Revoluce

USA, (2012–2014), 29 h 33 min (Minutáž: 40–43 min)

Eric Kripke

Billy Burke, Tracy Spiridakos, Giancarlo Esposito, Zak Orth, David Lyons, Elizabeth Mitchell, JD Pardo, Stephen Collins, Daniella Alonso, Maureen Sebastian (více)

Pätnásť rokov po výpadku elektriny sa snažia ľudia na Zemi prežívať rôznymi spôsobmi. Rodiny žijú pokojným životom v malých spoločenstvách, život je celkovo pomalší a krajší. Nie však bez problémov. Život jednej mladej ženy sa radikálne zmení, keď jej pred vlastnými očami zavraždia otca, ktorý mal údajne prístup k veľkému tajomstvu - prečo došlo k výpadku elektriny na celom svete... Mladučká Charlie (Tracy Spiridakos) je nútená po vražde otca (Tim Guinee) nájsť uneseného brata (Graham Rogers) a dostať ho z rúk kapitána Nevilla (Giancarlo Esposito) a jeho vojakov. Snaží sa o pomoc požiadať svojho strýka (Billy Burke), ktorý však nie je nadšený z toho, že by sa mal zapliesť s vojakmi generála Monroa (David Lyons). Brutálna vražda otca tak spojí dvoch celkom odlišných ľudí a pošle ich na ťažkú cestu, na konci ktorej možno nájdu odpoveď, ako vyviesť svet z tmy… (TV Dajto)

danca044

Celkem dobrý a neotřelý příběh. Výpadek elektřiny po celém světě tu ještě nebyl. Jen mě někdy občas vytáčí chování některých postav. Například Charlie (Tracy Spiridakos), která podle mě všechno až moc prožívá a vše zveličuje. Oproti tomu Billy Burke je vážně skvělý a roli Milese zvládá skvěle. Některé díly jsou slabší a jiné zase přetékají akčností. Tenhle seriál jistě stojí za shlédnutí. ()

Tommy.D

Jako obvykle: zajímavý námět a pak už všechno špatně. Hraní si na vojáčky + rodinná pouta, místo toho, aby se řešilo třeba, hmm, to všechno kolem? Stejné symptomy jako Terra nova, nemá smysl to sledovat dál. Navíc jako technicky založený člověk nepřekousnu ty tuny nelogičností (fakt nikoho na zemi nenapadlo ani spojit baterku se žárovkou, což by aspoň podle pilotu fungovalo?) ()

Loooki

Ja som to pozeral iba kvôli Elizabeth Mitchel...aj napriek tomu, že mi miestami seriál dvíhal tlak svojou debilnosťou, postupne to krásne gradovalo, do veľmi zlého finále, ktoré bolo pre mňa sklamaním, ale tak počkám si ako sa rozvinie druhá séria, (tá sa niesla v prvej polke dobre a potom to opat slo dole vodou, zrušením seriálu bolo finále epické, ale už nerozvinuté v ďalšej sérii) Hodnotené po absolútnom finále seriálu. ()

fox171cz

Teď jsem se dodíval na poslední díl. Celkem mi spadla čelist, když jsem se dočetl, že seriál tímto končí. Čekal jsem spíše, že se jednalo o nalákání na novou sérii... Nu abych to nějak shrnul. První série je fakt povedená, neměl bych tomu co vytknout. Ta druhá? Začíná se to pomalu zamotávat a upoutávat stále na jedno místo, což se pochopitelně celkem ohraje a ztrácí kouzlo. Přimichání nanotechnologie do příběhu nebyl úplně špatný nápad. Nicméně bych byl raději kdyby to více sledovalo vyvíjení se lidstva v postapokaliptickém světě, než uvěznování lidí ve vlastní hlavě... Škoda že se nedočkáme konečného rozuzlení. Zůstalo tam hrozně moc věcí jen tak bez vysvětlení. S tím mě už pomalu Amící začínají srát, stále dávají zelenou novým seriálům a ty stavající jen tak seknou a nahodí poker face. Abych se bál začít zase s nějakým novým. ()

KevSpa

Postapokalyptický western říznutý vším, co má J.J. Abrams rád. Takže o hledaní původu výpadku a další tajemství určitě nebude nouze. Z pilotu bohužel stříká klišé na všechny strany, ale je to hezky natočené, takže nezbývá než doufat, že se to v dalších dílech pořádně rozjede nějakým méně předvídatelným směrem. Pilot - 60 % Dlouho jsem další sledování odkládala, ale nakonec jsem dala obě série na jeden zátah. I přes hodně proměnlivou kvalitu jednotlivých dílů mě to chytlo. A vůbec nevadilo, že si člověk v průběhu často klepe na čelo kvůli řadě nelogičností. Pokud to berete jako příjemnou oddechovku, zklamáni nebudete. 1. série - 80% Druhá řada se sice ubírá trochu jiným směrem, ale dokáže naštěstí udržet aspoň zpočátku diváka v neustálém napětí. Bohužel s postupem času už je to pořád na jedno brdo a začíná to být předvídatelné až moc. Ale Billy Burke v hlavní roli mi stačil na to, abych i tak hltala každý díl. 2. série - 70% ()

• Roli Rachel Matheson měla původně hrát Andrea Roth, ale byla později nahrazena Elizabeth Mitchell. (..Lucas..)