Strážci Galaxie

• USA Guardians of the Galaxy (více)
USA / Velká Británie, 2014, 116 min

Režie:

James Gunn

Předloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (více)

V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie. (Falcon)

Diskuze

GAZ789

GAZ789 (hodnocení, recenze)

Prometheus69: levitta by som tam určite vydel radšej ako leviho .. joseph je podla mňa lepší a nadanejší herec

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

datos: A je.... tak se nakonec vzestupu Batmana dočkáme mnohem dříve než jsme čekali. :D

GAZ789

GAZ789 (hodnocení, recenze)

ludia čítal niekto z vás niake komixy o GotG ?? ak hej kde by som ich zohnal ?

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

kRenzik: A-ha.... je superhrdina že líta? to mi moc nepřijde jako super. :)

Tedy super na srovnávání....

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Tom_Lachtan: Myslíš jestřába? Toho z tím .... řimřichem? Jo tak se tomu myslím říkalo. :)

Oběvil se v serii Ligi spravedlivích vzešlé ze seriálu Smollwile. Kde taktéž zařval.

Toho myslíš? 8)

kRenzik (hodnocení, recenze)

66pepo66: Je pravda ze ja bych je taky nechtel moc k Avengers cpat ale tak pokud by spolu nebyli cely film byl bych v klidu ;). Radsi bych v Avengers videl dalsi hrdiny.

66pepo66 (hodnocení, recenze)

Jop, ale nie rozpravajuceho, so zbranami a skakajuceho okolo Starka a podobne. :D

66pepo66 (hodnocení, recenze)

kRenzik: To by mi nevadilo. Ale aby boli povacsine filmu po boku Avengers by bolo trocha... divne. Ako som uz pisal. Samotne GotG by absolutne nevadi a popravde sa an ten film tesim. Ale s A vkope... neviem, neviem.
Tom_Lachtan:  Mozno preto, ze aspon vyzera ako clovek? :D

kRenzik (hodnocení, recenze)

66pepo66: No ja bych to bral tak ze ta propojenost by byla ne diky toho ze by bojovali po jednom boku ale hlavne diky Thanosovi a v Avengers by se GotG objevili jen na moment, pokecali by si s Avengers a sli by zase dal :)

zipacna

zipacna (hodnocení, recenze)

66pepo66: Tobě to možná přijde přehnanené, ale zjevně milionům dalších lidí na světě ne. Protože komiksy od Marvelu se těší velké oblibě. GotG nazývají "vesmírnou částí" Marvel univerza. Nikdo tě nenutí aby jsi sledoval úplně všechno. Já jsem třeba ze všech scifek zvyklej už na hodně (např. Farscape) takže chodící strom (něco podobného v Clone Wars) a nebo cool mýval mě přehanné nepřidou. Já se naopak na tenhle film těším extra, protože u podobné věci (Green Lantern od DC) jsem byl malinko zklamaný.

Tom_Lachtan

Tom_Lachtan (hodnocení, recenze)

66pepo66: a proč je severskej bůh a chlápek s křídlama lepší než bojovej mýval? ((O=´

66pepo66 (hodnocení, recenze)

kRenzik: Mne je jasne, ze marvel si tieto veci vie ustrazit tak aby to vyzeralo uveritelne a aby to nebol opostavene na hlavu. Som obrovskym fanusikom marvel komiksov, ale proste mi pride prehnane prepojit GotG s Avengers. Mimozemstania, Hulk, lietajuci Thor s kladivom, Cap a podobne sa uverit daju. No ked si po ich boku predstavim chodiaci strom, tak mi to proste uz pride blbe. GotG by boli dobri pre vlastnu seriu filmov. A nie, nie som obmedzeny, no kazdy ma nato vlastny nazor. :)

kRenzik (hodnocení, recenze)

Tom_Lachtan: :D pardoon myval :D narazel jsem hlavne na tu jeho velikost

kRenzik (hodnocení, recenze)

66pepo66: Nic vezlem nebo urazejcim ;) ale pokud jsi proste tak omezeny ze neumis jako vetsina lidi prijmout fakt ze tam bude chodici strom a nejhustejsi veverka ve vesmiru tak je jasne ze si myslis ze to bude katastrofa ;) (teda pokud jsi tu tvoji vetu nemyslel ironicky :D). Ja jsem s tim smireny a pokud film bude dosahovat kvality nejakych predchozich filmu Marvel studia tak budu uuplne spokojeny. Ja totiz to co vypousti MS neberu moc jako jednotlive filmy ale spis se na to divam jako na jeden velky serial :) a zatim jsem stim spokojeny.

66pepo66 (hodnocení, recenze)

zipacna:  Mas pravdu. Thanos bol na konci Avengers a mal by byt hlavnym zaporakom GotG. Tak fajn, bude to katastrofa. Chodiaci strom a maly neviem co po boku Starka a podobne. Uf...

zipacna

zipacna (hodnocení, recenze)

66pepo66: Jak to myslíš "kdyby se rozhodli"? Podle mě už se rozhodli, když je HotG součástí MCU.

66pepo66 (hodnocení, recenze)

kRenzik: Samotni GotG by podla mna ani problem nebol. Horsie by to bolo ak by sa definitivne rozhodli prepojit ich s Avengers. To by bola hotova katastrofa.

kRenzik (hodnocení, recenze)

karlik4801: Tak urcite ja s tim taky pocitam. Pro vetsinu filmovych divaku je totiz Xmen zabehnuta znacka narozdil od GotG. Ale jelikoz jsem fanousek Marvel Studios :) tak bych si pral at se GotG u divaku chyti :)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (více)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (více)