České století

• angličtina Czech Century
Česko, (2013–2014), 11 h 11 min (Minutáž: 65–83 min)

Diskuze

ElrondBig

ElrondBig (hodnocení, recenze)

Samotný výběr hereckého představitele V. Havla je pro bývalého pana prezidenta dost dehonestující.

na příspěvěk reagoval mrsin

jhr

O něm to bude taky?.-) No tak tady v tomto případě o tom nepochybuji jako (tu báchorku že mu zníčili zdraví komunistické kriminály může žrát jen opravdu blb), taky by mohli ukázat jak koulel sudy v pivovaru a jak jezdil do práce medákem:-)

herrWorm

herrWorm (hodnocení, recenze)

jhr

Copak soudruhu,? Trápí tě, že tvýho Klému vyobrazili dle pravdy tj. jako alkoholika se syflem?:-)

na příspěvěk reagoval jhr

L_O_U_S

L_O_U_S (hodnocení, recenze)

Ty vole, já sem fakt vážně přestanu chodit. To fakt nestojí za to číst - ať už příspěvky místních komančů, tak příspěvky všech uvědomělých komunistobijců. Jeden větší spravedlivý jak druhý.

jhr (hodnocení, recenze)

prkalil

Nic nového, podobné "nadšené" reakce se od prorežimních médií u hodnocení podobného čistě ideologického díla dají více než očekávat.  :-)

na příspěvěk reagoval mrsin, herrWorm

mrsin

mrsin (hodnocení, recenze)

NoxArt

Je to tak. Tehdy vydal bez Masarykova vědomí ministr četníkům příkaz zastavit postupující dav všemi dostupnými prostředky. Četníci tak dělníkům zatarasili cestu, ale ti se rozhodli, že se zastavit nenechají, jeden z četníků vystřelil a už to jelo... Když se to Masaryk dozvěděl, událost odsoudil a ministra odvolal.Tvrdit, že o tom T. G. M. věděl nebo že to dokonce schvaloval je tak holý nesmysl roky předkládaný komunistickou stranou.

NoxArt

NoxArt (hodnocení, recenze)

Ne že bych výrazně souhlasil s Hopfferem, ale obhajovat střelbu do lidí tím, že do nich jinde střílí taky, je slušně řečeno "dost mimo".

Na druhé straně: opravte mě prosím, kdo o tom máte načteno, ale zběžně jsem na netu našel, že Masaryk incident odsoudil, odvolal ministra vnitra - a hlavně zastřelení se událo během napadení četníků stávkujícími, včetně pokusu o vytržení jejich zbraní. To už zdaleka tak jednoduše a  jednostranně nezní...

na příspěvěk reagoval mrsin

retrix (hodnocení, recenze)

Karlos80

Psal jsem tu již níže, že postavy neodpovídají skutečnostem, blábolí sálodlouhé dialogy o ničem a mnozí jednají jak dementi.

Karlos80 (hodnocení, recenze)

to ano, ale jakým způsobem netřeba všemu věřit (já radši skutečnou historii z necenzurovaných zdrojů),je tu hodně nepravdy, jinak ale jako celek a na můj vkus příliš ukecané, nezáživné a hlavně nudné, dialogy doslova trapné, takhle že se mluvilo a jednalo před 60 roky:-)?

na příspěvěk reagoval retrix

retrix (hodnocení, recenze)

Podstatnější než naše žabomyší hádky je to, že seriál poukazuje na nedávnou minulost a seznamuje s ní veřejnost, to vidím jako velké plus a za to díky producentům seriálu.

Karlos80 (hodnocení, recenze)

A jsou i dokumentární záběry jak malá Horáková vylezla na Mariánský sloup na Staroměstské náměstí a uvázala tam smyčku a pak sochu za její pomoco ztrhly..Netřeba tedy věřit všemu co nám novodobá vládnoucé elita vykreslí jako skutečno, je třeba pátrat a zajímat se o některé věci sám na vlastní pěst. Horáková pak věděla hodně věcí na některé lidi, které mohla kompromitovat, navíc pro tehdejší stranu a justici byla Milada Horáková špionka a nebezpečí pro socialistické zřízení, stejně tak jako celá ta klika židobolševiků v čele se Slánským (Salzmannem), jeho vnuk Richard (šéf KB v 90 letech) se pak postaral o rabování bank, postaral se o KB i o H-SYSTÉM a spoustu dalších šmejdstev a zametání stop pochopitelně..Jako jediný snad dodnes nebyl souzen. Jablko tedy nepadá daleko od stromu:-) Ještě k tý Horákový podle tehdejších zákonů šla tedy na smrt. jestli oprávněně či nikoliv to už musí posoudit odborníci..

mrsin

mrsin (hodnocení, recenze)

Z některých zdejších příspěvků se mi dělá skutečně zle. Zvlášť Hopffer by se měl jít někam zahrabat, protože takové žvásty, jaké zde beze studu prezentuje, jsou na úrovni komunistických představitelů během normalizace. Takoví lidé evidentně nemají ani rozum, ani svědomí.

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

papuchalk

Tak třeba zrovna to, že jsme museli platit Britům za odboj, za výzbroj a výstroj vojáků a letců, to, že každá bomba, kterou "třistajedenáctka" shodila na Německo, nám přibyla na účet, to se v seriálu rozhodně nedovíme (ostatně téměř ani nikde jinde, páč "je to citlivé" - hlavně ovšem proto, že to staví ty fajné Brity do hodně drsného světla). Ani to, že Britové zadržovali zlatý poklad republiky až do začátku 80. let, kdy nám jej konečně vrátili. Aby to pak pan Tošovský směnil za dluhopisy (což jsem tu už letmo naznačil...). Viz kniha Stanislava Motla Kam zmizel zlatý poklad republiky. http://www.reformy.cz/zpravy/kam-zmizel-zlaty-poklad/

papuchalk

papuchalk (hodnocení, recenze)

retrix

ty tady napíšeš moudra který sis nastudoval, a že nemáme brát sedláčkovu variantu jako bernou minci. přitom všechno co jsi napsal v tom seriálu je. nevím co k tomu mám víc napsat.

na příspěvěk reagoval flanker.27