Vendula s Martinem Vrážem se poznali na vernisáži studentů akademie výtvarných umění. Vendula plánovala dráhu umělecké malířky, ale místo toho se vdala, porodila tři děti a stala se z ní žena v domácnosti. Martin pracuje ve firmě, která se zabývá marketingem zaměřeným na hračky a hlavní sídlo má v Rusku, kam by měl jít Martin pracovat. Své práci věnuje hodně času na úkor rodiny a s Vendulou už na sebe nemají žádný čas. Když jede celá rodina za Martinovým tátou na víkend, dojde Vendule trpělivost: nechá děti s Martinem a sama jde za tchánem do hospody. Tchán ji chápe a vyprovokuje Martina k uzavření sázky, že se nedokáže sám postarat o své tři děti po dobu jednoho měsíce. Vendula tak má celý měsíc pro sebe, může odpočívat, bavit se a vrátit se k malování. Zato Martinovi nastávají těžké chvíle, neboť nemá představu o chodu domácnosti ani o tom, že dětem musí určovat pravidla... (TV Prima)

Mrkvič

Jedno opravdu velké plus film má. Práce s dětskými herci je vysoce nadstandardní. Jsou přirození, vtipní a snad až na pár náznaků ani znak po topornosti nebo trapnosti. O dospělákách se to říct nedá. Bokovou v první řadě nemusím. Ostatní herci by byly dobrou volbou, ale ne do filmu, kde jim není dán žádný zajímavý prostor. Vtipy by film měl slušné, ale jsou totálně nevyužité. Někdo je vypálí a hned je přebije další scéna. Nebo je cítit náznak dobrého fórku, kterému ale chybí něco k dotažení. Že je téma stokrát viděné je pravda, ale i stokrát viděné může být dobře a zajímavě natočeno. To se zde nepovedlo. ()

Gilmour93

Moulu Martina přikurtovat k baletní tyči, vyhaslou Venuši uspokojit na podlaze foyer Budařovy galerie a mě vystřelit na Pluto.. Počin omletý jak kameny na dně Colorada v Grand Canyonu, jenž směle házím do omšelého pytle s visačkou Marie Poledňáková, tzn. rozjívené dětičky, neschopní tatínci a frustrované maminky a mám vtíravý pocit, že jen u podobné sorty diváků může tato scenáristická topornost zabodovat.. ()

Radko

Do rôsolovitej hmoty trápne sladkých českých rodinných komédií, ktorej ikonickým predobrazom a svetlým vzorom je komédia Marie Poledňákovej "S tebou mě baví svět", pribudol ďalší prírastok. Tentoraz je to o oživení rutinou zvetraného viacročného manželského zväzku. Hlavnou mantrou filmu je: Nové auto do rodiny - rodina bude šľapať ako hodiny! Ale sú tu i poučky vystrihnuté z článkov poskytujúcich instantné návody na životné problémy: Úspech na manažérskom poste sa zvýši, ak sa jeho nositeľ podieľa aj doma na výchove potomkov. Pracovníci riadiacich štruktúr sú v jednom kole, nemajú čas na nič, trpia psychickými problémami - je potreba z času na čas vypnúť, vyskúšať home oficce. Vplyv ruského kapitálu je značný, no jeho nositelia sú len opilecké figúrky, koriace sa všetkému západnému. Umelci chľastajú, alebo tvoria sračky, ich mecenáši sú vypočítaví hajzli, pracujúci s túžbami más po "pravom umení". Neúspešní maliari sami seba považujú za tých pravých, ich rajónom je dedinská krčma, radi radia z výšin umeleckého nadhľadu potomkom. Navyše, predely filmu kochajúce sa v ľúbivých leteckých záberoch na českú krajinu v objatí lepkavo príjemnej piesne len ukotvujú celý film skôr kdesi v oblasti spotrebného marketingového produktu ako zábavného filmu. ()

PinokKio

Co všechno neudělat pro svoje skvělý auto. Story o neschopném taťkovi, který se pochlapí (nebo spíše poženští) a podnikne strastiplnou cestu k srdci svých tří roztomilých ratolestí i utrápené mamce. Marek Taclík obstál na výbornou, stejně tak všechna ta ječící drobotina a i Kristýna Boková (opravdu nádherná baba) se svým úsměvem u mě ze začátku bodovala, jenže pak se to celé díky Budařově postavě tak nějak nesmyslně zašmodrchalo (zákaz zahýbání, manžel se polepšil a a zvládá to, ale proč si ještě trochu neužít), že jsem měl chuť zmáčknout stopku a nedokoukat to. A co tam proboha dělal ten Kraus? Takže díky za těch pár dobrých vtípků, ale i za to, paní scénáristky, že jste příběh zvrzaly jak to šlo .. ()

dr.fish

Tak nejdříve ty klady: pár chytrých dialogů, výtečné herecké obsazení, Taclík zvládnuvší svou roli na jedničku, vtipné situace, souvislý nekoktavý příběh. Za zápory považuju seriálové a reklamní vzezření celého filmu. Je to reklama na cestovku a některé produkty. Barva a kýčovité záběry. Celková nereálnost prostředí, v němž se to odehrává a vedlejší postavy, které jsou za každou cenu ujeté, aby film byl pestrý. Pár trapností. Celkově se však jedná o prostinkou lehkou komedii do letního kina a já s tím problém nemám. Pro diváky s dětmi určitě zábavnéjší. 60% ()

• Názov snímky sa objaví v piatej minúte. (Johnny.ARN)