Dargel

Po mnoho let jsem se neodvážil zajít do kina na film domácí výroby. Po zhlédnutí Vejšky jsem již věděl, proč jsem tak dlouho otálel. První polovina filmu je tak nezáživná, že se divák musí nutit k tomu, aby neodešel ze sálu, s čímž scénárista samozřejmě počítá, a tak nám za odměnu v pravidelných dávkách nabízí pohled na polonahé nebo i zcela nahé dívky. Tyto záběry mají zřejmě oslovit stereotyp Čecha, kterému záleží na kozách, bobrech a jiné zvířeně. Lascivní scény nesouvisející s příběhem, střih, který muselo provádět batole s nůžkami, absurdní vyvrcholení celého filmu, ale hlavně otřesné rozhovory, které zní, jako by se herci sami předabovali v postprodukci, to vše snižuje moje celkové hodnocení. /// Ocenit by se dala hudba, která poměrně seděla, cameo mistra Čtvrtníčka a depresivní momenty Zuzany Bydžovské, která jako jediná předvedla alespoň nějaké herectví. Ještě jeden takový film a skončím stejně jako lahev Plzeňského ležáku pod Vyšehradem. ()

-Dawe-

Z Vejšky takovej kult "pro teenagery" jako z Gymplu rozhodně nebude, kdyby Vejšku vypustili na net jako dodatek k Gymplu s čtyřiceti minutovou stopáží, tak budiž ale na celovečerák je to strašně málo materiálu a navíc se mi nezamlouvá Vorlovo herectví. Vorel st. je docela schopný režisér, teď už jenom dostat do ruky lepší scénář. ()

666Carnage

Byla to sranda né, že ne. Dalo se na to koukat, je to svižný a nenudil jsem se. Největší frajer je ale otec Kolman (Jan Kraus). 60% ()

bari68

Neviem čo ma na tom až tak priťahovalo, o čom to bolo, čo tým všetkým chcel Vorel povedať, či len učiniť moderný obrázok dnešného diania, ale mňa to bavilo, bolo to proste cool. ()

klukluka

Na první stránce největších šplhounů ani jedna pětihvězda. To mě sice nijak zvlášť nepřekvapuje, na druhou stranu mě ale vůbec nenapadá, co by se Vejšce dalo vytknout? Za mě snad jen to, že Petr možná do Států vycestoval opět díky Michalovu tátovi (Krausovi). Já už bych na jeho místě od toho zm.da žádný milosti nechtěl. Jinak to ale bylo vynikající! Dokonalý obraz současné společnosti. Vůbec nechápu, jak je to Tomáš Vorel st. při svém způsobu života schopen reflektovat. Vynikající, díky moc! ()

velkyvezir

Jestliže jsem Gymplu dal kdysi 4*, tak Vejšce musím dát 5*. Tento díl sice není tak "vtipný", jak předešlý, ale je víc o realitě života. No a pátá za Bydžovskou, ta ženská zahraje prostě všechno, její alkoholička je naprosto nechutná (tj. perfektně zahraná). ()

BlackTom

Oproti "jedničke" je to skoro bez vtipu, Kocourek už tiež nie je čo býval a tak to nad vodou tradične držia len Kraus a Bydžovská. Potešili niektoré lokality a samozrejmá prítomnosť grafitti, ako aj širší priestor pre nejakú zápletku. Koniec odfláknutý. ()

honzii

Občas je mi starého Vorla líto. Je to jeden z nejosobitějších tvůrců u nás, film miluje a z jeho děl je to cítit. Problém ale je, že si přímo libuje v trapném expresivním neherectví, které občas vyjde (Kouř), ale většinou šíleně otravuje. Naprosto naivní scénář, který tak nějak vystihuje pohled starého páprdy na současnou generaci, průser ještě završuje. Film je žánrově roztěkaný - jde o grotesku, o drama nebo jde o obyčejný pokus o komedii? Snaží se mladé shazovat nebo jim dávat hloubku? A co tam sakra dělá ta přehnaně sugestivní Bydžovská? Vejška dokazuje, že Vorel má sice mladické nadšení pro film, ale na to, že točí o současné generaci, je příliš hloupý a naivní. A možná proto je nejlepší scéna filmu ta, kde Chýlková vyhání Krause z domu. ()

KennyNevym

Cely film me se me drzela nostalgie. Vzpominal jsem na to, jak jsem si jako 11 lety pubertak pripadal jako kral sveta, ze jsem sel do kina na film oznaceny "12". A presne na tom si film stavi. Vse je vice mene podobne Gymplu. A vlastne je to dobre. ()

Speedy01

Na České poměry zajímavý film s velmi zajímavým námětem. My, co máme rádi České filmy a není nám 50+ tak se jistě většinou film líbit bude... Každopádně až přehnaně je vše bedrech Mádla, který zahrál výborně a při srovnávání s gymplem je vidět, že zestárnul, nabral spoustu hereckých zkušeností a už si dokonce umím představit že z něj bude dobrý herec. Celkově film hodnotím kladně, ale když si představím, že bych se na něj díval doma v TV když nemám moc náladu, tak by hodnocení nebylo tak vysoké - souhrou okolností a tím, že jsem si ho užil v kině dávám 4*. PS: pokud srovnám hudbu z gymplu od Wiche a vejšky od Mika Trafika, tak se to snad ani srovnávat nejde, toho šupáka trafika tam už PROSÍM nedávejte, pokud budete točit něco dalšího. ()

Mazlik4

To co v gymplu zabíralo na obyčejné diváky je zde umocněné, naopak chybí takový ten čistě Vorlovský ART. No ale právě proto spousta diváků tvrdí že je Vejška lepší. ()

macuzuz

Jo, vůbec to nebylo špatné. Řekla bych, že oproti gymplu jsem se bavila o něco více. Co se příběhu týče, nemám moc výhrad, bavila jsem, uteklo to hezky rychle, závěr poměrně překvapivý. Chybějící zápletka mi v tomto případě vůbec nevadila. Co se hereckých výkonů týče: Zuzana Bydžovská byla famozní! Samozřejmě taky Jirka Mádl. Scéna s Ivanou Chýlkovou s holí v ruce byla bomba - škoda, že neměla více prostoru. Naopak mi dost vadila Vorlova artikulace. Vyloženě si šlapal po jazyku, což je u hlavní postavy celkem problém. Ale přes to Vejška určitě patří k těm lepším českým komediím. Určitě předčila mé očekávání. ()

Merkin

Tumorem prolezlé vysoké školství, krásné, nicméně hloupé mladé dívky, ztracení a ještě stupidnější mladí chlapci, zhrzené matky a nepoučitelní otcové. Asi takový odraz vrhá zrcadlo české mládeži na počátku dvacétého prvního století. Vážně je to tak děsivé? A chceme to tak? Nejspíš ano, když podobné filmy točíme a podobné hrdiny oslavujeme. Dvě hvězdy pro Zuzanu Bydžovskou a Jana Krause:) ()

AdamesWWE

[5/10] Tak po siedmych rokoch je tu pokračovania celkom dobrého Gymplu. Škoda že nemôžem povedať, že je to takisto kvalitativne dobrý film, lebo to tak nieje. Idea zrealizovať tento film sa mi pozdávala, tvorcovia mali k dispozícií dosť zaujímavých postáv, dať tomu príbeh a film je na svete. Ibaže v tomto prípade to až tak nevyšlo. Aspoň teda z mojej strany cítim mierne sklamanie a z objektívnejšieho hladiska sa dá tiež povedať že do toho nedali všetko čo mohli. Hlavné postavy sú späť, myslím si že stále majú čo ponúknuť, herci hrajú dobre ale nemajú čo hrať, pretože príbeh tu v podstate ani nieje, žiadna zrozumiteľná zápletka, iba zlepené scény kde sa Vorel s Mádlom snažia dostať na vysokú školu a popritom sa na nich lepia problémy. Hovorí sa že v jednoduchosti je krása, tu by som povedal že v jednoduchosti je priemer. Škoda, pritom to mohol byť taký dobrý film. Páčili sa mi niektoré vtipné scény aj ked humoru tu je strašne málo a soundtrack bol tiež výborný. Po takej pol hodine som už mal lepší pocit, konečne sa začalo niečo dať pribudli nejaké zaujímavé situácie, ale zase potom tam už nieje čas vytvoriť niečo veľké lebo ten film je veľmi krátky čo je tiež chyba. Ale zase sa nedá povedať že by ma to nudilo, v prvej polhodine sa to občas vlieklo ale potom to bolo v pohode pozerateľné. Pridať aspoň pol hodinu a rozvinúť príbeh a bolo by to, a hlavne si dať záležať nad záverom filmu lebo to bolo suché. Aspoň je dobrý dôvod na tretie pokračovanie. ()

ZdenoLo

Pokračovanie so samými zápormi (NE). NEsympatická Eva Josefíková, NEherec Tomáš Vorel ml., NEvtipné, NEzaujimavé a NEzachránili to ani skvelá Zuzana Bydžovská a Jiří Mádl. ()

patrikus

Mám rád Vorlův humor a mám rád i jeho herce. Mistr si sám poradí s kamerou a režií v jedné osobě a to obdivuji. Hezký svěží film s velmi vhodnou 75 minutovou stopáží... To, že v tom příběhu nebyla nijaká zvlášť výpověď je možné omluvit, protože je tam spousta jiných věcí, které mohou bavit. Chtělo by to příště ještě nějaký větší přesah, pokud pan Vorel bude točit ten "Pracák" :-D ()