Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

departed

Jednoduchý rozbor, proč jsou Avengers 2 špatný film. Je to zkrátka píč*vina kolosálních rozměrů, která může bavit už jen fanoušky, kteří četli komiksy. Na tohle ať se normální konzumní divák vůbec nedívá. Nebude mu to dávat smysl, bude se po celou dobu smát debilitě celého scénáře, od příběhu, postav, jednání, akčních scén, patetických projevů, rádoby humoru pro desetileté děti a záporáka, který je sice volněji podaný (tzn. nebere se až tak vážně), ale přitom působí záporácky jen červeně svítícíma očima a svým plánem na zničení světa. Jedna z největších věcí, která bije při sledování do očí je ta konstantní snaha Avengerů chránit civilisty. Oni zdemolujou polovinu města, kde se zrovna nachází, přitom nepřímo svými činy zabijou stopro nespočet civilistů, což kamery ale neukážou, protože rating, ale pak je důležitá záchrana jednoho výtahu s padajícími lidmi a nejvíc facepalmovitý na tom je to, jak se na to bere důraz. Stejně jako ke konci, kde město evakuujou, což by za normálních podmínek trvalo daleko dýl, ale tohle je fantas-magorie, takže je to v pořádku, ale přitom při evakuování zahyne určitě nespočet dalších lidí, což opět jen kamery neukážou. Při záchraně malého chlapečka taky někdo musí přeci umřít, ale nebudu psát kdo, abych vám u takhle skvělýho filmu nezkazil zážitek, za předpokladu, že jste ho ještě neviděli, v tom případě se dá říct, že jste velmi spokojení se svým životem. Další věc, proč proboha ten nucenej humor. Vždyť se tomu nemůžou zasmát ani malý děti. Už vidím, jak se v kině jeden méně inteligentní jedinec zasmál "hlodu" z filmu a zbytek kina se přidal, protože se to tak ve velkém, uzavřeném a temném sále dělá, aby se neřeklo. Marvel humor neumí, ale pořád ho tam musí cpát. Jedna z věcí, která dokáže taky rozesmát a zároveň rozhodit je to, když je v traileru brán důraz na to, jak Thor chytne Tonyho pod krkem, nebo jak se Iron Man začne rvát s Hulkem. Pro geeky, nerdy, panice a fanoušky komiksu velká událost, při který museli při sledování traileru totálně stříkat, ale pak vidí film a uvědomí si skutečnost, že to tak ukázal jen trailer, ale přitom ve filmu je situace jiná. Tomu se říká lacinej hype. Ale aspoň uznávám, že ten boj Iron Mana a Hulka byl docela koukatelný. Jo, že má film vyblitý, nevzhledný CGI je jasný už od první části v úvodu filmu v tom Rusku nebo co to bylo. Ježiš, koukám, že jsem se rozepsal víc než jsem chtěl a to mi za to tenhle film ani nestojí, a navíc jsem ještě nenapsal určitě vše, co jsem chtěl, ale jebu na to, nemám na to čas. Kdybych měl napsat neoficiální krátkou synopsy pro tohle veledílo, tak zní takhle: Několik super hrdinů bojuje za záchranu světa proti velkému záporákovi s poselstvím, je tam spousta výbuchů, patetických keců a samozřejmě šťastný konec s růžičkama a čokoládou. Marvel hadr. A ten otravnej Thanos na konci už je na přes držku. Udělá už on někdy vůbec něco, nebo bude mít v každým Marvel filmu jen nějakej kec na konci a tím to hasne? Bože, ty jejich filmy jsou čím dál tím debilnější, ale lidi na to furt choděj. () (méně) (více)

Godhaj

,,He is fast and she is weird.“ Pokračování Avendžrů je sterilnější než chirurgův skalpel. Příběh a vývoj postav už snad nemůže být odbytější, záporák je vysloveně k smíchu a vypadá spíš jako nějaká nepovedená parodie. Úspěch celého filmu sází na šílené akční scény a co největší destrukci, to mě ale nechává zcela chladným, protože obojí je tvořeno počítačem, a tudíž nudí. Unylou podívanou naštěstí trochu zvedá z bahna Scarlett, které to sluší, i když mele ptákoviny, jako zbytek týmu. Např. Kapitán Amerika, který peskuje ostatní, když si trochu zaklejí, je, jak se říká, na pěst! Jsem zvědavý, co přinesou třetí Avendžři, ale podle nastaveného schématu by se mělo jednat o zatracenou nudu! ()

Uesbe

,,Goléme, povídám ti, stúj!" nepindáme, zbytočne nerozmýšľame, užívame vizuálu a najsamfasa komixpartičky (sorry X-men, ste patetickí a zaseknutí v 20.storočí). ()

Tarhiel

Avenger 2 oveľa lepší, než jednotka - toto má príbeh (!), ktorý funguje; už nemusíme čakať na samostanté filmy o jednotlivých hrdinoch - ich osobné roviny sa rozvíjajú aj tu, a popri tom sa pohýňa dopredu aj celý príbeh. Nie je to len o akcii, a ak tam je, tak je dobrá. Asi najkomplexnejší blockbuster film, aký som videl. Bravó, tlieskam. ()

Scraffy

Priemerné. Viac k tomu nepoviem, lebo som veľmi sklamaný... Po druhom pozretí sa sem vrátim a dokomentujem to, lebo teraz to je veľké sklamanie. ()

Limous

Přiznám se, že jsem původně ani nechtěl psát svoje dojmy, ale už v půlce filmu, jsem cítil, že prostě musím. Takže, hned na začátku mě do očí praštilo několik opravdu ošklivých efektů, jinde by to snad problém nebyl, ale v tomhle filmu jsem to teda nečekal. Je to strašná slátanina, ty laciný uměle naroubovaný vtípky byly strašný a ta dementní hudba, která hrála, když měl někdo povzbuzující řeč, ta byl atak děsivá, až mi bylo trapně. bohužel to nezachránil Tony, kterej to většinou drží nad vodou a bohužel to nezachránil ani fakt, že je Scarlet pořád nejhezčí baba na celý planetě. ()

Mkartaylas56

Oproti prvním Avengers je Age of Ultron určitě o něco slabším filmem, ale určitě není špatný. Ono je škoda, že záporák (Ultron), nebyl lépe propracovaný, protože si myslím, že měl o dost větší potenciál. Každopádně kdybych opomenul záporáka a taky pár drobných chyb co se týče realističnosti, tak se jedná o další velkolepou popcornovku, která i přes zmíněné mínusy baví a řadí se mezi ostatní úspěšné marvelovky. 70% ()

Clark_Kent odpad!

Odhodlal jsem se podívat na tuhle hodně slabě prokreslenou kaši a můj pocit by se dal přiložit k pocitu nepoživatelný. Nedivím se ale Marvel prostě neumí, je to degradace v nudnosti obřích efektů a triků. Ironický Ironman a parta nevýrazných nedotaženců k tomu, jedině kdo měl trochu víc charakteru byl Bruce Banner /Hulk. Co víc říct, vlastně vůbec nic postavy blekotají blbosti a pak se tam furt nesmyslně střílí na všechny strany. Byl jsem toho přecpanej a přesycenej už po 20 minutách, tahle nepovedená sračička by spíš zafungovala milionkrát líp jako nějaká nebohá komedie. Tohle má k dobrýmu komiksu hodně hodně moc daleko. ()

Ondr0n

Jak se to jen říká? "Příběh je jen tak dobrý, jako je jeho padouch" A Ultron je chabý a hlavně silně nedomšlený záporák. To je jedna z největších slabin Age of Ultron. Jediné co na filmu oceňuji je Hawkeye a scény na jeho farmě. A Samuel L. Jackson taky potěší. ()

snebka

Tak já nevím, ohrožení světa mi přišlo podobné jako v jiných dílech od Marvelu, ale tentokrát už se Avengers sešli. Bitvy byly po vizuální stránce skvělé, ale nějaký zapadákov na východě se prostě nemůže rovnat New Yorku. Noví hrdinové, kteří se přidají k partičce jsou zkrátka nezajímaví a tvoří páté kolo u vozu. Oproti prvnímu dílu tedy zklamání, ale jinak solidní akcemi a výbuchy nabitá jízda. 75/100 **** ()

Bezda22

Hodnocení filmu je starší, než tenhle komentář. Momentálně jsem ve fázi, kdy sleduju celovečerní filmy z Marvel Cinematic Universe hezky popořadě, jak jdou za sebou. Samozřejmě nejsou vydaný ještě všechny. Musím říct, že Age of Ultron mě vesměs nebavil. Je tam hodně akce, kterou je nastavenej nijak extra výraznej příběh. Asi chápu, že ten film musel pro spojitost příběhu vzniknout, ale mě nijak neoslovil. Stark má málo prostoru, což je vážně na škodu, protože jeho postava je nevýraznější a nejzábavnější. Akce je tolik, že už to ani nebaví sledovat. A umělá inteligence, která se snaží ovládnout planetu mě taky nějak nebavila. Jsem vskutku zklamanej. Původně mi druhý Avengeři přišli lepší, než první film. Ale po shlédnutí filmů postupně, jsem došel k závěru, že nejsou lepší. Oproti prvnímu filmu mi tu přijde všechno tak nějak umělý a nucený. Ale 4* si drží... 70% ()

celticek

Po druhém shlédnutí se mi to líbí více než první Avengers. Je to temnější a třeba takový souboj Iron man vs Hulk je super. Jedině, co mi vadí, je zbytečně moc filosofický Ultron. ()

tlesk

Zde se musím trochu rozepsat, protože druhé Avengers považuji spolu s třetím Iron Manem za vůbec největší zklamání celého MCU. Po nečekaném úspěchu Strážců galaxie přišel film, který měl být vyvrcholením celé Druhé vlny. Šlo o snímek, jenž měl nejen splnit nesmírná očekávání fanoušků, ale i připravit půdu pro nadcházející události universa. Režisér a scénárista Joss Whedon tak stál před těžkým úkolem: navázat na předchozí úspěch svých prvních Avengerů, přijít s něčím novým, a trochu „pošoupnout“ hrdiny nutným směrem. Druzí Avengers trpí prokletím většiny sequelů. Divák je namlsaný z již viděného a touží vidět něco nového, co mu vyrazí dech. U natolik provázaného filmového universa, které Marvel buduje, to platí dvojnásob. Málokteré pokračování dokáže naplnit touhy svých diváků. A i když ano, první dojem lze získat jen jednou. To vše lze krásně ukázat u filmů postavených pouze na akci, příkladem budiž Bayovi Transformers. U prvního dílu je člověk u vytržení z obřích, mlátících se robotů, bezpočtu výbuchů a akčních scén. U pokračování se sice může bavit stejně, ale přece jen by rád něco neotřelého, co ještě před tím neviděl. S postupujícími pokračováními tak nejspíš onen „wow effect“ z autobotů může jen konstantně klesat. Nejinak je tomu i zde. Celé filmové universum Marvelu trpí stejnou vadou, a tou až na pár výjimek ploší, nevýrazní záporáci. A co vlastně dobrého záporáka dělá dobrým? Krom jiného je důležité znát motivaci postavy, chápat proč dělá to, co dělá a co tím chce získat. Člověk by se měl být schopen s postavou ztotožnit a do určité míry ji pochopit. To jí tak dodá na uvěřitelnosti. Ultron byl po všech těch nevýrazných boxovacích pytlích konečně příslibem záporné postavy, která si může diváky získat. Umělá inteligence s otiskem mysli geniálního vizionáře, vytvořená za účelem ochrany světa. Perfektně vybavená pro tento účel nejen nesmírnou silou, ale i intelektem, trpící jediným drobným nedostatkem- šílenstvím. Smutné je, že právě Ultron je největší slabinou celého filmu a nikoli kvalitní záporák, nýbrž jen další šablonovitá figurka. Bohužel se nikde nedozvíme celkovou motivaci Ultronových činů, ani to proč Avengers, a zejména svého stvořitele tolik nenávidí. Co však zamrzí nejvíc, je to, jak se robot v průběhu filmu chová. Ultron by měl být, neděste se toho srovnání, tak trochu jako HAL 9000 z filmu 2001: Vesmírná odysea (komiksová verze se jím koneckonců inspirovala). To znamená chladný, logicky kalkulující, s kapkou lidskosti, bijící se s šílenstvím. V Avengers: Age of Ultron se tvůrci snaží o určitou paralelu se Starkem, jakousi jeho temnou stránku, odraz jeho osobnosti. Bohužel to značně selhává a osobnost mechanického záporáka je dovedena do extrému. Ultron zde byl postaven do pozice maniakálního, vraždícího a pubertálního děcka s prakticky neomezenými možnostmi, s nimiž neví co si počít a tak pouze celkem nesmyslně kope kolem sebe. Celý závěrečný, a nutno si přiznat, tak trochu hloupý plán na zničení lidstva imitující meteorit, jenž zničil dinosaury je sice dobrou sekvencí pro akční scény, ale geniální plán, hodný Ultronových možností to rozhodně není. Ultron měl k dispozici všechny vědomosti a možnosti (nejen) internetu! To znamená prakticky veškeré vědění lidstva! Mohl se nabourat kamkoli a celkově měl bezpočet možností Avengers zničit dříve, než by si vůbec stačili uvědomit, která bije. To by ale celý film trval pár minut. Pomineme-li toto a zaměříme-li se na jeho fyzické schopnosti a celkovou odolnost, dostaneme se ke smutnému faktu, že i zde selhává. První Avengers trpěli tím, že tu krom anonymní armády chitauriů nebyl v zásadě nikdo, kdo by se jim postavil a srazil je na kolena. Zde této absenci dost pomohlo to, že se hrdinové na začátku bili mezi sebou. V tomto pokračování už jsou však pevně semknutí a měl to být právě Ultron, kdo je dokáže konfrontovat a postavit se jim v boji. A ani tady jsem se snad ani minutu nebál o osudy postav, protože Ultron byl opravdovou hrozbou jen na počátku. A když už nastane nějaký ten boj, v němž se s ním hrdinové střetnou, působí to značně rozpačitě. Divák nemusí být velkým znalcem komiksů, aby věděl, že vibranium dokáže velmi dobře pohltit náraz a celkově je nesmírně odolné. O tom koneckonců svědčí scéna z prvních Avengers, ve které Captain America právě svým vibraniovým štítem zastaví úder Thorova kladiva Mjölniru. Jak je potom možné, že Ultron, celý stvořený z vibrania, po ráně Hulkovy pěsti odletí do dáli jako hadrový panák? Odhlédneme-li však od Ultrona směrem k ústředním hrdinům, není si, až na prapodivnou milostnou linku dvojice, či spíše trojice Black Widow, Bruce Banner/Hulk, na co stěžovat. Celá ona „Lovestory“ mezi Hulkem/Brucem a Black Widow musela vypadat zajímavě na papíře, ale ve filmu byla nedotažená a nedomyšlená. Celkově všechny postavy jednají tak, jak jsme na ně zvyklí. Z hereckého ansáblu je nepříliš překvapivě nejvýraznější Robert Downey Jr. Rozpačitě působí i podtitul filmu vzhledem k tomu, že „Ultronův věk“ trval maximálně pár týdnů. Zrození Visiona, příchod Wandy a Pietra (a Pietrova následná smrt), připravování půdy pro další rozšiřování fikčního universa (Wakanda, zárodky Občanské války superhrdinů) ale fungují výborně. I když asi nikdo dosud úplně nechápe, jak vlastně Vision funguje a co vše umí. Zápletka se také točí okolo dalšího Kamene nekonečna, obsaženého v Lokiho žezle, tedy kamene mysli, s jehož pomocí vznikl android Vision. Objevení Thanose v potitulkové scéně pak opět navnadilo na střet, kterého se v současnosti už brzy dočkáme. () (méně) (více)

wege

Dohánění restu, Marvel: Byla postupně skvělá jednička, výborný Iron Man 3, průměrný Thor, fenomenální Návrat prvního Avengera. Byl jsem neskutečně natěšený, a dostal jsem toto, byl jsem neskutečně ale fakt neskutečně zklamaný. Na první pohled tomu nic nechybí, akce se je super, vztahy mezi nimi taky, hláškují snad všichni, je tam prostor pro morální dilemata, konečně dostal větší prostor Jeremy, je tam Elizabeth!, ale stejně je ten film, jak z prdele. Nemá to atmosféru, nemá to šťávu. Tady víc, než jinde platí, že takový film, jaký je záporák. Tady je neskutečně špatný. ()

Jan.Cada1

Po druhém zhlédnutí přidávám recenzi. Zábavná akční Marvelovka s nim moc záporákem, podle mého názoru. Efekty a dabing boží. ()

nK_!

Když tak koukám na ty hromady vícehvězdičkových hodnocení, říkám si, jestli jsme se dívali na stejný snímek. Dvojka Avengers je rozhodně spektakulární a explozivní podívanou (alespoň v první a poslední třetině), ale to dneska už ani zdaleka nestačí. Nejen proto, že lepší akce byla k viděni třeba i v jedničce. Tady je na co se dívat pomalu jen ve chvílích, kdy se na scéně objeví Hulk, ale těch je oproti minulému dílu zoufale málo. Na úkor nudných a nezáživných nových postav dostal méně prostoru třeba i takový Iron Man, což je velká škoda. Vtipné dialogy, na kterých prvotina tři roky nazpět stavěla, nahradily trapné repliky a co je horší - naprosto zbytečné tlachání o rádoby filozofické rovině bytí. Celá druhá třetina filmu se tak utápí v nezáživném tempu plném strnulých nahlédnutí do duší jednotlivých Avengerů. Chvílemi jsem měl co dělat, abych to v kině definitivně nezařízl. Scénář je obecně úplně debilní a kvůli hloupému sestřihu navíc nedává místy ani moc smysl. Navíc zápletka a celá poita filmu je nachlup stejná jako v prvním díle. Hawkeye a Black Widow jsou tradičně zcela postradatelné a zbytečné postavy, Scarlett Johanssonové navíc její roli nevěříte ani vteřinu. Kapitán Amerika je snad ještě větší prosťáček a naiva než ve svých vlastních filmech a upřímně nechápu, jak mu to někdo může ještě dneska žrát. Všemu ale nasadil korunu český dabing, který je ještě o deset úrovní horší, než jak si z dřívějška pamatuji. Jediný hlas, který nebyl úplně špatný, si pro sebe zabral mechanický Ultron. Čekal jsem vše, ale takový provar oproti povedené jedničce ani zdaleka. Tak si říkám, kdy se v Hollywoodu vzpamatují a místo sypání bezduchých superhrdinských výžblebtů za účelem rychlého zisku začnou zase točit alespoň trochu zajímavé a originální filmy. Viděno na CSFD projekci v Plzni. ()

george82

Zklamání. Nešahá jedničce ani po kotníky a ve všech směrech ztrácí. Na Ultronovi je impozantní leda tak hlas v originále, který je hrozivý, ale sám Ultron je trapák. Na to, že to je úhlavní nepřítel Avengers, tak nic moc. Škoda. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)