dokáže si udržet vaší pozornost. Nějak zvlášť nepobaví, ale přiměje k zamyšlení. ()

F2003F

Lighthouse na steroidoch. Za mňa Xavier Gens stále podaním prosperuje a po Divide, kde sa miestami snažil predostrieť svoju víziu určitého sveta, sa v Cold Skin značne vybláznil. 100min prechádzka nevyspytateľným príbehom a uletenými postavami, ktorá má svoje čaro. Vo mne dokázal film evokovať relatívne dostatočné množstvo vplyvov aby ma mohol naplno zabaviť. Pokúša sa o podanie nejakej hĺbky, ale potkýna sa o artové šteky vo vizuále. Hodilo by sa keby aspoň poriadne ukázal čo sa práve deje, pretože vo väčšine prípadov zaujímavých situácii sa kamera centru diania zámerne vyhýba a dojem tým stráca na efekte. Ako svojské fantasy dosť fajn, ako horor ale vôbec. Atmosféra takmer nijaká, aj keď sa pracuje s napínavosťou a vypätými charaktermi nevie vyprodukovať ducha obsahu, takže dej plynie bez chuti. Výsledok je pozerateľne oddychovou záležitosťou à la Lovecraft, ktorá nesklame ani nenudí, ale ani nezapôsobí. ()