České století

• angličtina Czech Century
Česko, (2013–2014), 11 h 11 min (Minutáž: 65–83 min)

Diskuze

ElrondBig

ElrondBig (hodnocení, recenze)

Chci tím říct, že ze zámořských destinací je dnes mezi Čechy tuším po Dominikánské republice a Thajsku na 3. místě co do navštěvovanosti, takže kohokoliv tam posílat je dost mimo mísu, tam jezdí bohatší vrstvy , kteří na to maj.

ElrondBig

ElrondBig (hodnocení, recenze)

Na Kubě je to dnes super, pro tůristy teda určitě. Hlavní krize tam byla v devadesátých letech.

flanker.27

No možná jsem to napsal trochu nešikovně, ale rozhodně si nemyslím, že můj názor je jediný správný a demokratický a hned odsuzuji každého, kdo má jiný názor, tak to určitě myšleno nebylo. Jen mě překvapují lidé, kteří vzpomínají, jak bylo za bolševika líp a jak je to ted všechno špatný a jen si stěžují. Já taky nejsem se vším spokojen, nežiji si ideálně, ale v podstatě zde žiju rád a mám hezký život (mimochodem nepatřím do horních 10 tisíc, nic sem nevytuneloval a nekradu, jsem obyčejný člověk, jako většina z vás :) Lidé, kterým se tento systém a žití v ČR nelíbí s tím můžou přece něco dělat, buď aktivně, např. tím, že vstoupí do politiky a budou mít možnost změnit zákony a třeba časem i samotný systém a nebo prostě v klidu, legálně odejít do zemí, kde funguje jiný systém, jiné zákony a bude jim tam líp. Tu možnost má každý z nás. Proto možná to přirovnání na Kubu nebo KLDR :) Buď vy, kterým se to tu nelíbí, proto něco aktivně dělejte, ať je na tom tato republika lépe časem a nebo tiše odejděte do lepších krajů. To je výzva, ne žádný odsuzování. Mně, když se něco nelíbí, o tom můžu taky diskutovat, ale aby se něco změnilo, musím proto každopádně v první řadě něco dělat.

na příspěvěk reagoval flanker.27, jhr

Arbiter

Arbiter (hodnocení, recenze)

Kde je to debílní +1 pod příspěvkem, když ho člověk potřebuje...

flanker.27 (hodnocení, recenze)

P.Palec

Kdybys zůstal u věcného rozboru, co Schvaluješ/odsuzuješ na teď/tehdy, řeknu fajn a ještě ti zatleskám. Jenže ve skutečnosti děláš naprosto přesně to, co kritizuješ, tedy jednou ranou odsoudíš protinázor tím, že odešleš jeho autora "na Kubu" (asi nebyl míněn zastupující  - ehm, vedoucí ODS :) ). Lidé žijí tady a vyjadřují se k situaci tady. Že s nimi nesouhlasíš (ani já s řadou z toho ne) není v žádném případě důvod kohokoli odesílat jinam s představou, "že až to tu vyčístíme od těch, co s námi nesouhlasí, budeme mít konečně demokracii."Představa, že "jen můj názor je demokratický a ty ostatní je třeba zašlapat/umlčet" je vždycky ve vztahu k demokracii (ano, demokracie je to co nám umožňuje mluvit, nikoli kapitalismus, ten nemá se svobodou co dělat) docela veselá. Navíc ať si myslíš co chceš, ty nejsi reprezentantem legitimní síly, která by něco takového měla právo prosazovat. Nejsem jí ani já ani jhr ani nikdo jiný zde.

Si vždycky vzpomenu na Červenýho trpaslíka, Návrat do reality: "Nikdo neudělal víc pro vyčištění volebních uren než volič plukovník."

na příspěvěk reagoval P.Palec

L_O_U_S , jhr

Jaké argumenty a prázdné fráze, já tady neopěvuju dnešní dobu, ani nějaký velký antikomunismus. Nejsem komunista, to ano, ale vy pánové, co si tady stěžujete a vzýváte komunismus, jak byl lepší a lépe se v něm žilo, by jste si měli trochu přečíst něco z dějin a zjistit pár faktů. A pokud se vám tady žije špatně, tak máte možnost odsuď vypadnout třeba na Kubu, vždyť vás tu nikdo nedrží. Já vám svůj názor nevnucuju, a nebudu vás přesvědčovat o své pravdě, ani se nechcu chlubit, že vaše argumenty jsou dost chabé, že jsem o téhle problematice okolo komunismu, KSČ a KSČM (mimochodem KSČM je jediná strana ve střední Evropě, která se nereformovala a nesocializovala jako ostatní strany, pořád navazuje na KSČ a její stalinistickou ideologii a základy, to jen tak pro úplnost - téma mé bakalářské práce, kterou jsem úspěšně obhájil) mám načteno spousty odborných knih a ne jen nějaký texty vytržené z kontextu tady z internetu. Ale psát vám tady něco, by bylo na týden, to opravdu nemá cenu. Máte pravdu, že dnešní doba není vůbec ideální (která ale byla, že?) a kapitalismus taky není bez chyb, ale momentálně žijeme v nejlepší době, která tady dosud byla. Už jen to, že tady tak svobodně diskutujeme, to dokazuje :) Možná jsem podle vás tupá, vymaštěná mládež, která neví, co je život, ale aspoň nejsu jako vy. Jenom brblat, jak je všechno dneska špatně, někde u piva nebo v práci. Takových jako vy, mám kolem sebe spousty, tak se ani nemůžu sám divit, jaká je zkažená česká společnost díky vám. Jak sem říkal, nikdo vás tu nedrží, jeďte někam, kde vládnou komunisté a budete šťastní, upřímně vám to přeji, ta možnost tady je. Můžete tady psát zase nějaké vaše polovičaté pravdy a různé polopravdy. Já už se s vámi nehodlám dál bavit, s takovými jako vy, to stejně nemá cenu. Tím končím a přeju hodně zdaru.

na příspěvěk reagoval flanker.27, L_O_U_S

VaHo

VaHo (hodnocení, recenze)

jhr

z trailer který jsem viděl spíš čekám že tam zazní Te deum hrané v den volby KG v chrámu sv. Víta

papuchalk

Když jsme u té hudby tak doufám, že v tom díle co nás teď čeká zazní internacionála. :-)

na příspěvěk reagoval VaHo

lucascus

lucascus (hodnocení, recenze)

papuchalk

Souhlas...Huba byl perfektní, nebylo co vytknout. A mě osobně nevadil ani Fingerův Beneš.. Ale vyloženě problém jsme neměl asi s žándou postavou (Tomáš Masaryk, W.Churchill, E.Moravec, Ch.Masaryková a v rámci možností i ostatní postavy byly vylíčeny dobře).

na příspěvěk reagoval papuchalk

papuchalk (hodnocení, recenze)

ještě jsme chtěl v seriálu pochválit hudbu. Opravdu na špičkové, akademické úrovni. Doufám že za to dostane nějakou cenu

na příspěvěk reagoval lucascus, jhr

papuchalk (hodnocení, recenze)

Big Bear

souhlasim, i ten Hácha je velice zajímavá postava, který na sebe vzal tíhu velkého zla na svá bedra. Ne každý mohl/měl kam emigrovat do anglie jako Beneš a tam z bezpečí něco rozhodovat. Hácha tady v tom hnusu zůstal stejně jako všichni ostatní. Musel se každý den stýkat s lidmi, ze kterých mu bylo špatně, a něco s nimi dojednávat v podřízené pozici. Nedivím se že kekonci války mu z toho houklo a prakticky hned po válce zemřel, aniž by ho kdo mohl odsoudit za kolaboraci a pověsit. Kdo z nás by to byl ochoten podstoupit? a ještě věděl že ho budou všichni nenávidět. Toho člověka upřímně lituji, a zároveň obdivuji, doufám že o něm vznikne nějaký pěkný film , nebo aspoň knížka. Ostatně začíná se o této postavě mluvit čím dál víc, a najednou už není brán za takového kolaboranta jako doposud. tak třeba jednou tuto postavu našich temných dějin doceníme víc

na příspěvěk reagoval herrWorm

Big Bear

V kapitalismu se lidem nemůže slušně žít a ve většině států Evropy už to dávno pochopili a ten klasický neoliberální kapitalismus, který se tady stále neúspěšně aplikuje tam nahradili a nebo pomalu nahrazují mixem socialistického kapitalismu kde i "pravice" je ve skutečnosti levicovější než naše domácí levice. Celá EU se pomalu přeměňuje na jistou formu socialistické Evropy a lidé jako ty co zamrzly ve vývoji tomu jen těžko zabrání. Samozřejmě to celé povede k pomalému odumření a likvidaci kapitalistické společnosti jako takové a pokud si myslíš, že ČR bude stále ostrůvek starého asociálního kapitalismu uprostřed Evropy tak se pleteš.

Big Bear (hodnocení, recenze)

Opakovat se nebudu, co zde vykřikuje rudá čeládka nechám být. Věřím, že se zadaří a když né v příštích volbách, tak v těch dalších půjdou procentama down...A jednoho krásného nde se možná nedostanou nad čáru. Bude to svátek všech slušných lidí.  Tenhle národ je nemocnej. 40 let hnil v kompostu, kromě pár privilegovanejch a pár slušnejch co se snažili žít i se špatnou kartou poctivě, nebo co rovnou někde hnila na uranu tu většina národa vymejšlela jak cokoliv ožulit, ukrást, ochcat, obejít, uplatit, vodflinknout, hodit na druhýho atd... A tahle morální devastace je nejhorší vinou komančů. To je penězi nevyčíslitelné a dnešek je jen pokračování těch v té době vychovaných či dokonce k takovému počínání vyučených...čímž navazuji na P.Palce. Zkrátka je to jen na nás a  ikdyž je nás málo, máme morální povinnost s touhle zločineckou organizací nemít cokoliv společného. Stydím se za to, že jsou ve vládě.  ---- Ano komouši, odjeďte na Kubu, do KLDR nebo jiného ráje a nechte už tady konečně lidi žít. Jen jedna připomínka na závěr, i v samotném Sajůzu jsou občas zděšeni kam až to KLDR dotáhla s tou jejich vírou.

na příspěvěk reagoval jhr

Big Bear , P.Palec

Argumenty žádné jen samé fráze a prázdné plky, které nikoho nezajímají. Antikomunismus je v dnešní době už dávno přežitý a nikoho neoslovuje, spíše je ve skutečnosti kontraproduktivní. Což prokázaly i poslední volby.

na příspěvěk reagoval P.Palec

L_O_U_S

Těmto zfanatizovaným antikomunistickým obdivovatelům spícího knížete, připomínající něco jako SchwarzenbergJugent to nevysvětlíš. To je prostě tupá vymaštěná a hlavně nedospělá mládež, která neví o čem je život. V podstatě se chovají stejně jako ti jejich nenávidění nejextrémnější Stalinisté z padesátých let jen pod hlavičkou sudeťácké TOP 09.  :-)

L_O_U_S

L_O_U_S (hodnocení, recenze)

Srovnávat současnou KSČM, která je spíš stranou socialistickou než pravověrně komunistickou (i když i tam se najdou zvláštní případy) s tehdejší KSČ mi přijde dost mimo místu, jenže řada lidí na to slyší a dokola omílá antikomunistickou mantru. Nebo myslíte, že například tenhle člověk: http://jaroslavpolak.blog.idnes.cz/ to nemá v hlavě v pořádku? Daleko raději vidím voliče KSČM než voliče DSSS.

na příspěvěk reagoval jhr, jhr, P.Palec

flanker.27 (hodnocení, recenze)

P.Palec

Otázka je kteří komunisté, jestli ti jako pan Sevčík a spol z Liberálního institutu nebo kteří :) (to se nedá si odpustit)

Fakt nevím, která strana tu víc používá fráze a míň mozek :)

Big Bear

Přesně tak, to jak to tady vypadá, je jen důsledek 40let vlády komunistů. A ti co to tady za posledních dvacet let nejvíce rozkradli jsou taky převážně bývalí komunisté a převlíkači kabátů, kteří v tom uměli chodit a hned se chytli šance po revoluci, ale to už lidi nevidí. U nás je hodně lidí pitomých, kteří zapomínají velmi brzo a hlavně nevidí věci v souvislostech. Takže vy moderní komunisté, jeďte do KLDR a tam vám bude líp, když tady skuhráte.

na příspěvěk reagoval flanker.27, jhr

Big Bear (hodnocení, recenze)

Jo a tím končím debatu s komančema. Stejně jako s teroristama se nevyjednává, tak s komančema a jejich narudlým potěrem se bavit nebudu. OVER

jhr

Ježíší držte mně!!!! nebo po něm skočím!!!!!!  Jak může někdo kdo podporuje komanče (tuším, že dokonce jhr v jedné z diskusí tvrdil, že je zastupitel či poslanec za KSČM ale to je jedno ať je třeba sám nejvyšší tajmeník UV) jak někdo takovej může psát o tom co tady za 24 provedly demokratické strany a jak zničily celou naši zemi????Jo, není to ono. Sám z toho nejsem odvařenej, ale podívej se před těch 24 let na 40 let za komančů... To je teprve rodeo. A proboha opovaž se mi psát jak jsme ještě po revoluci byli co se týče financí v plusu než sem vtrhli kapitalisté... Celý sever, pohraničí atd.. to vše se doposud nevzpamatovala z plánovaného hospodářství a komunistických experimentů a v to zahrnuji i romskou otázku....  Tak raději někam zalez. je sice demokracie, ale dát pár poctvých českých kých facek ala Macek se ještě může...

na příspěvěk reagoval P.Palec, jhr