Reklama

Reklama

Komorník

  • USA The Butler (více)
Trailer 2
USA, 2013, 132 min

Režie:

Lee Daniels

Kamera:

Andrew Dunn

Hudba:

Rodrigo Leão

Hrají:

Forest Whitaker, David Banner, Michael Rainey Jr., LaJessie Smith, Mariah Carey, Alex Pettyfer, Vanessa Redgrave, Aml Ameen, Clarence Williams III (více)
(další profese)

Příběh Cecila Gainese (Forest Whitaker), který pracoval jako komorník v Bílém domě a obsluhoval sedm prezidentů mezi roky 1952 až 1986. Během několika desetiletí v Bílém domě byl při tom, když se tvořily dějiny USA, od války ve Vietnamu a hnutí za občanská práva až po atentát na Martina Luthera Kinga a Johna F. Kennedyho. Kromě toho, že se zasazoval o práva afroamerických zaměstnanců Bílého domu, bojuje celé roky svůj soukromý boj i na rodinné frontě: musí znovu najít cestu k odcizené manželce i ke svému synovi, který odmítá otcovu "služební" profesi. (EEAP Film Distr.)

(více)

Videa (42)

Trailer 2

Recenze (289)

Jenda 

všechny recenze uživatele

Tenhle snímek se nezabývá dostatečně do podrobna událostmi, které mohou zajímat evropského diváka a tedy i mě. Rasové téma sice zajímavé je, ale film se všeho jen tak lehce dotýká, zřejmě díky předpokladu, že diváci znají celé historické pozadí. Na druhou stranu chápu, že pro afro-amerického diváka tenhle film může být filmem roku. Navíc mě strašně iritovala toporná neherečka Oprah, která je ve filmu snad víc, než sám Cecil Gaines, o kterém film je. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Tak teda vážne neviem, či ten Obama stál za tú slzičku dojatia, ktorú pre neho vyronil komorník na konci...no ale k veci. Je to proste jedna veľká černošská agitka, kde sa nátlakový sentiment valí snáď z každej strany a vyteká aj z uší, ale napodiv nie som z toho znechutený a rozhodne som sa pri filme nenudil. Možno to je tým, že ma zaujala hlavná kostra príbehu o komorníkovi, ktorý z bavlníkovej plantáže dorazil až do Bieleho domu a popritom stihol vychovať aj jedného kongresmana. Ako človek a hlava rodiny mi bol sympatický - zodpovedný, spoľahlivý a presný ako tie hodinky, ktoré stále nosil vo vrecku. Je to vlastne taká rodinná sága so slabším epickým vyznením, ktorá neurazí ale ani výrazne nenadchne. Na pohodový filmový čas však stačí. Priemer. 60/100 ()

Reklama

kareen 

všechny recenze uživatele

Škoda toho honění tří zajíců naráz, kdyby se film soustředil více na samotného Cecila Gainese, který je beze sporu tou nejzajímavější, ale bohužel dost odbytou větší postavou snímku, mohla z toho být dobrá charakterová studie muže, co sloužil ostatním, ve stylu Soumraku dne. Nebo bych uvítala hlubší pohled na jeho rodinný život a vzájemné odcizení se a názorový rozkol se synem i když musím uznat, že s touto linií si tvůrci vyhráli asi nejvíc. Na druhou stranu by mi asi nejméně chyběly všechny ty protirasistické historické události na pozadí, ne, nepůsobily nějak otravně, či nudně, jen jim chyběla síla, která by ve mě vyvolala něco víc než jen nezúčastněný, mírně zvědavý pohled na věc. Komorník je jedním z těch filmů, u kterých mám problém se rozhodnout, jestli se mi to víc líbilo, nebo spíš ne, takže dlouho váhám s hodnocením a ony tři hvězdičky jsou tak z rodu těch lepších. Za srdce mě to nechytlo, ale zahrané to bylo slušně, patosu tam bylo tentokrát minimálně a líbil se mi John Cusack v roli prezidenta Nixona. Ale nejvíc mě tedy překvapil Alan Rickman, že toho Reagana hraje právě on, jsem si všimla až podle toho jeho podmanivého, hlubokého hlasu. ()

cukorek 

všechny recenze uživatele

Zbytočne natiahnutá minutáž a vŕtanie sa vo viacerých problémoch naraz vyznelo príliš nudne. Namiesto dôkladného životopisného podania komorníka dej skáče hore dole od osudu syna k osudu otca, až sa z filmu stáva propaganda na odkaz M.Luthera Kinga. Ak to malo vyzerať ako film malo to mať podobnú formu ako film Divoký Django, alebo Farba citov. Nakoniec najtrápnejšie použitá fráza bola, keď černoch hovoril černochovi neger. 10% ()

ReneeS 

všechny recenze uživatele

Kdybyste to měli brát jako objektivní zachycen důležitého společenského tématu, tak už se vám dávno nelibostí zvýšil tlak a na čele vám tepe žilka. Avšak příběh jednoho komorníka, je už jedno, že ho sledujete jen z jedné perspektivy, je to hezký. Možná, že mi někdo vytkne, že ten film neberu příliš vážně...neberu. Můj názor na rasismus je velmi negativní, ale tohle byl jen film, ve kterém se mi líbilo sledovat jednu rodinu a docela zajímavé ztvárnění amerických prezidentů. Pokud jsem ho měla brát vážněji, tak se omlouvám. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (12)

  • Väčšina natáčania prebiehala v americkom štáte Louisiana. Film sa natáčal od 6. augusta 2012 do 7. októbra 2012. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama