Tak fajn

• Slovensko Tak fajn

Tak Fajn je komedie o nepodařené dovolené ve třech v Chorvatsku. Milan se rozhodne požádat svojí přítelkyni Beatu o ruku právě během romantické dovolené u moře. Na tu s nimi nakonec jako křen jede i věčný party živel Miki, který se rozhodne jim romantický výlet a zásnuby zorganizovat. Věci se mu ale pravidelně vymykají z rukou a nic nedopadne tak, jak mělo. Povede se nakonec alespoň žádost o ruku, nebo bude dovolená u moře úplná katastrofa? Atmosféru letní komedie umocňují scenérie Jadranských pláží, záběry plné slunce a hudební hity. (oficiální text distributora)

Pepi74

A mě se to líbilo. Já od toho nic nečekal a tak jsem mohl být jen překvapen. Jsem rád, že se dá natočit film bez fekálního humoru. Jen mi není jasné co ta Bára na tom Labudovi vidí. A mobil bych mu rozflákal už po hodině pobytu. Jedna hvězda za Báru, jedna za Diesel a dvě že jsem mohl na hoďku a půl úplně vypnout a nepřemýšlet co tím autor myslel... Takže Troška ani náhodou a ve srovnání s komediemi z čr v poslední době - jednoznačně beru!! ()

silentname odpad!

Človek to ani nemusí dopozerať na to, aby si dokázal spraviť o filme obraz. Toto je snáď horšie ako české Panic Je Nanic. Toto je jeden z filmov, pri ktorom sa človek cíti trápne, že vôbec zdieľa svoj čas s týmito "hercami", ktorí podľa mňa absolútne nevedia čo majú robiť. Príšerná réžia, katastrofálne vyzerajúci film a okrem toho to celé pôsobí tak neskutočne lenivo a lacno, ako keby nikto z tímu produkcie nemal ani potuchy o tom, ako vlastne vyzerá dobrý film. Človek z toho nemá ani dobrý dovolenkový pocit, ani sa nezasmeje, ani nič. Je to bezduché, trápne, máme tu dvojminútovú debatu o ružových šlapkách a človeku to len píli uši. A okrem toho po celý čas musí byť nejaká populárna letná skladba, kde mám pocit, že celé to vzniklo len preto, aby si niekto urobil populárny soundtrack s veľkým množstvom slovenských umelcov. Každá scénka je nasilu a maximálne neprirodzená, dialógy sú falošné a bez štipky chuti a Tomáš Palonder je tu tak neskutočne otravný, že človek to musí po polhodine vypnúť a dať si s filmom pauzu, lebo je mu z toho absolútne zle. Nedá sa to počúvať, nedá sa na to dívať a priam sa hanbím, že to je v našej slovenskej kinematografii, a že to existuje. Pozeraním tohto filmu mi bolo maximálne trápne. To je tento film. Je to absolútny trapas akejkoľvek filmovej kvality. Hodnotenie: F ()

TeeAge

Na slovenské pomery celkom svižný a herecky nápaditý film bez veľkých ambícií. Mohlo to dopadnúť minimálne o kategóriu lepšie, keby film mal zvlášť kameramana a zvukára. Spôsob one-man-stuff je síce najednoduchší čo sa týka predstavy režiséra do realizácie, no jednoducho každý by mal robiť to, čomu najlepšie rozumie, a veru jeden človek nemôže obsiahnuť také široké spektrum filmárských dovedností. To je najväčšiou slabinou filmu taktiež vedľa ženských hereckých výkonov. Labuda ml. a Palonder sú zo začiatku tiež otravný, ale po pár minútach som si na to zvykol, a začal som sa dobre baviť - v niektorých častiach síce ironicky, ale bavil. Skvelé je, že film využíva z veľkej časti slovenskú hudbu, to ho robí imunným voči amerikanizačnému kopírovaniu, ktorou trpí väčšina malých filmových trhov. Scenár neobsahuje nič výnimočné, stavia na humor a hereckú hravosť hrstky predstaviťeľov. Globálne slabý priemer, lokálne silný nadpriemer. Odvážny počin, ktorý nás má pripraviť na to, že slovenských filmov by sa divák nemal báť. Film SOKOLIAR TOMÁŠ a MUZIKA nás už o tom jednoznačne presvedčili. 40% | SD, SK DD | ()

klukluka

Nemá to žádné kvality, nic mi to nedalo. Nebylo to ale ošklivý, nebylo to zlý - to kdyby chtěl třeba Miki Milanovi ještě odloudit Beatu - to se tady nestalo a já jsem to po pravdě tak trochu čekal. Hvězdičku tedy tentokrát uděluji nikoliv za to, co se tady stalo, ale pro změnu za to, co se tady naštěstí nestalo. ()

dj_kure

Snad ani nemusím zmiňovat za co jsem dal tu hvězdu ne? Nebo radši pro ty pomalejší jo :-). Barbora Žilecká jí ode mě dostala, ani ne tak za herecký výkon, protože ten stál řekl bych za hovno stejně jako celej film, ale prostě jenom díky ní jsem vydržel až do konce, hezky se na ní kouká a já jsem jen chlap, tak co :-). Každopádně jako celek vážně na přesdržku, neuvěřitelný co naši sousedia či chcete-li bratia dokážou vypustit do světa! A ten muzikál v žánru, to už je jako fakt PECKA! 5% ()

• Pavol Janík ml. sa podieľal na filme ako režisér, scenárista a aj ako kameraman. (harryy)
  • Milanove (Marián Labuda ml.) zvonenie na mobile je zvučka z detskej relácie Ma-tel-ko (od r. 1973). (toi-toi)
  • Na začiatku dostane Milan (Marián Labuda ml.) kameňom do hlavy a má tam ranu. V ďalšom priebehu filmu po nej však nie je ani stopy. (toi-toi)