Georges (Gérard Jugnot) pracuje už celá léta jako řidič Philippa Brunneau - Tessiera (Philippe Noiret), nepříjemného finančního magnáta. Když jednoho dne vyhraje v loterii milion, řekne šéfovi od plic, co si o něm ve skutečnosti myslí, podá výpověď a těší se, jak si s manželkou užije nabytého bohatství. Jenže Brunneau - Tessier má mnohem víc nepřátel - při atentátu na něj to omylem schytá i Georges. Na místě zemře, ale se světem se překvapivě neloučí - zůstává zde jako duch a totéž potká i jeho zaměstnavatele. Oba rozkmotření pánové se tedy znovu dávají dohromady a konsternovaně zjišťují, že ani jeden z nich nikomu nechybí... (Oskar)

Shetland

Přesně jak to už bylo řečeno : většina francouzkých komedií funguje dodnes a o nějaké trapnosti nemůže být řeč. Celý film je pohodový i stopáž příjemná. ()

ZackSawyer

Výborná komedie, plná dobrých a zajímavých nápadů, plynoucích z tématu... Kabinky supr, asi bych tam byl pořád (a nejen tam) Pánové chápou... Takhle má vypadat zajímavá, inteligentní komedie. ()

Ernie_13

No neviem čo to mal byť za pokus v rámci francúzskeho filmu, ale moc nevyšiel. Bolo síce zaujimavé sledovať, aké orgie v rámci efektov sa dali robiť v roku 1996, ale ináč mi to tam vôbec nepasovalo. Navyše zábavy na akú som zvyknutý z francúzskych filmov tam bolo takmer nič (na to že malo ísť o komédiu). Sklamanie. ()

revere

Devět let po Zuckerově Duchovi... za okouzlující Demi Moorovou tu supluje rutinovaný Gérard Jugnot, za médium Whoppi Goldbergové dokonce zaskakuje televize, která hlavní hrdiny "nějak vcucne" a nezapomenutelné efekty, provázející odchod z tohoto světa, téměř paroduje tajtrlíkující lavička v parku. Vtip tu nahrazují nekonečné variace prolínání postav předměty a jinými postavami. Jakoby se ho tvůrci nemohli nabažit, přitom však svědčí o jejich bezradné snaze oživit jinak zoufale čitelný děj a emoční prázdnotu. Obvykle nerad srovnávám, ale tenhle film si o to, ke své smůle, řekl příliš hlasitě. ()

draxxi

Francouzi maji proste pro tyhle mile dojemne, dobre obsazene a vazne vtipne komedie talent. A opet nezklamali. 3/3/2024 70% ()

thymus

Je to komedie, které nic nechybí. Řadí se mezi staré francouzské filmy z šedesátých a sedmdesátých let podobného ražení, a dokonce mám takový pocit, jakoby ona sama z této doby pocházela. Zkrátka - klasika. Musím ohodnotit nejvyšším počtem hvězdiček, bavila jsem se náramně. ()

Jean-Paul

Docela příjemný příběh, ale od komedie, pod kterou jsou podepsáni Oury a Veber, jsem očekával mnohem víc. A přitom premisa příběhu přímo vybízí k celé sérii vtipných situací a gagů, tento potenciál však využit nebyl. Jediným opravdu povedeným „gagem“ tak zůstala automobilová honička. (50 %) ()