Pád Bílého domu

• USA Olympus Has Fallen (více)
USA, 2013, 119 min

Mike Banning dlouhou dobu velel ochranné směně amerického prezidenta. U prezidentského páru byl oblíben a jejich syn, Connor, Mikea miloval. Pak přišla nešťastná autonehoda, při které se Mikeovi nepodařilo zachránit prezidentovu manželku. Mike odešel ze služby a teď pracuje jako ochranná služba na ministerstvu financí. Jednoho dne z okna své kanceláře uvidí podivně nalétávající letadlo na Bílý dům. Mike ihned spěchá zjistit, co se děje. Je na čase. S delegací jihokorejského ministerského předsedy proniklo do Bílého domu teroristické komando. Teroristé využili momentu překvapení a na Bílý dům zaútočili ve třech koordinovaných útocích. První útok provedli teroristé ukrytí ve speciálně upraveném vojenském nákladním letadle. Letadlo napáchalo na Bílém domě velké škody, bylo však naštěstí sestřeleno jednou ze stíhaček, které proti němu byly vyslány. Vzápětí došlo k druhému útoku. Na Bílý dům zaútočila skupina teroristů, kteří se vydávali za turisty. Prezidentská ochranka odvedla prezidenta do bezpečnostního bunkru v podzemí úřadu. Toho využila třetí teroristická skupina ukrytá mezi členy korejské delegace, která vyřídila prezidentovy strážce a prezidenta a jeho doprovod zajala. Mike se ihned zapojí do bojů o Bílý dům a podaří se mu do budovy proniknout. Stane se tak ve chvíli, kdy teroristé budovu dobydou. Mike se tedy schová ve vnitřních prostorech. To se už však velení nad státem ujímá předseda sněmovny Trumbull, který ihned organizuje záchrannou akci. Mikeovi se s velením podaří spojit vysílačkou. Prvním úkolem, který od Trumbulla a šéfky tajné služby, Jacobsové, dostane, je najít prezidentova syna, Connora. Ten se před teroristy schovává v zázemí budovy. S americkým velením se spojí i vůdce teroristů, Kang. Ten požaduje, aby se americká armáda stáhla z demilitarizovaného území v Koreji a a její flotila opustila Japonské moře . Kang při tomto požadavku popraví jednoho z rukojmích, aby Trumbulla přesvědčil, že vše myslí vážně. Jenže Kang má v ruce ještě další trumf. Z vojenského velitele prezidentovy kanceláře mučením dostane spouštěcí kód k autodestrukčnímu systému amerických jaderných zbraní. Systém je sice jištěn třemi kódy, Trumbull a zbytek velení ale vidí, že teroristé jeden z kódů již použili. Trumbull s velením proti tomu nejsou schopni zasáhnout. Mike v útrobách domu hledá Connora. To už ale i Kang a jeho lidé zjistí, že se Mike po budově pohybuje. Kang posílá na Mikea jednoho ze svých lidí, Američana Forbese, který pracoval tak jako Mike v prezidentské ochrance, ale stal se z něho zrádce. Mikeovi se zatím podařilo v budově najít prezidentova syna a dokázal ho také skrz ventilaci dostat bezpečně z budovy. Teď se na rozkaz Trumbulla Mike vrací do nitra Bílého domu najít prezidenta... (TV Prima)

bedsore

Takový PR video na americkou hrdost s patolízalskym sentimentem, scénářem vyšperkovanym jak slohová práce žáka prvního stupně základní školy plná hrubek, triky spadající do kategorie "udělej si doma sám nejlépe za použití nějakého freewaru" ať to moc nestojí. Možná to vypadá, že jsem pohoršen, či jsem snad musel utrpět psychické trauma sledováním této fušeřiny, ale nebojte se vlka nic. Přežil jsem, dokonce chápu i to množství hvězd od jiných lidiček, ale vyhrazuju si právo nenechat na tom nit suchou. A co ta jedna hvězda? To aby to "White House Down" neměl tak jednoduchý. ()

Kel1mek

Mno tak Kim Čong-un na tenhle film do kina určite nepůjde. Dvě hoďky bezvadný akce, která oproti ostatním přehnanejm patriotickejm filmům davá docela smysl. Gerard vybuší všechny tričkovýrobce ve velkým stylu, takže si každej přijde na svý. O 20 záběrů na americkou vlajku míň a dal bych plnou palbu. I tak solidnich 80%. ()

Karel.Racek

Naprosto předvídatelný děj a odkaz na 11. září. Tisíce mrtvých, hektolitry krve a dva nabušení borečci co se nemaj v lásce. Žádná humorná hláška prostě jen střílení a nic jiného. A já se ptám kde jsou ti Wilisové, Arnoldi a Staloni? To umřely nebo co? Jedna hvězda za Morgan Freeman a druhá ani nevím za co. Jo už vím, no přece že pan prezident byl zachráněn. ()

madline24

Zase jeden prispevek do skupiny patetickych filmu made in USA, oslavujicich ty "prave americke hodnoty". Ach jo. Chapu, ze je to urcene hlavne hrdym obcanum USA (a pro Evropana tedy ne tak pochopitelne), ale mne se chtelo behem filmu dost casto smat, coz asi nebyl uplne ucel... ()

billcarson

Shit happens aneb emerika pumpuje svoje pochroumané ego. I jako akční film hrozná nuda, Gerard Butler meet McClaine and Kvong meet Hans Gruber. Hnus. ()

mn007

Menej vtipné ako Die Hard 1-4, ktoré bezostyšne, ale dobre vykráda, a o triedu až dve lepšie než A Good Day To Die Hard ()

m.dodoss

Teda moc nechápu co se děje, že se filmaři rozhodli v tomto roce pustit dva filmy o pádu bílého domu ale budiž :-) Butler mě bavil od začátku do konce chvilkama mi to připadalo, že koukám na starou dobrou smrtonosnou past ale za mě super podívaná. ()

Googooplexer

Smrtonostná pasca nastražená kórejskou teroristickou skupinou zlyhala. Dôvodov bolo hneď niekoľko. Neprial im scenár, G. Butľer ich nemal rád, prezidentom bol Aaron Eckhart, Melissa Leo ako ministerka obrany bola priveľmi udatná, zastupujúci prezident Morgan Freeman bol priveľmi rozhorčený, Angela Bassett priveľmi snedá a odborná a Dylan Mcdermott priveľmi pozitívne záporný. Nechýbala ani Ešly Juggs a Michael Dudakov, no a proti tejto zostave nemá šancu uspieť nikto. Ak je vo filme navyše all american syn prezidenta a stupídne debilný vojenský general (či kery plukovník)... Som zvedavý, kde sa flákala Mariena Tomei, prípadne Lorenzo Lamač. ()

Wilko70161

prezident vystrihnuty z dna nezavislosti oddany bojovny aj ked zlomeny stratou zeny prepusti zo svojich sluzieb svojho ochrancu len preto ze vraj moze za smrt jeho zeny a prave tento muz ich vsetych aj cely svet zachrani no milionkrat ohrany zaner ktory ale prijemne pobavi este ked si predstavite ze by to mohol hrat aj arnie.Typicke akcne hlasky drsna ministerka co nechce mat na hrobe napisane,zomrela bez boja,dedko butler sympaticky freeman a to je asi vsetko aaronovy som toho prezidenta velmi nezral ale na pohodovy vecer jednoduchy film kde prvy polovinu sikme tvare valcuju biely dom akcia skvela, napetie sice ziadne ale stoji za jedno pozretie ()

dogzila

Padol foťák olympus!!! fuck nevadí, vlajky padali dole vztyčovali sa , ženy vrešťali prísahu americkej vlajke , autá zas jazdili tesne za sebou , hlboký hlas na konci hovoril teplé slová a chlapík v polobotkách zachránil celé USA pred Mordorom. Hahahahaha ochranka prezidenta to boli čisté M O O R H U H N. ()

RADX1

Velmi slušně akčně našlapaný kousek s velkou vadou - místy až humorný americký patriotismus. I přesto že jsem opakem amerikanisty, vynasnažil jsem se být v hodnocení objektivní (dal jsem dolů jen jednu hvězdičku :-) ) zřejmě se zde projevuje moje vášeň v akční filmy - především pak nářezy v stylovém podání z devadesátých let. ()

palino1118

Neznášam vo filme ten pohlad kamery na americkú vlajku,neznášam amerického prezidenta v jeho bielom dome, ktorý sa vie dobre biť...no na druhú stranu tento film zachránil Gerard Butler a skvelá akcia a celkom dobre obsadený záporák Dylan McDermott.. ()

Jerod

Příšerně moc americkýho patosu, ale TA AKCE!!!! Když pomineme prvních pár minut, kdy našeho hrdiného reka sžírají pocity viny, tak se to pak rozjede do absurdních otáček totalní destrukce a chaosu.A to je to co jsem na tomhle filmu hledal A NAŠEL!!!! Gerrad Butler je TOTAL MANIAC BEAST ()

LuccaS27

Ryzí akční podívaná s vynikajícím Gerardem Butlerem. Někdy film trochu ujíždí a jede mimo koleje, i tak milé překvapení. N a akční dost dobré. ()

hujerita

Bavil som sa :-) a čo som chcel so m aj dostal. Butler bol dobrý a na americký blockbuster fakt že áno. Polovička filmu absolútne super. Nič extra my tam nevadilo, ale troška viac akcie v druhej polovičke a bol by som v prdeli. Takto nejak má vyzerať letný biják zo všetkým čo k tomu patrí. Konečne nejaká akčná zlátanina ktorá sa dá pozrieť aj druhýkrát. A zmenil som na 5 hviezdičiek, lebo Útok na biely dom nemôže mať 70% keď je to vätšia hlúposť a dám aj 8 hviezdičiek ak bude treba :-)))) ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (více)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět