X-Men: Budoucí minulost

• USA X-Men: Days of Future Past (více)
USA / Velká Británie / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. K bytostem s výjimečnými schopnostmi se vrací režisér Bryan Singer, strůjce jejich mimořádného úspěchu. Spolu s ním ve filmu X-Men: Budoucí minulost přichází i nejvíc mutantů v historii této ságy. Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce „hodných" X-Men, profesora Xaviera (Patrick Stewart, James McAvoy) a jeho protivníka Magneta (Ian McKellen, Michael Fassbender). Pouze Wolverine (Hugh Jackman) zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti. (Cinemart)

Diskuze

Milky.

Milky. (hodnocení, recenze)

Ale už ho můžete vklidu nasekat na kousky a čus. S adamantiem to není tak jednoduché

na příspěvěk reagoval LizianShaw

Madsbender

Madsbender (hodnocení, recenze)

Pomaly mi to začína pripadať, že noví X-Meni budú musieť byť trojhodinový aby dostatočne vyčerpali látku.

LizianShaw

LizianShaw (hodnocení, recenze)

Mozne spoilery z pribehu.

Mlada Jean Grey se objevi v minulosti.

Cannonnball se objevi v mutantskem tabore uprchliku ktery je napaden Sentinely. (Budoucnost)

Rogue byla unesena aby Sentinelove mohli duplikovat jeji schopnosti  aby je pouzivali proti mutantum. X-Meni ji pozdeji vysvobodi a kvuli drobnemu pozmeneni jejich genu je Rouge pri uteku oslabena nema silu ani nelita.

Sentinelove (budoucnost) jsou vytvoreni z malych magnetickych desticek ktere se muzou zmensovat a zvetsovat. Schopnosti Rouge je cini skoro neznicitelnymi kvuli cemu se X-Meni rozhodnou vratit se do minulosti.

V minulosti je jista mutantska jednotka ktera je vedena Strykerem a Havoc a Toad jsou jejimi cleny. (1972)

Banshee opustil X-Meny aby byl s rodinou a Emmu Frost zase zajala vlada ale Magneta uz nezajima a proto ji tam Magneto necha.

Mystique spacha atentat na Kennedyho zatimco se ji Magneto pokusi zastavit nakonec je Magneto zajat a donucen pridat se do mutantske jednotky. To vsechno ale bylo v jeho planu zatimco se Mystique pokusi spachat dalsi atentat na Nixona aby se Magneto dostal ven.

Kdyz Mystique prijde vysvobodit jednotku mutantu, Toad vyuzije prilezitosti a pozdeji je naverbovan do Magnetovo brotherhoodu.

Casova osa se na konci rozdeli. Originalni casova osa tj Origins Wolverine - Wolverine zustane stejna a nova casova osa tj First Class je "soucasna" tj ze se muze stat cokoliv. Xavier Sr. se ale zmini ze citi druhou osu.

Mlady Beast a stara Mystique  spolu sdileji maly moment ve kterem se Beast Mystique omlouva ze nema lepsi budoucnost a Mystique se mu omlouva ze nemuze zmenit minulost. Beast porad skryva sve pratelstvi k ni a napadne Magneta pri Kennedyho atentatu protoze si myslel ze ji Magneto chce ublizit.

Wolverinovo vedomi je v jeho mladsim tele jeho starsi telo je v komatu.

Ukryt X-Menu je starodavna hrobka ve ktere lezi Apocalypse ktery se probudi na konci. Wolverine v komatu by mel byt jeho prvnim jezdcem. (Apocalypse ho posedne) (budoucnost)

Tohle vsechno je domnenka. Nektere zni verohodne, nektere jsou jistojiste pravda a nektere zni lzive. Singer se zminil ze Apocalypse bude v minulosti a tam rikaji ze ho bude mit budouci Wolverine.

na příspěvěk reagoval LokiZombie

ManOfPhoenix

ManOfPhoenix (hodnocení, recenze)

Lidi tak mě napadlo, už jste někdy pracovali s Windows Live Movie Maker? Když dělám na nějakém videu (třeba The Wolverine), tak tam vložím ten film (720p) a pak, stříhám a tak, dávám hudbu.. ale mám takový malý dotaz. Když to dělám, no dlouhodobě s tím samým filmem ale jiným videem, nezničí / nesníží / nepokazí mi to kvalitu (třeba z 1080p na 720p nebo 720p na 480) toho filmu??

Lumicko

Lumicko (hodnocení, recenze)

Torrs

V buducnosti by mal mat adamantiove drapy a v minulosti kostenne. Teda podla posteru to tak vypada ze ma v minulosti kostenne.. A tusim by aj mal mat podla udalosti

Torrs

Torrs (hodnocení, recenze)

Dúfam že aj vysvetlia kde Wolverine príde k adamantiovým drápom... inak future sentiel vyzerá epic a quicksilver je moc gay na mňa :D ostatný sú fajn..

na příspěvěk reagoval Lumicko

Uživatel ManOfPhoenix smazal svůj příspěvek.

kRenzik

kRenzik (hodnocení, recenze)

Ten Quickesilver je fakt hrozny :-/. Teda na te obalce mi tak prijde :D trapak. Jsem zvedav jak bude vypadat v pohybu a jak ho vykresli u Marvelu :))

na příspěvěk reagoval Madsbender

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (více)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (více)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem