Reklama

Reklama

Ukradli torzo Jupitera

  • Francie On a volé la cuisse de Jupiter (více)
TV spot

Obsahy(1)

Policejní inspektorka a profesor řečtiny na svatební cestě aneb Ztřeštěná honba za překupníky s uměním. Málokdy se stává, aby volné pokračování filmu předčilo úspěch první části. Dvěma francouzským komediím Něžné kuře a Ukradli torzo Jupitera se to podařilo. Ve filmu Něžné kuře se policejní inspektorka a profesor řečtiny potkali, zamilovali, nakrátko rozešli a znovu si spočinuli v náručí. V pokračování nazvaném Ukradli torzo Jupitera se hned na začátku vezmou a odjíždějí na svatební cestu do Řecka, ostatně kam jinam. Zdá se, že je čekají jen antické památky, slunce, moře a dobré víno, ale opak je pravdou. Osudovým se jim stává setkání s poněkud rozevlátou manželkou potrhlého francouzského archeologa, protože díky této nesourodé manželské dvojici mají na krku vrahy, řeckou policii a překupníky s uměním. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (143)

Historik 

všechny recenze uživatele

Poněkud svižnější pokračování Něžného kuřete přináší více legrace a zároveň ponechává jeho příjemně starosvětský romantický nádech. Crazzy moment tu zajišťuje hlavně řecký policejní komisař: "Musíme vyslechnout krávy, někdo ukradl vlak, třeba šel kolem nich." Je to dvojice filmů, které nejsou nijak přelomové, ale k nimž se člověk rád vrací jako k jistotě dobré a inteligentní podívané. ()

Evander 

všechny recenze uživatele

Ukradli torzo Jupitera a Něžné kuře jsou dva prakticky shodné filmy. Ale ne tak docela! Tento druhý díl považuji za malinko slabší, a to zejména kvůli velkému počtu výrazně za vlasy přitažených scén. V prvním díle tyto scény byly vtipné a dobře zapadly do děje, v tomto druhém mne naopak rušily. Nic to však nemění na tom, že se na film dobře dívá a je vhodným doplněním víkendové pohody. 68% ()

Reklama

topi 

všechny recenze uživatele

Pokračování Něžného kuřete, avšak již bez něžnosti a s pořádnou dávkou bláznivých situací a absurdních scén. Mě tenhle přerod z úsměvného jemného melancholického humoru v absolutní crazy komedii tak úplně nesedl a trošku i vadil. Nic na tom ale nemění fakt, ze se jedná o velice zdatnou filmařinu a Phillipe de Broca odvedl práci hodnou svého talentu. Český dabing opět dosahuje toho nejvyššího levelu!! ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Jupitera? Dyť to byla Afrodité. Tím chci říct, že název filmu je spoiler jak prase a vnímavějšímu divákovi to dojde a ani nemusí čekat na poslední záběr. Pošé je skvělý jméno a obzvláště si tam oko pochutná na jeho super přitažlivé ženě, která je trošku dost do větru, ale nesmírně sexy. Spád to má rychlej jak sviňa, ale zas tak vtipný to není... ()

Courtemanche 

všechny recenze uživatele

Pro mě vynikající komedie, nápaditý scénář (velký kus naivity, ale propracovaně), svižný film, hluchá místa řekl bych ani nemá. Noireta obvykle nevyhledávám ale tady potěšil, Girardotová perlila, Perrin přinesl ten svůj bláznivý humor-ztroskotanec co taky hodně dává filmu. Čtvrtý do party je Catherine Alric byla taky výborná. A aby z těch bláznů nebylo málo, tak se přidal ještě i řecký komisař (Marc Dudicourt). 4,5/5 ()

Galerie (30)

Zajímavosti (5)

  • Ve francouzských kinech vidělo film více než jeden a půl miliónu diváků, z domácí produkce ale v komerční úspěšnosti obsadil až třináctou příčku. (argenson)
  • Natáčení probíhalo od září do listopadu 1979 na několika místech v Řecku, konkrétně v Athénách, na ostrově Korfu nebo v klášterním komplexu Meteora. (argenson)
  • V menší roli Hermanna von Blankenberg se ve filmu objevil i producent Alexandre Mnouchkine, který produkoval většinu filmů Philippa de Brocy. (argenson)

Reklama

Reklama