X-Men: Budoucí minulost

• USA X-Men: Days of Future Past (více)
USA / Velká Británie / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. K bytostem s výjimečnými schopnostmi se vrací režisér Bryan Singer, strůjce jejich mimořádného úspěchu. Spolu s ním ve filmu X-Men: Budoucí minulost přichází i nejvíc mutantů v historii této ságy. Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce „hodných" X-Men, profesora Xaviera (Patrick Stewart, James McAvoy) a jeho protivníka Magneta (Ian McKellen, Michael Fassbender). Pouze Wolverine (Hugh Jackman) zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti. (Cinemart)

Diskuze

TheDarKnig

Pro mě je sice nejlepší Zítřek nikdy neumírá ... ale ani jedna Brosnanovka není špatná ... a Dnes neumírej má svoje kouzlo ... jen je to až moc překombinované ... ale pořád to má ten Bond Styl... Ikdyž je to Brosnanova nejslabší Bondovka.

Pořád se mi celkem líbila .. uznávám že nový Bond má svoje kouzlo .. a ta akční a drsná verze je dobrá .. a vůbec by mi to nevadilo kdyby se hlavní postava nejmenovala James Bond .. Prostě ten agent je legenda a na Casinu ani Quantumu mi nic legendárního nepřišlo (ikdyž maj pár svých momentů)... Jak říkám kdyby se postava nejmenovala James Bond ani nepoznám že jde o Bondovku .. tudíž to pro mě ztrácí takové to kouzlo nepřemožitelného a nejlepšího agenta světa... a stává se z toho jen velmi dobrý akční film... ale Bond by měl být něco víc.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, S.W.A.T

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Já to myslel s ohledem uvěřitelnosti - přece jenom má Jeden svět nestačí záporáka s kulkou v hlavě co ho nic nebolí. Ale jako s tou atmosférou a i tou zápletkou určitě souhlasim

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

Hlavně každej představitel si Bonda upravil jak sednul jemu (a i filmy podle toho vypadaj). Craig má naprosto famozní Casino Royale a o něco málo slabší Skyfall (ty filmy jsou podle mě hodně blízko atmosférou ke Connerymu). Brosnan měl sci-fi filmy co s bondovkami už potom moc společnýho neměly (až na Zlaté oko a ještě celkem Zítřek nikdy neumírá) - Dnes neumírej není pocta 40 letům a pořádná potupa (kromě úvodu v Korei je zbytek absolutně nechutně přehnanej - Bond sefruje na tsunami). Díky bohu že přišel Craig - bál bych se kam by tvůrci po Dnes neumírej zašli.

dragon94

Dnes neumírej? To byla parodie, ten film bych určitě nikdy nezmiňoval :) Samozřejmě ty jeho gadgety měly kouzlo, ale tenhle nový "reálný" Bond pro 21. století, kde takové věci zůstávají jenom na okraji, mě prostě zcela dostal. Každopádně, jak říkám dočkáš se návratu

TheDarKnig

No jo, ale nemá to ty scény jako Auto na dálkové ovládání nebo když Bond projede ve Zlatém oku v tanku tou cihlovou zdí ... nebo třeba z dnes neumírej jak ho honil ten paprsek a další.. WOW scény které oddělovali Bonda od obyčejných akčních filmů .. a u Craiga mám prostě pocit že kdyby hlavní postava se nejmenovala James Bond tak ani nepoznám že to je James Bond ( Skyfall už je na tom o dost lépe)..

dragon94

Je to Bond pro novou generaci, a popravdě blíže tomu Flemingovu, jenom ještě o něco vážnější. A Casino bylo prostě neskutečně zásadní a přelomové, a hlavně s perfektním scénářem. Skyfall pak už měl nějaké nedomyšlenosti, ale zase tam šlo o vývoj charakteru a vztah s M a vlastně propojení Bonda z Casina s Bondem ala Brosnan (viz. závěr, příchod Q, hračičky atd.), takže v další bondovce už se očividně dočkáš. Tak či tak byla tahle Bond trilogie jeden z vrcholů jeho historie,  o tom není pochyb.

Chipsonator

Mě ne... Chybí mu hračky fajn hlášky úprava kravaty pod vodou (ikdyž Skyfall a manžety na vlaku bylo něco) .. a vůbec z něj nemám ten pocit že je to super agent co všechno zvládne a dokáže ... James Bond je legenda .. ale u Craiga to prostě není .. ale to není jeho chyba ale chyba režisérů .. ale Skyfall si v tomhle ohledu aspoň trošku polepšil .. a zase fim paroduje sebe samu .. jako když Q řekne aby vrátil vybavení nepoškozené :D ... ale ta výbava pistole a rádio (který je větší než používal Conery :D) to je celkem výsměch ... já chci Laserový hodinky a aby tam bylo více James Bond momentů při kterých zazní ta úžasná znělka :-))

Chipsonator

Skyfall a ostatně všechny Craigovky mají jeden problém .. a to je prostě že Bond tam není moc Bond .. pro mě nejlepší Bond byl Brosnan ... Craig se sice snaží ale v Quantumu a ani Casinu si neobjednával své klasické pití ... klasický soundtrack tam taky zasněl jen jednou ... a neměl absolutně žádný vymazlený hračky ... prostě to není vono .. né jako Mission Impossible které jde kvalitou stále výš .. ikdyž nejlepší je 3jka :-))

ManOfPhoenix

ManOfPhoenix (hodnocení, recenze)

Můžete mi vložit pár komentů do pár novinek? Do jakéhokoliv, jenom potřebuju "rozjezd" mé stránky, díky.

TheDarKnig

A pak přijde hláška ... že si jeden nejmenovaný uživatel teda uživatelka přála celého Supermana jako Drama o jeho dospívání a aby si oblek nenavlíkl už v prvním dílu ale a ž v dalších dílech :D ... že je to prý moc uspěchaný :D

TheDarKnig , nirvanafan

Knig:No Skyfallu to též nechápu, kámoš si právě též stěžoval na málo akce, což jsem při sledování vůbec nechápal. Jak píšeš, prostě prudiči, co nebudou spokojeni ať je v tom filmu co chce.

nirvanafan: Jo, vlak byl též parádní, ale umně vládne pohřeb a to i díky parádní hudbě. Jinak máš pravdu, vyšší ranting by též nebyl na škodu, právě Wolverinovi to PG13 škodí snad ze všech současných komixáků nejvíc.

nirvanafan (hodnocení, recenze)

Chipsonator

Ještě lepší by to samozřejmě bylo, kdyby se zvedl rating a v některých chvílích se nemuselo uhýbat záběrem. Ale co se týče nápaditosti akčních scén, nemám žádných výtek. Mně se zase hrozně líbila scéna na vlaku :)

Chipsonator

souhlas, stejně mě dostávali připomínky u Skyfallu, že málo akce. A když přijde Muž z oceli, všichni nadávaj, že příliš hodně akce. Někteří lidé jsou prostě profesionální prudiči

na příspěvěk reagoval Chipsonator, dragon94

nirvanafan

Přesně tak! A nejvíc mě dostávají komenty typu že tam bylo málo akce a že byla nudná.. No nevím mě jí tam přišlo přiměřeně a nudná mi nepřišla už vůbec, ba naopak přímo skvělá, především sekvence na pohřbu, to jsem měl málem orgáč :D Jen škoda těžkopádnějšího finále a vystřihnutí ninžů, pak by to bylo jasných 5* (Cěhož snad prodloužená verze dosáhne :D)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, nirvanafan

nirvanafan (hodnocení, recenze)

Chipsonator

Ano, u Origins nepokrytě přiznávám, že kdyby to nebylo o Wolverinovi, tak jdu rozhodně míň jak za čtyři. Ale přesně, dvojka má bezvadnou atmosféru, akci, romantiku, nechybí ani zamyšlení nad nesmrtelností. Co by už krucinál všichni chtěli? :D

ManOfPhoenix

ManOfPhoenix (hodnocení, recenze)

nirvanafan

Taky nechápu, (no Origins Wolverine, možná i trochu chápu, je to takové tupé béčko a né moc dobrými triky) především Wolverine se mi náramně líbil a trochu mě mrzí že je v modré.

na příspěvěk reagoval nirvanafan

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (více)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (více)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem