Petoss1

Majster humoru a veľkých komédií Lousi de Funes nám ooäť raz dokázal že takých ľudí ako je on je na svete minimum. So siedmou rotou najlepšia francúzska vojnová komédia.(V noci v hotelové kuchyni.) němec: Co tady děláte? Stanislas LeFort: No, já jsem majitel paní... Teda manžel hotelu... 90% ()

joker.george

Už úvodní sestřelení letadla ukazuje, že se nebude jednat o typickou francouzskou válečnou komedii. Postupně sice začíná všednout, než se ale do této fáze dostane, tak nabídne svěží humor a nápady také rozhodně nešetří. Celému snímku ale jednoznačně vévodí přestřelka s dýněmi a pátrání v lázních. 4,5* ()

tomtomtoma

Nádherná a velmi vtipná komedie, která ukazuje druhou světovou válku s půvabným humorem, kdy jsou dva Francouzi přinuceni k hrdinství, aniž by o něj stáli. Tak se stane, že hudenbí dirigent v Opeře Stanislas Lefort (vynikající Louis de Funes, který je zase divoký a rád všechny diriguje i v nrmálním životě) a malíř-natěrač Augustin Bouvet (bodrácky naivní Bourvil) se stávají hrdiny. Musí se zachránit a dostat se se třemi anglickými sestřelenými piloty Peterem Cunninghamem (Claudio Brook), Alanem MacIntoshem (Mike Marshall) a kníračem Sirem Reginaldem (vynikající Terry-Thomas) za demarkační linie, k cestě ke svobodě a záchraně jejich životů. Postupně se snad všichni ocitají v německém zajetí, ale společnými silami a důvtipem paralyzují doslova celý wermacht v čele s majorem Achbachem (Benno Sterzenbach). Za pozornost stojí dvě ženy, které jim pomáhají, půvabná Juliette (Marie Dubois), do které se zakouká Augustin, a klášterní sestra Marie-Odile (Andréa Parisy) a stále opilý a šilhající německý voják (Michel Modo). Krásně humorná a napínavá komedie, která klokotá a bublá, nikdy nepolevuje a vře svým nápaditým humorem, ukazuje odboj a boj o záchranu proti zkostnatělým Němcům s nádhernou grácií a elegancí. A Stanislas i nádherně diriguje hudební orchestr. ()

campix

Výborná francouzská komedie z let na které bude snad každý Francouz vždy rád vzpomínat, hlavně díky komikům, které v ní zářili. Velký flám herecky táhne kdo jiný nežli Louis de Funes a také Bourvil. Oba mají trošku jiný styl humoru, ale tady ho dokázali perfektně skloubit. Velký flám je prostě zábava, která si dělá srandu z druhé světové války a lehce mi tedy připomínala Život je krásný jiného klasického komika Roberta Benigniho. Pro ty z vás, který milují humor Louise de Funese a zároveň je zajímá Druhá světová, tak si můžete s klidem přidat pátou hvězdu. ()

C0r0ner

Abych pravdu řekl, tak jsem v tom nějakou legendární komedii nenašel. Taškařice to sice byla docela povedená, ale že by to muselo mít přes dvě hodiny, si zase nemyslím. O Velkém flámu jsem do chvíle shlédnutí nevěděl a jenom díky zesměšňování nácků nakonec hodnotím nadprůměrem. 70% ()

Andre3000

Myslím si, že se jedná asi o nejlepší film s Louisem, zejména proto, že jsou zde komičtí hodně i ostatní herci, což nebývá vždy zvykem. Milerád to shlédnu ještě mnohokrát. ()

Fallen_One

Nadprůměrná francouzská komedie se skvělými herci, povedenými scénkami a nepřekonatelným dabingem Františka Filipovského (herectví Louise de Funés s tím samozřejmě souvisí). ()

necisty

Většině francouzským komediím se nedá co vytknout, hlavně když tam hraje Louis de Funes, tak je o zábavu postaráno a nejen o to, dokonce děj má hlavu a patu. Tohle dílo ke všemu patří mezi ty nejlepší a já nemám důvod slevit na hodnocení. ()

Mol

Tak tohle je prostě úžasnej film. Funés vs. nazis :o) Nechápu jak někdo mohl tomuhle filmu dát odpad! že Dawson321 kterej dá pět hvězd Baywatch night :( fakt smutný.. ()

pakobylka

Francouzi jsou zapálení vlastenci, velcí frajeři a opravdoví mistři improvizace - a to bez ohledu na okolnosti: Neztrácejí hlavu ani v těch nejsvízelnějších situacích, s trochou lehkovážnosti jsou v okamžiku odhodláni k velkým činům - a s typicky francouzským šarmem se v zájmu věci bez rozpaků dovedně maskují za pomoci nejroztodivnějších převleků. Nutno dodat, že Britové s nimi statečně drží krok - v podivuhodně sladěné symbióze se všichni bez rozdílu naprosto skvěle doplňují, když hodlají po anglicku zmizet vojákům wehrmachtu. Válečná komedie, jejíž humor je nezničitelný stejně jako její hrdinové. VELICE výstižný komentář: Oskar ()

dr.fish

Někdy se prostě pár lidí sejde v pravý čas na pravém místě, planety jsou ve správném postavení a čas se na chvíli zastaví. V té chvíli vznikne cosi jedinečného- Luis de Funés a jeho Velký flám! 100% ()

Slavníkovec

Nejlepší francouzská komedie všech dob. Bez Funése by byl film o ničem. Workomanský dirigent opery Stanislav se náhodou zapojí do záchrany parašutistů. Ačkoli to zní jednoduše, pravda je jná, Francií zmítá válka a Němci jsou absolutně neschopní. Scéna, kdy hlavním hrdinům utečou psi je téměř nepopsatelná. Komických situací, u kterých jsem se téměř neudržel na nohou, bylo habaděj. V celku opravdu nepopsatelný zážitek. ()

SoolenJV

Asi nejlepší film ve specificky francouzském žánru "válečných komedií". Slovní přestřelky Funés x Bourvil, skvělí Angličané a Němci, ze kterých se tropí sranda na každém rohu. Tenhle film asi naši západní sousedé nemají moc rádi... ()

panMartin

Jedna z nejlepších komedií s Louisem De Funésem. Vynikající Francouzský film, vynikající scénář. Super jízda, která ani po dvou hodinách neztrácí dech. ()