Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

kojot.name

Příběh a postavy jsou na úrovni typického katastrofického filmu. Nic originálního ani zvláštního, ale neurazí. Nicméně efekty a celková míra katastrofična jsou vskutku epické a rozhodně stojí za shlédnutí každému, kdo má tyhle věci rád (s filmem 2012 nesrovnávám, 2012 je kravina, která permanentně uráží zdravý rozum a žádné efekty to nezachrání). ()

agentkenny

Pro mě tohle byla fajnová podívaná. Děj je takový jako běžně ve filmech bývá, a vizuálně je to naprosto v pořádku, triky jsou na úrovni. 4* ()

Gomez222

Ach jaj. Podpriemerná katastrofická filmová katastrofa. Prvoplánový príbeh, lacné dialógy, patetické herecké výkony a nie dobre dotiahnuté efekty. Hviezdičku tomu zachránili občasné podarené kameramanské parádičky. ()

Sansnom70

Pokud je katastrofický film natočený skvěle a nejsou v něm moc poznat počítačové triky, tak je se na co koukat. Sice by v tomhle filmu mohla být složitější zápletka než jen hledání dcery, ale i tak si myslím, že se to filmařům docela povedlo. Kdo máte rádi filmy s touto tématikou, tak si určitě podívejte ()

kajza80

Jako celkem se to dalo, ale byl tam takový ten americký styl. Prostě hlavní hrdina riskuje život, divák je v napětí, ale nakonec to dobře dopadne. Jedna z hlavních postav je skoro mrtvá, ale nakonec vyvázne bez zranění. Nikdy to není tak, že by skončila na vozíčku, nebo bez nohy,... Nemusí hned jedna z hlavních postav umírat, aby to byl dobrý film. ()

smartynaf

No když nad tím moc nepremyslis a dokážeš se soustředit i na něco jiného než jsou oči ( a "oči") Saši Doddario, tak pohoda popcorn survival drámo. :-) ()

Milole

Jednu hviezdu za Alexandru Daddario a jej nadpozemskú krásu, druhá hviezda za špeciálne efekty. Viac k tomuto filmu niet čo povedať. Vlastne ten "príbeh" tam ani nemusel byť. Tvorcovia filmu mali len ukázať efekty a Sašine prsia a bolo by vymaľované... ()

lepinla792

Celkem to uteklo, ale bezbolestna podivana to nebyla. Akce bylo dost, podle ocekavani, ale na ukor logiky a aspon prijatelne miry uveritelnosti. Nechal sem se nalakat videoklipem s pisnickou Sii. Tak sem si to predstavoval a toho jsem se nedockal, to bylo jen vhodne sestrihane. Den nezavislosti je realistictejsi. ()

Fenk

Vskutku vydařený Ze mě třas, podobající se návratu z hospody, kdy jsem měl San Andreas v hlavě a tsunami mi prolítlo peněženkou. ()

Pythonator

Tohle zjevně netočil Emmerich. Efekty sice skvělé, ale práce s nimi a napětím téměř nulová. To vám zase jednou jako v Transformerech padají budovy a hrdinům se nic nestalo. Ještěže tam je Alexandra Daddario se svými dvěma přednostmi - ty její jasné zelené oči jsou vskutku půvabné. A samozřejmě nestárnoucí sexy Carla a nafouklý důchodce pan Skála. Jo, byla to zábava, ale mohla být i větší. ()

CatherineDL

Katastrofický bobek ever! 😂 Přejet tsunami na motorovým clunu a přitom se vyhýbat nákladní lodí ze který padají obří kontejnery. No prostě Epik. ()

Bogrant

Digitálna smršť padajúcich mrakodrapov, prívalových vĺn, deštrukcie povrchu, ktorá je občas tak popcornovo trápna, až je celkom zábavná. Charizma Johnsona opäť zachraňuje nejeden film, pretože scenár a režisér to v tomto prípade určite neurobia. ()

NikiVai

Tentokrát americký hrdina nezachraňuje celý svět, ale "jen" svoji rodinu. Ale jo, San Andreas je z té řady katastrofických filmů ještě docela koukatelný. Pokud ho tedy v televizi neopakují stokrát do roka. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)