Exeter

• USA Backmask (neoficiální název) (více)

V starej, opustenej nemocnici, ktorej priestory v minulosti slúžili na liečbu detských pacientov s psychickými problémami, jedného večera prebieha teenagerská párty. Keď už sa v ranných hodinách začína väčšina z mladých poberať domov, niekoľko jednotlivcov zotrvá, aby si predĺžili zábavu vyvolávaním duchov. Už čoskoro sa všetci presvedčia, že zahrávať s mŕtvymi dušami sa neoplatí. Duch, ktorý sa vráti zo záhrobia, je mocný, pomstychtivý a túži ich všetkých vidieť umierať. (*CARNIFEX*)

kaylin

„Exeter“ je výdobytek moderního hororu v tom nejhorším smyslu slova. Je to neoriginální podívaná, která není zábavná, ale snaží se za každou cenu přijít s příběhem, který v současnosti letí, aby zde byla větší pravděpodobnost, že se na to někdo podívá. Jenže tomu chybí cokoli navíc, nemluvě o tom, že snímek vlastně ani není děsivý. Marcus Nispel je pro mě nudný režisér, který z daného tématu nedovede nic vytěžit. ()

pornogrind

Amatérské vymítání prováděné partou naprostých idiotů. Takhle nesympatickou partička se jen tak nevidí. A kdo by čekal nějaký hlubší příběh ten taky tvrdě narazí. Nejde o nic jinýho než o naprosto nudný pobíhání po bývalé léčebně. Poslední minuty už jsou jenom výkřikem do tmy v podobě " dechberoucího " vysvětlení toho shitu co se děl předtím. Proto dávám jen jednu hvězdu a to za pár vydařených gore scén. ()

Martin741

Marcus Nispel sa teda dost trapi, posledne dobre - slusny priemer - filmy mal z roku 2003 Texasky Masakr Motorovou pilou, a to uz bol rymejk a potom este 2009 Patek Trinacteho. Odvtedy sa trapi, toto je tiez spatne, atmosfery niet, herecke vykony su priserne. Vacsinu filmu sa len ziape a nezmyselne beha hore -dole a sem a tam po chodbach. Nispel veru novy hororovy talent isto nebude : 7 % ()

EvilPhoEniX

Trailer v pohodě, hodnocení příšerné, tak mi to nedalo a dal jsem exeterovi šanci, no nakonec to nebylo vůbec špatný. Je fakt, že film je hloupý až to bolí, chování postav a samotný scénář patří mezi nejhorší v kategorii, ale na to já naštěstí alergický nejsem. Film si drží poměrně slušné tempo, má par slušných hlášek, dokonce je i natočen slušně a poslední půl hodina je parádní vybíjená s perfektním Gore,což je až s podivem, že i krvaví fanoušci jsou k filmu tak kritičtí, pár scén bylo velmi povedených( či už samotný závěr, hlava rozpůlená na půl anebo kartáčky zapíchlé v očích, to nevídám denně). Na doporučení to moc není, ale z nouze relativně fajn béčko. 55% ()

kingik

Když se v prostorách bývalé psychiatrické léčebny, která lehla popelem, sejde dobrá parta pařmenů, je posednutí démonem vítaným zpestřením. Čím méně vážně tenhle horor budete brát, o to více se budete bavit. Mistr agresívních krváků Marcus Nispel nezůstal své pověsti nic dlužen a v téhle činnosti se činí. Co ale žádný z jeho filmů doposud neměl, je komický rozměr a nadhled. Dvě třetiny se horor perfektně prolíná s komediálními prvky. Tahle příjemná kombinace opadne až s blížící se pointou, která odhalí, jak se věci měly se záhadným pacientem, který byl zde kdysi do těchto prostor umístěn a podroben léčbě. Koho bych ve filmu oželel, byla přítomnost jakéhokoliv kněze. I když exorcismus má ve filmu neseriozní rozměr, přece jen ten kněz se zde vyskytuje. Ztvárnila ho nejznámější akvizice filmu, z hlubin zapomenutí se vynořil Stephen Lang. Nejdříve to vypadalo, že do děje moc nezasáhne, neboť skončil zabořený v čelním skle auta, ale scénář ho do filmu vrátil a mně jeho postava do zvoleného konceptu nezapadla. Třetí problémeček nastal s dvojím názvem filmu. Někde je uveden pod názvem Exeter - tak se jmenuje psychiatrická léčebna, a jiné prameny uvádí název Backmask, což je výraz pro titulek zprávy z novin, který si hudební skupina zakomponuje do textu své písně, ve filmu se to zmíní jen tak na okraj, nebylo třeba z toho hned dělat titul pro film. A dál už žádné problémy nevyvstaly. Film pádí splašeně a krvelačně kupředu, do toho dobrá kamera, která neuhne před žádným krvavým detailem, vyhrocený děj je protkán hláškami, neznámá herecká sestava překvapuje, horror-porn slečny nechybí. Dva hororový šílenci, Marcus Nispel & Kirsten McCallion, vůbec poprvé spojili síly. Výsledkem je dynamická jízda ve špinavých prostorách jako stvořených pro podobný typ hororu, jenž si z exorcismu střílí a všude ukapávají a tečou sračky z rozmasakrovaných lidských těl. 90% ()

• Budova (The Ladd School), ve které se odehrává děj filmu, byla zdemolována v roce 2013. (Polgedney)
  • Film měl premiéru ve Velké Británii na filmovém festivalu Glasgow Horror v únoru 2015. (Terva)