Reklama

Reklama

Stoupenci zla

(seriál)
  • USA The Following (více)
Trailer 22
Mysteriózní / Krimi / Drama / Thriller
USA, (2013–2015), 33 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

Hudba:

John Frizzell

Hrají:

Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortorella, Annie Parisse, Connie Nielsen, Sam Underwood, Kyle Catlett (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(45)

Pověstný sériový vrah Joe Carroll (James Purefoy) unikne z cely smrti a znovu se pustí do zabíjení. FBI osloví bývalého agenta Ryana Hardyho (držitel Zlatého globu® Kevin Bacon), který Carrolla před devíti lety zadržel. Zjizvený veterán ve spolupráci se zvláštní agentkou Debrou Parker a ostrým hochem Mikem Westonem zjistí, že Carroll vybudoval dokonalou síť svých oddaných stoupenců. Ti se mohou objevit kdykoli kdekoli a uskutečnit plány svého ďábelského vůdce. Zatímco Carroll pomalu utahuje smyčku kolem Hardyho bývalé ženy, syna a dokonce i agenta samého, Hardy se snaží ochránit nevinné, odolat své Nemesis a rozbít chorobný kult sériového vraha. První série hrůzostrašného seriálu Kevina Williamsona (Vřískot, Upíří deníky) přináší 15 fascinujících epizod – nikdy je nesledujte o samotě! 
(Magic Box)

(více)

Videa (219)

Trailer 22

Recenze (257)

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

S každým dílem stále slabší, až se bojím, že se z toho vyhrabe nelogický paskvil. Je sice super, že jediná KevSpa to očividně pochopila, ale co konkrétně je na tomhle herecky zdařilém a příběhově průměrném thrilleru tak pětihvězdně famózní, to si schovává pro strýčka Příhodu. No budiž. Uvidíme se na konci seriálu. Po 10. díle: Oficiálně nejlépe obsazená hovadina roku. Končím. ()

Mr.Ripley 

všechny recenze uživatele

Pilot: Atmosférická naděje na poli thrillerové televizní zábavy, jež těží především z charismatu dvou hlavních hrdinů představujících klasické archetypy "Nemesis" "Hero". Šťavnaté slovní přestřelky mezi osudovou dvojicí, bizarnost, určitá míra perverzity - zkrátka další kvalitní práce Kevina Williamse. Pilot každopádně slibuje velké věci. Hodnocení pilotu 7/10 ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

no sakra, tieto krvavé seriály prídu ne jedno kopyto ako takou malou výnimkou je ešte Hannibal, topiacie sa nie v kalužiach krvi ako sú prezentované ale v neskutočnej banálnosti, až doslova otravnej, hneď po druhom diely ma to doslova dorážalo, keď s opakuje znovu scéna keď skrz na skrz je dom obsadený políciou a aj tak tam bez problémov prenikne sektár-zabyiják a v pohode zaútočí na obeť /40%/ ()

grogodil 

všechny recenze uživatele

Po šiestej epizóde končím. Snažil som sa bezmyšlienkovite viezť na solídnom tempe a nevšímať si tie z prsta vycucané zvrat(k)y, ktoré tu scenáristi proste sypú len aby mali cliffhanger do ďalšej epizódy, ale keď vám pri dvoch epizódach napadne uprostred časti ten najšialenejší možný zvrat a oni ho v závere vo flashbackoch skutočne vytiahnu, tak sa len musím nahlas zasmiať nad vymletosťou scenáristov, ktorí budú časom možno schopní spraviť Carrollovho komplica aj s jeho maželky a tváriť sa pri tom ako náramne sofistikovaná a premyslená kriminálka. Blbina, ktorá mala na viac, než tri diely možno keby sa nehrala na nič viac než priamočiaru naháňačku a Carroll nesedel s klepetami pod zámkom. Tú jeho naplánovanú genialitu mu totiž ani trochu nežeriem, aj keď to v každej epizóde opakujú stále dokolečka. ()

hanagi 

všechny recenze uživatele

Tak to je průšvih! První serie nic moc, slabý průměr. A ta druhá? V seriálech tohoto typu nikdo na nějaké těžké logice moc nebazíruje, ale předpokládat alespoň špetku inteligence od diváka, by vážně nebylo na škodu. Všichni se tváří smrtelně vážně, úmrtí přibývá, každá další vražda má být víc šokující než ta předešlá. Po chvíli mi to začalo být úplně jedno, kdo a jak umře. Pokud bude potřeba, scenárista ho stejně vzkřísí. Mrzí mě to, protože fascinace násilím je v dnešním světě nepopiratelný fakt, sekty, které berou lidem identitu tady taky jsou. A blbky, které si myslí, že napraví vrahy, jsou bohužel také mezi námi. Takže snižuju na 2 hvězdičky pouze kvůli hlavní dvojici, která dělá, co může, tam, kde se nic dělat nedá. Mimochodem, potřebuju mít jít kam dolů v další sérii! ()

Galerie (425)

Zajímavosti (3)

  • V 1. díle 1. série v čase 34:28 Ryan (Kevin Bacon) poté, co přijede k majáku, vystoupí z auta a jde k bráně, přičemž je při čelním záběru na Ryana v pozadí možné vidět krčícího se člena štábu v jeho autě. (O´Neill)
  • Jména psů, Ross a Rachel, odkazují na seriál Přátelé (od r. 1994). (Duoscop)

Reklama

Reklama