Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

Darren98

Namísto jednoho z nejočekávanějších pokračování omezeného experimentálního blockbusteru se naprosto nečekaně vyvinul ideální příběh o absolutní záchraně civilistů, který se násobným překonáním každého aspektu svého předchůdce stal velkolepým mistrem svého žánru; dokonce vyvinutější scéna bojování na jeden záběr (nyní jako vrchol filmu) zesměšnila obdobný "longshot" minulého dílu. Výrazně dospělejší budování charakterů odkrývá hlavní plot ságy z obsáhlejšího děje pomocí svého vlastního námětu, ve strategicky rozmístěných výživných akčních sekvencích si Steve i Clint úchvatně napravují své reputace, a střídáním mezi těmito pilíři se hrdinové nezastavitelným tempem ženou k vysněným vrcholům týmových soubojů. S rozšířenějším arsenálem postav o maximálně kreativní diverzitě jejich trablí, schopností i dopadů na děj schází filmu jedině cestování časem. 97% ()

ashtangi

Začátek nevypadal moc slibně. Připadal jsem si, že sleduji videohru. Vypadalo to až moc uměle. Na druhou stranu film byl občas trochu ukecaný, ale ne tak moc jako první díl, takže přeci jen měl větší spád. Ultron byl dobře vybraný záporák. Překvapivě se mi to asi líbilo o trochu víc než první dl. ()

loki5

Když už od začátku filmu víte že některá postava musí umřít a od 1/3 víte která to bude je něco špatně. Mám celkem marvelovky rád. většinou jsou zábavné a někdy i docela vtipné. Avangers jsou ale strašný přeplácaný guláš kde nic není nemožné a akce je so over the top že to nelze vydržet. Velké množství zápletek a postav tomu nepomáhá a přidání nových už vůbec ne. Výsledek je mišmaš všeho možného utopený v akčních nepřehledných scénách kde vše vybuchuje a lidé holýma rukama rozbíjejí roboty. A vlastně jediná zábavná věc na filmu jsou rozhovory. A k tomu je tu záporák který nemá žádné charisma a chová se jak malé dítě. Popravdě mě více baví filmy o samostatných postavách než tohle. Ale Škodu 120 v avangerech jsem nečekal. 40% ()

killpunker

Co to bylo? Marvel, na který by se dalo koukat? Asi jo. Mělo to děj, vykreslené postavy, zajímavé dialogy. Možná proto to zbytek světa vnímá jako slabší díl. Na můj vkus tam bylo stále milión přeplácané akce a spousta kravin, ale přesto, oproti předchozímu filmu, palec nahoru... ()

LordBeeDoO

Rozhodně to není špatné, není to až taková nuda, hrají postavy, které nejsou až tak ohrané ... ale nejde o to co film až tak není, ale čím je a tady se ta identita nějak ztrácí a Avengerské kouzlo je už trochu otřepané. Ale proč ne, za vidění to stojí. ()

Grizzly

Neuvěřitelně nafouknutá sračka. Někdo už by měl pochopit, že Whedon je neschopnej patlal, ktereý zvládne maximálně seriálový díl, ale na celovečerní film absolutně nemá. Scenář je tak špatnej až mi občas bylo stydno a herců vyloženě líto. 80 % filmu jsou nuda a nesmysly, ještě navíc zrežírované jak od mongoloida. Je tam několik dobrých hlášek a Whedon naštěstí pochopil, že jediná zajímavá postava je Tony Stark, tak se film soustředí hlavně na něj. Ostatní jsou tragičtí. Při love story Black widow a Hulka jsem chtěl film vypnout, že už to dál nezvládnu. Jako třešnička na dortu neschopnost opatřit si práva na cokoli z X-men universa a umělé roubování Quicksilvera a Scarlet Witch. Marvel definitivně sklouzl k infantilní demenci a konečně je prostor pro nástup opravdové Comicsové stáje. Chce se mi z toho blít a čistě jen z laskavosti dávám 30% ()

