FIBO odpad!

Proti Zdeňkovi Troškovi nic nemám, jako dítě jsem vyrůstal na jeho komediích Slunce, seno..., ale tohle, to se nedá nazvat filmem. Slyšel jsem, že v době premiéry byli lidi, kteří odešli v průběhu projekce ze sálu a upřímně se jim nedivím. Míra WTF za minutu tady za mě asi trhla rekord za poslední rok. Je to hloupý, nevtipný, není tu synopse, není tu prakticky nic, co by se dalo alespoň minimálně vyzvihnout. Co na tom, že je to dobře nasvícené, dobře natočené, když ve výsledu to není nic.... nevím, kdo je cílová skupina tohoto filmu, já se snažil vžít do všech, ale ani v jedné při vší vůli není nic, co by se dalo pochválit. Je to škoda už vzhledem k tomu, že svého času Troškovy filmy opravdu pobavily a zapsaly se do paměti lidí. Tohle ale, je úplně jinde. ()

netahlo

Do kina na to mohl jit jenom vylozeny masochista. A ze jich tedy v Cechach je! Ja to dokoukal na ctyrikrat, v jednom zatahu to fakt neslo. Nicmene to nebylo tak zoufaly, jak bych dle mistniho hodnoceni cekal. Lukas Langmajer tradicne zoufalej, nechapu, ze porad jeste dostava role. Pavel Kikincuk v pohode, ani Zilkova me nejak nesrala. Pribeh dementni, ale s tim jsem pocital. Parkrat jsem se uprimne zasmal, takze v klidu. Nebude to na Oskara za nejlepsi cizojazycny film, ale kdo videl kuprikladu treti dil Bastardu, musi objektivne uznat, ze ve srovnani s timto Magnuskovym opusem, jsou Babovresky porad jeste majstrstykem. ()

KR4T4S

A pak že se v Česku nedá natočit dobré sci-fi! Tak trapné a bizarní, až je to k smíchu -nikoliv ale vtipné (u naháněčky Horáčkové s hasícím přístrojem -cca 101.minuta- můj údiv překonal výbuch smíchu a ten už vydržel až do těch opravdu finálních titulků -cca 128.minuta). Asi nemá cenu vyjmenovávat, co všechno je tady špatně. Proto se radši zmíním o plusech: Nikdy bych nevěřil, že největším pozitivem filmu bude pro mě Lucie Vondráčková, která tu hrála ze všech asi nejlíp - sice taky měla do jisté míry schizofrenní roli jako všichni herci, ale to nevadí (na jednu stranu naivní, životem zkoušená učitelka, na druhou ale sebejistý flirtující diblík). Tudíž překvapivě dost špatné natolik, aby to bylo zábavné a nikoliv otravné. PS: Až budu chtít někoho vystěhovat z domu, půjdu ho do toho baráku strašit. OMG! _____ Opravdu pozitivních a very feel-good 15% _____ Druhý den a musím na film neustále myslet. Podezřívám Trošku, že je to geniál (jak by moje babička řekla a myslela přitom génius) - pod tím povrchem lehké letní lidové zábavy je cítit jakýsi pokus o hloubku a snaha o vyjádření se k aktuálním ožehavým tématům :) a i Troškův bezelstný dobrácký úmysl točit vyloženě pro diváky a své fans. To dílko by si zasloužilo hlubší analýzu. Je to sice odflákle natočené, ale přesto uvažuju o tom, že dvojku si dám v kině (moje premiéra na Troškův film do kina) - už jen pro ten sociální zážitek (a opět s lahví alkoholu v ruce). A též mě zajímá, co se v Babovřeskách stane za dobu kratší/delší než ten týden děje v jedničce... Zatím guilty pleasure roku a zvedám na 25% ()

insurgentes

Nedávám odpad, i když to odpad je, a to ze dvou důvodů: Jednak jsem se jednou zasmál když spadlo to kondoří hovno, a jednak bylo pro mě záhadou, jak někdo dokáže zrežírovat hereckou dvojici vondráčková-dolanský, tedy asi tak nejhorší možný páreček co se týká mých osobních sympatií na světě, tak, že jim člověk tu zamilovanost nemá problém věřit. Tolik promarněného talentu, to by se jeden posral. ()

Lencha

Tak tohle byla fakt velká jalovina. Herecké výkony šílené (dokonce mě zklamala i Lucka Vondráčková, kterou mám jinak ráda), příběh nezajímavý a to, co mělo být humorem, bylo spíš trapasem. Už dlouho jsem neviděla nic tak hrozného. Jak jsem dnes zjistila, tak pan Troška se asi zbláznil a chystá se natočit ještě dva díly. Pomoc!!! Jednu hvězdu za Honzu Dolanského. ()

Zemi11 odpad!

Patřím k Troškovým zastáncům, ale tohle zkrátka nešlo. "Řekni kouzelné slovčíko! Abrakadabra. (smích)" Aha... Kéž by šlo dát větší odpad. Něco ve smyslu jako sračka, kokotina, ostudné hovno... ()

srbak odpad!

Odpad, čistý nepoškvrnený Troškovský odpad. A to si myslím, že som bol doteraz k jeho tvorbe ešte celkom tolerantný. Človek, ktorý natočí jeden film a potom už 20 rokov recykluje svoju vyschnutú studňu humoru u mňa nemá miesto, ale teraz už nemá čo recyklovať, a to je potom teda sakra veľký problém. Bol som už z jeho predošlej tvorby zvyknutý asi fakt na každý extrém českej kinematografie, a tak som sa nevinne rozhodol si pozrieť niečo z jeho novšej majstrovskej poézie, ale na Babovřesky (a to teraz vôbec nepreháňam) sa pripraviť nikto nedokáže. A i keď som pečlivo hľadal, nenašiel som ani najmenšiu štipku, náznak nejakého humoru (dokonca ani toho vyschnutého). Už sa teším na trilógiu, notyvole to bude ale pecka. ()

MurielRezek

Omlouvám se všem zúčastněným na tomto filmu (i za případný spoiler:-), ale po pár minutách jsem to musela vzdát. Nekoukatelné ani s vypnutým mozkem. Už dlouho se zcela míjím s komediální nadsázkou a filmovým humorem Zdeňka Trošky. ()

cachina odpad!

Tak jsem to dokoukal, ale že to teda dalo pěknou práci... Tato s podtitulem letní komedie, která šla do kin v zimě, je dalším ,,mistrovským" dílem tak u necifilních diváků oblíbeného režiséra Zdeňka Trošky, který navazuje na svou úspěšnou trilogii Slunce, seno... Na první pohled vás hned zaujme až nerealisticky malebný obraz. Tráva je nejzelenější, květiny jsou nejbarevnější, domy jsou nejžlutější apod. Ve filmu najdeme několik dějových linií, přičemž se režisér nemohl rozhodnout, která bude hlavní a která vedlejší. Ale ani jedna není vedena nikterak zajímavým způsobem a dokonce se divák nedočká jakékoli gradace či závěru. Zápletka (da-li se to tak vůbec nazvat) by v normálním filmu nevystačila ani na třicet minut, ale Troška ji dokáže rozmělňovat na 130 minut. Z čehož vyplývá, že více než polovina scén je tu úplně zbytečně a nemají žádnou vyprávěcí funkci. Aby toho nebylo málo, ve filmu se vyskytuje až příliš postav. Některé tu jsou jenom proto, že se jedná o celebrity (např. Lucie Bílá či v závěru se mihnoucí čeští hokejisté). Troška ve svých filmech disponuje tím nejprimitivnějším humorem a ne jinak je tomu i nyní. Takže celou dobu koukáme, jak se postavy mlátí do rozkroku, či hlavním vtipem je farářovo jméno Šoustal, které je neustále zaměňováno za Šukal či Oprcal. Z filmu je více než znát produce placement, kdy starosta při každém příchozím hovoru stále dokola opakuje tady Impulsovi atd. Celým snímkem se také opakuje totálně iritující hudební motiv a zrychlený obraz důchodkyň, které se přesouvají po vesnici, aby jim nic neuteklo. O konci snímku se radši ani zmiňovat nebudu, už se totiž nechci rozčilovat. Jen mě udivuje, jaký má vlastně český divák filmový vkus. Bohužel se tato sračka stala nejnavštěvovanější za posledních několik let, tudíž se můžeme těšit na pokračování. ()

Wally odpad!

Kameňák je hloupej, ale má vtipné úseky nebo hlášky....tohle není ani v nejmenším vtipné..... ()

bari68

Nie, toto už nie je moc vtipné pán Troška. Aby som bol presný skorej by som to nazval slovom trápnosť a kŕčovitosť, klišé a beznádej. Jediné čo filmu prospelo a načo sa dalo bez nervov pozerať bola dejová linka románku Dolanský- Vondráčková (či snáď Plekancová ?...), ktorá prospela ako dobré oživenie zašlej šedi. ()

DonQ

Nemám nic proti jednoduchý zábavě, ale tohle prostě není téměř vůbec vtipný...Zlaté Kameňáky (ale zase určitě lepší než Doktor od jezera hrochů, kterého považuji za Troškův největší úlet). Čekal jsem podstatně víc. ()

Zagros

Moc se mi nelíbí ta móda plivat na Trošku co to jen jde. Přeci jen se jako málokterý režisér dokáže trefit do vkusu většiny národa (i když je to bída). Navíc natočil pár docela dobrých filmů. Bohužel poslední roky to s ním jde hodně z kopce. To, co bylo ve Slunce seno vtipné, tady je vyloženě trapné. Taky mi připadá, si před natáčení udělá vždycky konkurz a kdo hraje nejhůř, toho obsadí. Herecké výkony jsou horší než u amatérů. Trapné jsou i dialogy až z toho bolí hlava. Vždycky si myslím, že už narazil na dno a on překvapí a příště natočí ještě něco horšího. Ale jo párkrát (doslova) jsem se zasmál a viděl jsem už pár horších filmů, takže jedna hvězda. Odpad si schovávám na pokračování. ()

joora1 odpad!

Nekoukatelné a taky nedokoukatelné.Mrzí mě, že hodnotím film aniž bych ho celý viděl, ale tady se to prostě nedá. To už by hraničilo se sebedestruktivitou. A proč proboha ta krutá mega dlouhá stopáž? To se snad Troška posr..Dlouho jsem odolával, ale pak jsem tu pandořinu skříňku stejně otevřel a bylo zle. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015