X-Men: Budoucí minulost

• USA X-Men: Days of Future Past (více)
USA / Velká Británie / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. K bytostem s výjimečnými schopnostmi se vrací režisér Bryan Singer, strůjce jejich mimořádného úspěchu. Spolu s ním ve filmu X-Men: Budoucí minulost přichází i nejvíc mutantů v historii této ságy. Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce „hodných" X-Men, profesora Xaviera (Patrick Stewart, James McAvoy) a jeho protivníka Magneta (Ian McKellen, Michael Fassbender). Pouze Wolverine (Hugh Jackman) zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti. (Cinemart)

Allein4

Rozhodně zatím nejpovedenější X-Men vůbec. Naprosto dokonalé propojení budoucnosti a minulosti. Skvělé obsazení všech X-Menů, tedy původních i nových. Kéž by i v dalších dílech byl stále skvělý Patrick Stewart, ale přecejen už je na něm věk vidět. Rozhodně jeden z nejlepších trháků roku. 95 % ()

valmet

X-Mení sága pro mne začíná První třídou z roku 2011, do té doby pro mne naprosto neexistovala. A druhý díl drží laťku nejméně na úrovni prvního. Ze mne se snad ještě stane fanda X-Menů. ;) ()

harpsychord

Pod silným nátlakem genetického přenosu a všeobjímající přítulky dávám čtyři hvězdy, sám za sebe pouze tři, ale doma bych to neustál, nedostal bych večeři a pubiši by práskali dveřma tak dlouho, až by vymlátili sklo. Já osobně preferuji svlečnu mystykovou. Chtěl bych ji mít! Vtělila by se mi do momentální nálady a chutě. Je to prostě neodolatelná kráska. ()

svatem1

ctyri hvezdy, protoze ackoli soucast serie, jsou X-Meni plnohodnote sledovatelni jako svebytne dilo celkem bez ujmy a hlubsi znalosti fikcniho sveta predchozich dilu; a protoze je to zajimave dilo; skoro se to bojim vyslovit, ale videl jsem film, ktery tematizoval nektere pilire (ano, vyslovil jsem to!) lidstvi, a nesmal jsem se u nej! vyborny McAvoy a charisma Patricka Stewarta > charisma RDJ ()

siki37

Déjà vu terminátor, len viac farebnejší a v zmysle výtvarného romantizmu bez krvi, vhodné na popoludňajšie zhliadnutie, keď von prší ()

Alvin

Bavil jsem se opět, i když trochu míň než u "First Class". Holt skalní fanoušek X-menů, ze mě asi nikdy nebude. Příště prosím víc akce pro modrokozaté mutantky a méně pro paraplegické psychotroniky, sběrače kovů a senilní důchodce. ()

zeromen

Docela příjemné překvapení po nevydařeném Wolverinovi. Ale i tak to mohlo být lepší, je toho moc v jednom filmu, takové chaotické. Doufám že už další X-meni budou to pravé ořechové. ()

flouny8

Rozhodně zatím nejhorší díl. Z akčního sci-fi se stalo sci-fi drama. Spousta keců, málo akce, zase všichni ožívaj...celý je to postavený na hlavu. ()

IlMagnifico

Promiňte, Avengeři, ale tohle je jednoduše jinde. Hooodně jinde. Když nebereme v potaz Nolana, tak se tu jedná o nejlepší superhrdinskou komiksovku EVER! (Zn. Vivat Jennifer Lawrence) ()

Lukkyn

Singerovi X meni prostě sluší - je vidět ,že je to jeho srdcovka a dává do toho 110 %. Čekal jsem další velkolepou akční jízdu, ale nakonec se převážná část filmu tváří jako zajímavý thriller, který dává velký prostor několika zásadním charakterům z xmenovského univerza.Přesto jsou tu akční scény na které nezapomenete Jackman si Wolverina opět užívá a zřejmě i ostatní herci mají ke svým postavám vztah a zvládají je s bravurou. Kdo neví o čem fenomén xmenů je a jaké události již na filmovém plátně proběhly, tak ten bude ztracený. Singer Vás totiž hodí rovnou do rozbouřené řeky a neztrácí čas plkáním o tom kde proč a jak. Jako fanoušek série si jednoduše chrochtám!!! ()

KapitanKuraz

Mna X-meni moc neberu, doslova sa mi hnusia, ale tento diel je vynimka a celkom som sa pobavil. Ma to tempo a drzi ho az do konca. 80% ako nic. ()

marien1039

Za sebe bych to označila za nejpovedenější díl celé série. Je mi jasné, že můj retardovaný názor se mnou hromada lidí nebude sdílet. Už několikrát jsem se přesvědčila o tom, že obecně se mi nelíbí komiskáky, ze kterých byli ostatní nadšení (jako Watchmeni, Origins Wolverine nebo 3. díl Iron Mana), takže podle stejné logiky, co se líbí mi, se zase nebude líbit druhým. Každopádně v tomto snímku jsou zplácané do kupy všechny super věci a všichni nejlepší X-Meni. Fassbender a McAvoy jsou jako mladí Magneto a Profesor X naprosto skvělí, srovnatelní s McKellenem a Stewartem. Navíc je tam stále Wolverine, i když už vypadá značně seschle, mihne se tam taky starý dobrý Bobby a Storm, nová a lepší Mistique v podání Jennifer Lawrence i ten kluk, co háže ta destruktivní kolca, co byl ve First class, jehož jméno jsem zapomněla...Navíc debilní Hi Jean Greyová se mihne jenom v jedné scéně a to úplně na konci, takže za mě je to na výbornou. ()

Motyuek

Dlouho jsem přemýšlel jestli tomuhle filmu dát tři nebo čtyři hvězdy. Tak jsem si ho pustil znova a usnul u něj. Takže rozhodnutí padlo. ()

R.Bende

Plný počet, miluju X-meny a asi nikdy nepřestanu a tenhle díl byl krásným propojením starých a nových x-menu... děkuji ;) ()

otz

Velkolepé finále, chvíli baví, chvíli nudí (dokonce. což se mi ještě u této série nestalo, pač dementní Xavier bojující se svojí slabostí je v podání onoho herce spíš na facku a vyhazov z filmu, než na cokoliv jiného, naopak mladý Magneto má - nejspíš díky podání - moje silné sympatie, i když mu uplně nerozumím), stadion ve vzduchu, modrá žena v hlavní roli, matrix ve vedlejší, a nakonec to stejně dobře dopadne. Nevím, nakolik se drželi filmaři komixového originálu, ale tak proč ne (nutno podotknout, že jsem 3 poslední díly viděl hned za sebou). z hlediska logiky a scénáře se v tom rýpat záhodno není, raději to asi sami napsali tak, aby se vyhnuli lapsům. takže procházka..popcornu doporučuji udělat řádnou zásobu. ()

Johnner

Viděli jste minulé filmy? Pokud ano, můžete Budoucí minulost risknout. Upozorňuji, že vás děj může rozčílit, neboť všechny filmy a jejich děje hází do odpaďáku. To riziko přesto doporučuji podstoupit, protože střetnutí juniorů a seniorů je velice okázalé, strhává pozornost z okolního světa na sebe a těží všechny herce - mladé i staré. Dokonce překračuje bájný práh Marvelu ohledně umírání. Díky střetu realit si scénář může dovolit sejmout i ty největší ikony (a tím je konečně trochu polidštit). Fanoušci se bát nemusí, protože změna minulosti všechno zachraňuje a mrtvé vzkřísí. Skoro jakoby filmaři producenty prosili a žadonili - prosím, prosím, nechte nás zabít Magneta! Thora! Kapitána Ameriku! Vytvoříme vám film, na který se bude vzpomínat. Jenže tady nejde o památný film. Jde o seriál a nutnost pokračování. Marvel zkrátka má pevné mantinely. Začíná nudit. Bojuje s tím pomocí velkolepých námětů, akčními scénami a rozmanitými lokalitami. Následkem toho všeho jsou marvelovské filmy nesourodé, nepřehledné, ale hlavně nefungují jako samostatné jednotky s jasným začátkem a koncem. ()

chosan

Dobře dějově poskládaný film, kde se zároveň ocitáme v minulosti i budoucnosti. Dobře udělané triky, příběh ale stejně se mě nejvíc líbí origins wolverine proto tomuto filmu dávám 75%. ()

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (více)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (více)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem