agassi68

Klasická francúzska komédia, kde bohužiaľ málo vynikol Funesov komediálny talent. Nechýbala jeptiška, hlúpy nepriateľ, zámena izieb, naháňačky, prezliekanie sa a šťastný koniec. Zasmial som asi 3 krát.V rade Funesových komédií túto radím medzi tie slabšie. ()

Evander

Louis de Funès je jedním z mých nejoblíbenějších komiků a Velký flám má takové renomé, že jsem očekával možná až příliš. Výsledkem je, že jsem zklamaný, rozladěný a malinko znuděný předlouhou stopáží. Nějak tomu celému chybí náboj. Možná, že velkému flámu dám po letech ještě šanci, ale pro tentokráte je to nuzných 60%. ()

lemonova

Áno! A ešte raz áno! Ale nemôžem si pomôcť: Bourvilova hviezdička popri Funesovej iba bliká. A musím (ako dirigentka) ešte podotknúť, že Funes je jeden z mála (!!!) hercov, ktorý naozaj vo filme dirigoval a nemáchal iba rukami do prázdna. ;) ()

Nerd4Dreaming

Funés převlečenej za nácka se spolu s Bourvilem namočil do pěkný kaše! To se stane když ti anglán přistane na hlavu.. Srandy kopec zaručen! Jedna z řady francouzskejch komedií z 2. sv. války, nevím co jim furt připadá na tý okupaci tak vtipnýho, asi jim nevypalovali vesnice, jako nám.. ()

GMVajgl

Francouzi si možná chtěli napravit kolektivní špatné svědomí, že v druhé světové válce hráli roli zrádců a zbabělců, a proto točili filmy jako tento nebo filmy se sedmou rotou, kde nafukovali ochotu běžných francouzů obětovat svůj život pro odboj a podceňovali schopnost německých vojáků přesně střílet a být schopní vojáci. Humor je napsaný hloupě. Gagy založené na záměně a nedorozumění jsou nachystány násilně a nevěrohodně. Film je zbytečně dlouhý. Konec je naprosto stupidní. ()

gombarix

Vrcholné dílo výsostně francouzského žánru "válečné komedie", kde je každý frantík zakuklený odbojový hrdina a každý skopčák úplný blbec, takže hm, jaktože je vlastně těch pět let měli na lopatkách? 8-) Takže tak trochu Velký klam, ale i velká sranda s partou velkých komiků. ()

OlaJ

Pro mě nejlepší Funesův film vůbec. A scéna, kdy je Funes na jedné posteli s oním šíleně chrápajícím oficírem, mě pokaždé rozesměje natolik, že mi div nepraskne bránice! ()

patroklos

Krásný film, krásné výkony, kdo to neviděl, o hodně přišel... nejlepší film francouzské kinematografie všech dob... ale to není můj výmysl, ale realita potvrzená hlasy francouzů, já mám z Louisových filmů raději Pošetilost mocných ()

Jeand´Boa

Když už Francouzi prohrávají na poli válečném, jedno jim nechme, umějí si z toho (ze sebe i z protivníka) tropit vydařenou legraci...a je jedno, zda jde o příběhy galských hrdinů a jejich kotlíku z lektvarem, či o jedno pohostinství, kde má jistý obraz jisté balónky, či o pouhou hrstku vojáků, která dokáže nepřítele doslova ničit nejen plaveckým nadáním svého velitele...či jde-li o velký Velký flám... ()

IXOXI

Od Velkého flámu jsem očekával více, než jsem dostal. Celý film poměrně rychle utíkal, bohužel vtipných scén bylo málo. Film mohl být kratší. Se sedmou rotou nebo četníky je barbarství ho srovnávat, zmíňené filmy jsou o třídu výše. ()

MrGregor

Další z francouzských komedií, která mě i přes nekonečný příval komických situací nijak zvlášť neoslnila. Možná proto, že mi zdejšími komentáři vychvalovaný Bourvil, při mém prvním filmovém setkání s ním, příliš vtipný nepřišel a rozhodně mi nepřišlo, že by snad zastiňoval už tradičně výtečný herecký výkon Louis de Funèse. ()

nmafan

Perfektně odvedená žánrová práce, která každou dětskou duši nasytí romantikou, dobrodružstvím i humorem. Jste-li však kromě dětské duše rovněž majitelem rozumu dospělého, pak vám bude sledování filmu možná chvílemi hořknout při myšlence, jak snadno se špatné svědomí kolaborujícího národa dá utišit iluzí o nadutých a komicky hloupých okupantech, proti nimž se Francouz - přes všechny slabosti a občasnou zbabělost - nakonec přece jen dokáže postavit. A možná vás také napadne, že ti, kdo měli zkušenosti z odboje, se v těch vyprodaných kinech zase tak moc nebavili. Ale vlastně - proč ne? Nebojovali snad právě za to, aby se lidé mohli smát a těšit se ze svých ideálů a pohádek? ()