České století

• angličtina Czech Century
Česko, (2013–2014), 11 h 11 min (Minutáž: 65–83 min)

Diskuze

jhr

jhr (hodnocení, recenze)

papuchalk

Co to zase kecáš? Tady nikdy o žádnou svobodu nešlo ale jen o majetkový převrat těch co to tady chtěli všechno rozkrást a nebýt těch vypatlaných studentíků s Prahy tak by jsme dnes stále žili v sociálně spravedlivém státě s fungující ekonomikou a kvalitním zemědělstvím! Havel a jeho banda všechny podvedli protože lidé tenkrát chtěli jen  lepší socialismus a rozhodně nedemonstrovali za nezaměstnanost, lidi bez domova, sociálně vyloučené lokality, stále rostoucí kriminalitu, miliardové tunely, vládu mafiánských kmotrů, nadvládu cizáckého kapitálu a za rozbití republiky! Za tuto vlastizradu by měli být ještě teď všichni jejich aktéři postaveni před soud a po zásluze potrestání!  V kapitalismu nemáš žádnou skutečnou svobodu, můžeš si sice kecat co chceš ale k čemu ti to je když nemáš na jídlo?

Praha byla vždy plná podobných sviní jako byl Havel a jemu podobní, čas od času by to tam chtělo pořádně pročistit.

na příspěvěk reagoval L_O_U_S, papuchalk

ElrondBig

to uplně nesouhlasim, v normálním svobodném právním státě mají být kontrolní mechanizmy, které to neumožní. čili to není chyba svobody, ale nás

ElrondBig (hodnocení, recenze)

tu svoboděnku potřebuje taky politik, to už je jedno kde, protože odklonit něco se dá všude....

papuchalk (hodnocení, recenze)

jesli slévač z ostravy potřebuje svobodu stejně nebo víc nebo míň než novinář z prahy je složitá osobní otázka.

flanker.27

to nehodnotím, já se za nás stydím předevšim v kontextu celoevropském. ostatní země za svobodou šly daleko důrazněji. my jako poslední a eště hodně nevýrazně a pomalu jakoby se nám moc nechtělo

na příspěvěk reagoval flanker.27

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

papuchalk

Takhle napsáno to vypadá, že mít režim, který vyhovuje všem mimo Prahu (tj. asi 9/10 obyvatelstva) je špatně a správně je mít režim co vyhovuje těm v Praze a nevyhovuje těm ostatním ... :D

Arbiter

reprezentován byl především policií na ulici, to byla nezanedbatelná moc. ale já se docela stydim, že unás ten režim vydržel nejdýl. v polsku už měli půl roku po svobodných volbách, u nás se k ničemu nikdo moc neměl :/ a kdyby nebylo studentů v praze, ten režim se u nás drží dodnes, protože těm mimo prahu absolutně vyhovoval.

na příspěvěk reagoval flanker.27, jhr

Arbiter (hodnocení, recenze)

jhr

jn. třeba by si pak pár lidí opravdu vzpomnělo, jak v 89 fínálně padl režim, který byl tak dlouho nefunčkní a který byl reprezentován podobnými omezenci. :-P

ElrondBig (hodnocení, recenze)

anti.rybka

některý filmy člověk ocení až v pozdějším věku. V mládí se mu líbí spíš akční scény, později už mu stačí když  tam žerou ty párky a dělaj u toho ty rozbory :-)

na příspěvěk reagoval anti.rybka

anti.rybka (hodnocení, recenze)

tak atentát jsem viděla a je to skvělý film. No čekala jsem to podle toho názvu. Kulka pro Heyndricha totiž nezní jako hodinová debata. A proti projektu nic nemám, jen jsem čekala něco jiného.

na příspěvěk reagoval ElrondBig

Arbiter

já se vždycky musím trpce pousmát, když někdo kdo o dané historické události neví skoro nic, čeká, že se během hodiny a půl ve filmu dozví o dané věci naprosto všechno, a nemusí pro to nic dalšího udělat. zároveň čeká, že kromě vyčerpávajících informací jak to přesně bylo, bude film také zábavný po filmové stránce, tzn. akce, dramaturgie, scénář. A to prostě nejde dohromady.

papuchalk (hodnocení, recenze)

Navíc je potřeba si kromě názvu kapitoly taky přčečíst oficiální text distributora, a tam o atentátu samotném není ani slovo. Nevím tedy proč to tam někdo čeká.

anti.rybka

pokud chceš akční pojetí atentátu na heydricha, podívej se na film Atentát s Brzobohatým. Závěrečná akce v kostele je jedna z nejlepších přestřelek jaká u nás vůbec vznikla. zároveň nevím, proč by to měl někdo točit znovu