Vymítač ďábla

• Česko Exorcista (více)

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že se dceřino chování pomalu začíná měnit. Mluví sprostě a obličej se jí křiví do děsivého šklebu. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se stále horší a teď už napadá i své okolí. Hlas se jí mění a ona komunikuje se svým okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přijde s návrhem obrátit se na církevního specialistu, exorcistu. Matka to zprvu považuje za hloupost. Když se dívka změní v ďábelskou stvůru, která zabije jejího přítele, nezbývá jí nic jiného než se obrátit na vymítače ďábla. (TV Nova)

martinexa

Asi jsem nějaká divná, ale mě se to vůbec nelíbilo. Líbila se mi hudba, ale jinak? Ani jsem se u toho moc nebála a to já jsem strašpytel první třídy. Dívala jsem se na to, protože se to počítá ke klasickým hororovým filmům, ale čekala jsem něco mnohem horšího, přišlo mi to spíš nechutné, než děsivé. No, můžu říci, že každý máme jiné chutě a tenhle film má chuť opravdu není. Škoda. ()

Perineum

Horor, který v době vzniku musel působit jako zjevení už trochu vyčpěl. Nebál jsem, ale bylo to výborně natočeno, a toto je prostě téma, které mě vždy fascinovalo a na 5* by to muselo být šokující i dnes. ()

Filatov

The Exorcist nemůže dosáhnout na plný hodnocení z několika důvodů. Předně úvod v Íráku mi moc neseděl a film zbytečně zdržoval a za druhé jsem čekal o hodně víc vymítání, když má film o vymítání být. Bylo toho prostě málo a ještě navíc všechno tak nějak rychle skončilo, takže jsem čekal, že se ďábel bude bránit víc, ale abych jenom nehanil určitě je to klasický kultovní dílo a když se rozezní ústřední motiv, atmosféra filmu jde hodně nahoru. Transformace Regan na to co z ní ďábel udělal je skvělá a efekty na rok vzniku výborný. Exorcista je i nechutnej u některých výlevů posedlé viz zvracení tekutin nebo onanování křížem to patří mezi vrcholy filmu. Za mě dobrých 75 % a nebál jsem se. ()

Robbie

Pred 40 rokmi natočený a stále dominantný v rámci žánru, dokonca siahajúci aj za hranice horroru. Exorcista je výborný film, výrazný najmä svojou temnou, ponurou atmosférou, ktorú si drží od začiatku do konca a scenárom, ktorý neobťažuje žiadnymi zbytočnými nelogickosťami, klišé ani inými rušivými elementami v dnešných horroroch tak frekventovanými. Napriek tomu, že každý tu chválí Maxa von Sydowa, keď si spomeniem na prvé zhliadnutie filmu keď som ešte netušil aký uznávaný herec to je, jeho výkon bol civilný a dokonale prirodzený, ale za výnimočný a najzapamätatelnejší z celého filmu by som ho rozhodne nekorunoval. Jasne tu podla mňa dominuje posadnutá Linda Blair alias Regan, ktorá v tak mladom veku dokonale zahrala neuveritelne náročnú úlohu tak presvedčivo a démonicky, že sa jej museli asi báť aj vlastní rodičia. Všetka česť všetkým tvorcom za film, ktorý už nikdy nikto nenapodobní. ()

NusratFAK

Tohle měl být nějakej nářez, ale první hodinu se tam nic neděje a pak to zas tak strašidelný není; ten konec musel napsat nějaký chuj. ()

Fenk

K mý škodě viděno až po SM2. Když přišla řeč na vymítání, zážitek byl mírně pošramocen vzpomínkou na vyhánění ďábla a lá Woods. Za obdivuhodný výkon se zaslouží pochválit hlavně Lindu Blér. Ta holka nemohla mít normální dětství. ()

Unrealik

Efekty fajn (tvůrci by se za ně nemuseli stydět ani dnes), ale hororovou atmosféru jsem necítil, respektive mi to přišlo jako průměrný vymítačský film, kde jsou mi osudy postav ukradené. ()

katherine7

Můj nejsilnější hororový zážitek. Kam se na to hrabou ty dnešní máčky ´horory´. Před herečkou Lindou Blair smekám klobouk. To co zvládla v tomto filmu bylo přímo dechberoucí! Za mě samozřejmě 5*. ()

jenspifa

Snad nejlepsi horor o vymitani. A na tu dobu spickovy efekty. A nejen to, u reziserske verze je hodne obrazcu, ktere nedokaze ani pan reziser vysvetlit, jak se na zaznam dostaly. A o umrtich pri nataceni ani nemluvim. 90% ()

4848

Pro mně obrovské zklamání čekal jsem hororový klenot ale dostal jsem jen pomalu plynoucí nudu.V porovnání s The Omen slabota. ()

teckax

Viděla jsem až příliš mnoho parodií na to, aby mi to přišlo strašidelné. První půlka filmu mě docela bavila a slušně to odsejpalo. Potom to byla docela kravina, místy legrační, ani za mák strašidelná. ... ovšem ve svý době to musela být pecka. ()

maara666

Film vyvolává emoce, který každý den v obýváku nezažijete, proto těch 5*. Navíc se dnes už takto silné filmy netočí. ()

surprise

Autor předlohy řekl: Tohle není horor, tohle je dokument. S maximální přesností (poradci byli skuteční exorcisté) k tomu přistoupili i filmaři a vznikl příběh holky od vedle, co si hrála s deskou na vyvolávání duchů a něco přitom chytla. A to v přísně ateistickém prostředí. ()

Zemřel režisér William Friedkin

27.07.2021

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

22.12.2020

Studio Blumhouse (Uteč, Neviditelný) se chce vrátit ke slavné filmové sérii Vymítače ďábla a to rovnou s pokračováním. Zatím není jasné, o jak přímé pokračování by mělo jít a zda by nový sequel mohl… (více)