Endavour

Film prošpikovaný vtipnými hláškami a "catchy" dialogy. Každá postava zde dostala dostatek prostoru, což mě vskutku i překvapilo. (Scarlett uděluji bez diskuze plný počet!). Pro mě, jakožto naprostého neznalce MARVEL dimenze příjemná hi-tech podívaná nabitá humorem a vyváženou akcí. Mé hodnocení tak činí 80%. ()

fixaman

Od začátku do konce těžce přepálená digitální nuda, u které vám vůbec nezáleží na postavách a jen se těšíte, aby už byl konec. Přitom jednička byla výborná. ()

Bozvav

Pěkné, bohužel zdaleka ne tak dobré jak jednička. Akce i dobré podívané dost, ale chyběl mi humor a tak trochu i dialogy vrzaly. Prostě se tento film bral vážněji než měl. i tak dobrá podívaná. Za mne 70% ()

Gastovski

Bohužel musím konstatovat, že se jedná o velmi sterilní pokračování. Sice tu je vše bombastičtější a velkolepější než v jedničce, ale někdy méně znamená více. Paradoxně dalším mínusem je více nových postav, jejichž motivace a chování mi příliš neštimovalo. Těžký průměr. ()

char_t

Tenhle film je přesně takový, jaký být musel. Jasně, jednička to není, vždyť už jsme si taky na tenhle hero-fest mezitím zvykli, nějaká ta kamera, rotující kolem sošné skupiny gerojů, masakrujících tisíce generických protivníků, nás už z míry nevyvede. Ale až na absenci vyloženého wow-momentu jsou A2 perfektní. Whedon udržel na uzdě velikost týmu (a "vedlejší" hrdiny dávkuje jako camea), z Capa je vůdce týmu jako v komiksu, nové přírůstky dobře fungují... Kvalitní akce a hlášky už pak nepřekvapí. Za mě spokojenost, a už se těším na další setkání s Visionem nebo Klawem (perfektní Andy Serkis). 80% ()

canucks333

,,Jediná cesta k mieru je vyhladenie ľudstva." Zaplnená sála s človekom oblečeným do Thorovho kostýmu bola svedkami zábavného, miestami temného, no do dokonalosti nedotiahnutého filmu. Ako problém vidím Jossa Whedona , ktorý režiu zvláda slušne, ale nie tak svižne a ladne ako Russovci, alebo Gunn. Kým sú tu dialógy a podpichovačky postáv je to paráda. Keď príde na detaily a postavy ako Vision a Wanda je to vynikajúce. Ale keď film má ponúknuť dychberúcu akciu, akosi to nedokážem zhltnúť a nudím sa. Ultron je výborný záporák, má ť ponúknuť (použitie Pinochiových citátov bolo dobré,a lem mohli originál púšťať častejšie, pre lepši atmosféru). Žiadna z postáv nie je vyslovene hlavná, ale do popredia sa dostávajú najmä Hulk, Black Widow a Hawkeye (minulosť Black Widow drsná až to zamrazilo). SPOILER Smrť Quicksilvera mi príde ako trochu zbytočná, jedine ak by to otriaslo s Wandinou psychikou do budúcnosti. Postava zomrlea skôr ako ste si ju stihli obľúbiť. KONIEC SPOILERU. Whedon to neurobil zle. Age of Ultron je dobrý film, veľmi dobrý film. Ale nie je výborný. Dúfam, že bratia Russovci v treťom pokračovaní dokonajú efekt a nepokazia celý MCU. Ale vôbec to nie je na zlej ceste. ,,There are no strings on me." Btw. Scarlett Johansson má konkurenciu v Elizabeth Olsen :) :3 Videl som v kine v 3D so slovenskými titulkami ---------- 70% ----- ()

Mii

POZOR KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY: Avengers 2 je film, na který jsem se těšila několik let. Fakt hodně jsem se těšila. Když mě pak v práci pozvali na exkluzivní předpremiéru, těšila jsem se o to víc. Bohužel se mi opět potvrdilo, že člověk nemá mít od věcí žádná očekávání. Protože když vyjdou, tak je to nadšení, ale když nevyjdou, tak se nic neděje. Když očekáváte bombu a odcházíte s pocitem "eeeehhh..." není to příjemné. Age of Ultron je vlastně brilatní kalkul. Ohromná akce. Ohromný humor. Všeho třikrát víc než v prvním dilu. Jenže soudruzi někde zapoměli na to, že existuje něco jako děj a ten tady absolutně failuje. Přijde mi jako kdyby námět psalo třeba šest lidí, kteří se v životě neviděli a každý psal trošku jiný film, na který se narouboval dost hloupej scénář a kupa nějakejch jokeů. Jo, uznávám, vtipy tam byly dobrý, smála jsem se. Ale to, že děj byl sračka, to nezachrání. Vadilo mi: 1) Dost to odporovalo tomu, co se tvrdí v Agents of Shield. Tam Shield neustále řeší, že nemaj prostředky a lidi, tady najednou Shield o nic z toho nouzi nemá. 2) Samuel L. Jackson tu neměl absolutně žádný význam, vždycky se na pár sekund motivačně zjevil a pak zase zmizel. Hlavně že ředitel Shieldu je někdo uplně jinej, kdo ve filmu vůbec nebyl a dával by větší smysl pro universum aby tam byl. 3) Do teď nechápu, co se posralo, že se Ultron zrodil. 4) Ultron neměl žádnou legitimní motivaci. A taky nebyl "ten super zlej robot" jako v traileru (na čem se dost stavěl marketing filmu), ale takovej veselej jokeovací páprda. 5) Nikdo pořádně nevysvětlit co kurva Vision je. A je to motivaci proč když je vlastně to samý jako Ultron neni zlej jako on. 6) O postavách dvojčat jsme se absolutně nic nedozvěděli. Doufala jsem že se tam bude řešit, že jsou to Magnetovy děti, ale ono ne. Na to kolik prostoru na plátně měli, mi to docela scházelo. 7) Netušim kde se vzala milostná linka mezi Black Widow a Hulkem. 8) Hawkeyeho rodinka působila hodně jako že si jí scénáristé vymysleli na rychlo protože se jim prostě hodila. 9) Product placement. Ten mi jako takovej nevadí, ale v takovymhle filmu mě trošku sere koukat na dlouhý detaily toho, jak Hulk poslouchá hudbu z Beats By Dre, všichni jezdí Audinou apod. 10) Konec byl dost zvláštní. 11) Nechápu proč Tony Stark potřeboval umělou inteligenci, když to co tam vyvádí Jarvis (jako že se sám zničí a sám zrodí) dost jako samostatná umělá inteligence působí. Naopak musim pochválit scénu se Stanem Lee a Hulkbustera. Ve výsledku se film mainstreamu libít bude, je to typickej epickej popkornovej akčnák, pokud ale nad tim začnete trošku přemýšlet, budete mít problém. ()

Jocker94

Nádhera, od první scény bylo jasné, že přijde něco úžasného... Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl - obrovskou porci zábavy, akce a dokonalých efektů. Takhle to umí jen Avengers! | IMAX ()

Eeuanmainyaq

Dramaticke! Akcia, vybuchy, bitky, vybuchy, bitky, vybuchy, vtipy, vybuchy, cukrova vata pre nastrocne publikum a trocha socialnej tematiky, vybuchy, bitky, vybuchy a tak dalej, po viac nez dve hodiny! Mozog nechat doma a zadok posadit na pohodlnu sedacku. Potom to ma zmysel. Definicia sucasneho mainstreamu hollywoodskej megalomanskej produkcie, zlata stredna cesta, na ktorej sa povaluje najviac penazi. Velmi podareny film. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)