Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Diskuze

anomandaris

Protože první knížka je na rozdíl například od třetí a čtvrté naprosto nabitá dějem. To, že by se naprosto odcizili od knižní předlohy, se nestalo nikdy. A jak jsem psal, dělají to vždycky akorát pro oživení.

Krysopras

Ještě zareaguji na ten tvůj výblitek o kníhách První série se drží předlohy poměrně věrně a nevšiml jsem si nějakých stížností na nudu apod. Kritika přišla v ten moment, kdy se naprosto odcizili s knižní předlohou.

Krysopras

Jop, něco takovýho předpokládám, proto jsem to hned v do začátku zmínil :) V tomto ohledu to prostě byla pro tvůrce téměř sázka na jistotu, takže i když mě ještě první řada bavila, s tím kvantem už nakoukaných seriálů jsem v tom neviděl až takový fenomén, jako většina okolí...

erased

On je problém GoT i v předloze. Není se co divit, že se tam strašně kecá a nic moc jiného, knížky jsou to samé. Plus se tam ještě často píše o tom, co si kdo myslí a tak. A to se to ti tvůrci ještě snaží všelijak oživit. Kdyby se drželi knížek, už bychom asi umřeli nudou.

na příspěvěk reagoval erased, anomandaris

Krysopras

O čem to mektáš proboha? Král Ecbert se naučil pár slov na uvítanou, pak přešli do "společného" filmového jazyka. Chápeš nebo budeš dál trolovat?

Krysopras

Co já vím, tak ta série historických těžce konverzačních a sexovních polidramat začala Římem, ale možná mi uniklo něco před ním. Z patra mě pak napadají Tudors, Borgias nebo Boardwalk Empire...

anomandaris

Omfg, když Ecbert mluví na Vikingy neanglicky, aby mu rozuměli, mají i Vikingové mluvit neanglicky! Pokrytče jeden smradlavej :-)

Nemám plést Vikingy do diskuze o Vikinzích? :-)

Krysopras

omfg, když mluví valyrijsky, tak tak mají psát. To je tak těžké přidat anglický titulek? Vikingy sem vůbec nepleť, tam se začalo anglicky a všechny  jazykové bariery byly vysvětleny.

erased

To souhlasím. Vikingové jsou nápaditější a rozhodně odváznější. To stoprocentně. Každopádně si nedovedu představit, že by tím stylem někdo natočil GoT.

" už jsou spíš slabším odvarem jejich předchůdců"
Jakých předchůdců?

na příspěvěk reagoval erased

anomandaris

"Tak další výpad byl až za rok nebo kdy a kněz krále učil, jak bylo řečeno"
Omg, co prosím? Problém samozřejmě není v tom, že na ně Ecbert promluvil jejich jazykem. Ale že oni mezi sebou mluví ANGLICKY. Což by ti mělo vadit zcela stejně jako to, že otroci v GoT píší anglicky. Mám ti to napsat ještě nějak jinak?

Krysopras

tak já mám třeba Vikingy radši právě proto, že zkouší něco nového, z toho filmařského hlediska jsou nápaditější, minimálně co do TV produkce. Naproti tomu GoT jenom pokračují už minimálně desetiletém HBO trendu, a i přes podle všeho dobrou předlohu už jsou spíš slabším odvarem jejich předchůdců

Krysopras

Tak další výpad byl až za rok nebo kdy a kněz krále učil, jak bylo řečeno. Takže budiž. Hra o trůny: Otroci mluví valirijsky, za minutu scéna a zdi jsou počmárané anglicky.

anomandaris

Teď nevím, o co jde s těmi slovy. Každopádně jestli je tam někdo napsal anglicky, tak co? Měli je radši napsat valyrijsky a pak tam dát scénu s vysvětlením, co to znamená? A jak se teda tváříš na to, že Vikingové mluví v pohodě anglicky a pak jedou k Ecbertovi, který na ně promluví jejich jazykem, kterým vlastně v tom seriálu oni nemluví ani mezi sebou? :-)

Chápeš, že ve filmech a seriálech to funguje trošku jinak?

Krysopras

Není, co vytknout? A co ty díry ve scénáři. Např čmárání anglických slovíček v Meereen nebo jak Daenerys přilepila symbol jejího rodu na harpyji? To je pouze minulá díl. Nelogičnosti, nesmysly to je GoT

Žralok

Žralok (hodnocení, recenze)

Muj osobní názor na 4. řadu GoT je že se drží kvalit předchozích sérií. Je to skvělý a s Vikings se to srovnávat nedá. Každej seriál je o něčem uplně jinym. Nejsou si ani podobný a ten trend tady je takovej dost šílenej. Oba seriály jsou vynikající. Oba 5*.

anomandaris

To byla narážka na jiné. Každopádně nechápu tu tvoji potřebu tady někomu cpát, jak je to lepší než GoT. Čistě z filmařského hlediska není GoT moc co vytknout. Takže se bavíme spíš v subjektivní rovině.

na příspěvěk reagoval anomandaris, erased

erased

Já taky moc nechápu to srovnávání. Lidi holt musí mít neustále pocit, že našli něco nového a lepšího.

Laxik

Laxik (hodnocení, recenze)

p.a.douch

Vikings jsou seriál, který nezpracovává historii, ale ságu/legendu/jak to chceš nazvat. Té se taky nedrží, ale tím, že vypráví svůj příběh, aspoň napnou úplně všechny.

Severským (a obecně raně středověkým) příběhům je vlastní kumulování velkých osobností. Beowulf, Sigurd a Gudrún, ...a je jim jedno, že se ty postavy nemohly potkat. Velcí muži velkých rodů jen zvyšují prestiž hlavního hrdiny.

A Horik mi nepřišel hloupý. Měl to hezky vymyšlené, Siggy byla jako spojenkyně lákavou volbou a šílený Floki je prostě postavou, kterou podceníte, pokud ho neznáte tak dobře, jako Ragnar (nebo divák). Byl to jen chlap ovládaný emocemi. A mimo jiné jsme zas u těch ság. Když si nějakou přečteš, zjistíš, že Horik je vlastně ještě docela rozumný a zdrženlivý chlapík. ;-)

feryk

feryk (hodnocení, recenze)

Laxik

Já myslím, že ty houbičky je takový malý odkaz na berserky. Říká se, že do těchto stavů se dostávali i pomocí halucinogeních hub, tak třeba to je něco takového.... však taky po těch houbičkách Rollo vstal a mydlil to tam sekerou, i když nevíme, jak dopadl. :)

Jediný co mi na téhle sérii vadilo byla délka epizod, minimálně tři díly z deseti si zasloužily alespoň hodinu.

feryk

feryk (hodnocení, recenze)

p.a.douch

Já Vikingskou historii neznám tak dokonale, takže mi to vůůůbec nevadí. ;) Polovina postav je historicky doložena stejně jen přibližně a datumy se kolikrát jen odhadují.

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

p.a.douch

Proto jsem přestal číst GoT, protože mi to ty změny v seriálu oproti "skutečnosti" dost kazily. U Vikings  se to prostě musí překousnout...

p.a.douch (hodnocení, recenze)

No mě sere jak tam zhovadile zacházej s historickýma postavama. Pletou je beze smyslu jednu přes druhou (Aela z Norhumbrie a Egbert z Wessexu se jako králové nemohli nikdy potkat). Dělaj z nich idioty (Horik I.), nesedí posloupnost dějů, matky a jejich synové jim taky neseděj (Lagertha a Björn Järnsiga). Už mně to začíná fest vadit.

na příspěvěk reagoval Helo, feryk, Laxik

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku