Hepy13

Na tenhle film jsem se těšil z českých ze všech nejvíc za poslední roky. Bohužel mám takový rozporuplný pocity. Tvůrci tvrdily že Vejška je vyspělejší no nevim, spíš se tak jenom tváří. Gympl se mi líbil víc, na nic si nehrál a byl takovej puberťácky praštěnej. V Gymplum byli lepší učitelé, včetně ředitelky Holubový (težko ale čekat že na Vejšce budou větší exoti než na střední). Škoda že tu nebyla nějaká podobná postava jako Matonoha v Gymplu. Chyběli mi taky zapamatovatelný scény jako např. z gymplu ''To kafe si strčte doprdele''. Naopak tu jsou zase hezčí holky. A hudební složka opět dobrá. Aspoň že mě nezklamal Mádluv Kolman, to je pořád stejnej zmrd. Kraus ukázkovej bohatej fotřík. Půl hodinka navíc by nebyla na škodu. ()

Gore

Není to tak povedené jako předchozí Gympl, ale zas to není úplně špatné. Jediné, co mi vadilo bylo vyznění a utvrzování, že český národ je pouze banda mladých delikventů, kteří čmárají po zdech, chlastají a fetují, i když postava Josefíkové mi strašně připadala mou bývalku nejen vzhledem, ale i charakterem, takže na tom asi něco bude. ()

Pettas

S každým dalším zhlédnutím musím přidat hvězdu....je to takovej ten film kterej je tak špatnej až je dobrej :D ()

Flopik

Gympl sa mi páčil a Vejška ešte o málo viac.Nie je to niečo svetoborné , predsa len veľmi som sa nezasmial.No pozeralo sa na to dobre a nenudilo to.Eva Josefíková je riadne sexy na ňu sa pozeralo asi najlepšie.Nevravím pár krát som sa aj zasmial ale to je asi tak všetko.Príbeh super.....Taký nadpriemer.Po druhom pozretí zvyšujem na 5.Neviem ako je to možné ale páčilo sa mi to oveľa viac, Jiří Mádl je proste frajer, dievčatá nádherné a Jan Kraus to zahral skvele. ()

Emzet

Po zkušenostech s Gymplem jsem měl z Vejšky hrůzu, ale nebylo to třeba. Vejška je lepší. Nečekejte zázraky, ale narozdíl od svého předchůdce tahle sranda docela obstojí nejen jako vyšeptalý křik rozčarované mládeže, ale i jako regulérní film; několik antiherců z minula zmizelo, někteří se naučili hrát... aspoň do určité míry snesitelnosti (Vorel), Josefíková svou oportunistickou poběhlici hraje také docela uvěřitelně a Mádl předvádí svůj standard, který nenadchne, ale ani neurazí. Trochu víc deprese, ale přitom méně karikatury. Budiž. Vzhledem k tomu, jaký průser jsem čekal, byla Vejška překvapením veskrze příjemným. ()

Dejvi21

Nebudu zapírat, že Gympl mi po mnoha směrech vyloženě nesedl, ale přesto budil dojem filmu. Vejška pro mě byla koukatelnější, ačkoliv méně vtipná a temnější, ale spíš než jako samostatný film působí jako osmdesátiminutový epilog právě Gymplu. Z herců byl nejlepší Kraus, s tím si člověk vážně užije. ()

xxxvodnikxxx

Nevim.. Záběry nic moc, příběh by celkem i šel, tak trochu ze života- i když dneska už grafity není takovej boom, nejvíc mě asi pobavila scénka Chýlková- Kraus, pak by se našlo dál fajn momentů, herecký obsazení je taky tak nějak vyvedený, základní postavy klasika vizte Gympl, k tomu pár nových. Soundtrack opět po vzoru zařazenej spíš do "undergroundu", hiphopu a rapu. Co se týkápříběhů a témat, tak taky je to tak trochu ze života, nicméně celkovej dojem průměr, až podprůměr, což je ale na český poměry vlastně docela dobrý skóre.. Pokud ve udělá kontroverze s Gymplem, tak Gympl byl víc vtipnější, měl větší drive, Vejška je oproti tomu hrozně utahaná a poměrně nudná- spíš člověka zajímají právě ty daný subpříběhy, než jak to celý dopadne. ()

Gulde

Oproti Gymplu dost výraznej posun. Film je všestranně vyspělejší, ucelenější, a oproti jedničce už tu byla patrná i nějaká ta nosná myšlenka, která mě ve svý podstatě i docela zaujala. První část filmu jsou ještě takový dozvuky Gymplu, ale pak už si to jede svoje. Ve svým jádru je to furt takovej ten příběh ve stylu "Petr vs. svět", ale už to neni taková šaškárna jak to působilo v Gymplu. Co mi ale přijde, že filmu chybí (opět v o něco menší míře, ale stále) stupně šedi - hodně věcí je ve filmu bráno tak, že buď je to dobrý, nebo špatný. ()

Cartmof

K prvnímu dílu s názvem Gympl jsem se dostal skrze neustále vyskakující video na YT, kde btw oba filmy můžete zhlédnout. Asi až o 2 roky později jsem zjistil, že je na stejném kanále i pokračování, které je o dost dospělejší, serióznější a u pár momentů si řeknete, že je vám osudu některých postav líto. Mádl a jeho filmový otec Kraus opět excelují, kdy se ke grandiózním výkonům přidává i Josefíková, která zde hraje Petrovu holku. Samotný hlavní hrdina, kterého hraje syn režiséra mi přišel, že od Gymplu ušel kus cesty a že z ploché postavy, která celou dobu zní, jako kdyby napůl spala, přejde na člověka, který má život v troskách, ale furt dělá to, co ho baví. Grafity tu vypadají mnohem lépe, jedna songa střídá druhou lepší a atmosféra z filmu jenom srší. Nechápu, proč tu mají oba díly tak špatná hodnocení. Skvělá podívaná, která je i docela na zamyšlenou. ()

tomashrabek

Omnoho konzistentnejšie, technicky zvládnutejšie a hlavne po všetkých stránkach (okrem strihu) dospelejšie pokračovanie. Fajn jednohubka, ale určite nie "generačná výpoveď". ()

Snake.Charmer

Objektivně to na pět není - ale 1.) Po dlouhé době jsem se nestyděl za český film 2.) Kraus vládne. Skvělá jsou i ostatní camea. Mádl také odvádí klasicky dobrý výkon a svojí postavu si evidentně užívá. 3.) Film má co říct, nic příliš neidealizuje, je celkově dospělejší než Gympl. 4.) Povedená hudba která do filmu skvěle sedí. 5.) Vorel ukazuje, že i product placement se dá do filmu umístit vkusně a dokonce ho využít ve prospěch příběhu. No jenom ten Vorlí junior je bohužel neherec jako poleno. Ale výsledný veskrze dobrý pocit naštěstí nezkazí ani on. ()

CiPR

Pokračování, pro mě úspěšného, filmu Gympl, který u mě sklidil kladnou, nechci řikat kritiku, ale budiž. Netrpělivě jsem čekal, kdy se konečně dočkám a v lednu jsem se dočkal s velkým očekáváním a musím říct, že se film opět povedl. Mě se ten Mádl v roli toho rozmazlenýho "fakana" a docela mě pobavil s tou scénkou, kdy chtěl uplatit profesora, u toho jsem se nasmál, jakým stylem lidé zkoušejí dávat úplatky. // 75%. ()

Fifer

Vorel umí bejt pořád vtipnej. Navíc objevil šikovnější herečku, takže největší neduh Gymplu je fuč (krásné ženy, které ale neumí říct uvěřitelně ani jednu větu). Ale druhá půlka filmu je o dost slabší. Finální zvrat se slečnou hl.hrdiny je očekávatelný, banální a dost o ničem. To je obrovská škoda, kdyby se tohle dopilovalo, mohl to být vážně dobrej film. ()

Saur.us

Snímek, který se snaží být komedií a zároveň generační výpovědí a není ani jedno z toho. Nepřítomnost nějakého většího nosného příběhu snímku taky nepomáhá. Jedinou záchranou pro něj nakonec bylo trio Mádl, Bydžovská, Kraus. ()