Reklama

Reklama

Přežili jsme invazi

  • USA Saints and Soldiers: Airborne Creed (více)

Obsahy(1)

15. srpna 1944 uskutečnily americké jednotky invazi do francouzského Provensálska, aby tu podpořily a ochránily spojenecké vojáky, kteří se v Normandii vylodili 6. června téhož roku. Po nočním seskoku se musí tři parašutisté na zemi shledat se svými spolubojovníky ve vesnici Les Arcs. Tady pomáhají místnímu odbojovému hnutí osvobodit několik jeho členů a organizují přepadení německé obrněné jednotky. Bude prolita krev, některým zhasnou veškeré naděje, jiní naleznou lásku, ale každý z mužů se změní...navždy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (52)

gogo76 

všechny recenze uživatele

Trailer tejto novinky vyzeral poriadne lákavo, inšpirácia Ryanom očividná, ale radšej som sa tešil opatrne. Občas to takto býva, že sa všetka akcia naseká do traileru, ale ten dušu filmu neodhalí. Množstvo spomalených záberov hlavne v úvodnej časti dojem skôr kazí. Sledujeme postavy troch výsadkárov, ktorím skrížia cestu francúzky odbojári a navzájom si pomôžu. To je celý príbeh, bohužiaľ. Ak už dôjde na akciu je celkom slušná, ale na kvalitnejšiu technickú úroveň sme si už dnes zvykli a čakám niečo viac. Akcia je skôr komorná, žiadne veľkolepé bitvy nečakajte. Výsadkárska prísaha, ktorú jeden paragán dookola opakuje mi išla po čase riadne na nervy. O nejakých sympatiách k postavám nemôže byť ani reči, pretože režisér k tomu nedal žiadny priestor. Už pred zhliadnutím som mal trochu obavy, pretože 90 minútová stopáž pôsobila dosť nedôveryhodne. Najlepšia scéna prichádza tesne pred koncom a je ňou obyčajný rozhovor medzi dvoma nepriateľskými vojakmi. Zrazu som cítil vtiahnutie do deja, ale už bolo neskoro. Suvenír, pištoľ Parabellum, ktorý paragán strašne túžil mať, zrazu nechá iba tak ležať? Tomu som neuveril...Iba som si želal, aby to bol lepší film. Snáď nabudúce. 40%. ()

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Když jsem před několika lety viděl Přežili jsme Ardeny, hned jsem si ho oblíbil a doufal, že něco takového se v budoucnosti objeví zvovu. A dočkal jsem se. Ovšem jak už to tak bývá, pokračování už není ono. Sice se odehrává v netradičním a málo viděném prostředí jižní Francie, kde se v srpnu 1944 uskutečnila druhá invaze Spojenců do Evropy. Nemohu si pomoct, ale celé mi to připadlo, jakoby se sešlo pár vojenských nadšenců a natočili si svůj vlastní film. A v tomto ohledu mi to příjde poněkud chabé. Příběhově nečekejte žádný román, jedná se o naprosto pitomoučký děj s místami až nelogickými scénami. Na druhou stranu tam ale byly scény, které se mi líbily. A když už nic, tak si tvůrci dali záležet na technice. Takový Panzer III nebo M18 Hellcat se jen tak nevidí. Já, jakožto válečný nadšenec, hodnotím zlatým středem. ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Přežili jsme Ardeny se mi moc líbilo a navzdory ne moc dobrému hodnocení Saints and Soldiers: Airborne Creed, jsem chtěla zhlédnout i toto pokračování. Film má dobrý scénář, ale děj je takový... nijaký. Čekala jsem, že v něm bude více akce. Oproti jiným válečným filmům s velkým rozpočtem, jde znát zřejmě nesrovnatelně menší "částka", která byla věnována tomuto filmu. Tanky i auta vyzní spíše jako repliky, než aby působily realisticky. Ale obsazení je slušné. Corbin Allred, který si zahrál již v úvodním filmu, si tady hodil účes "na Travise Bickla" a tak se potom vlastně ani nelze divit, že má menší problém s pochopením vzdálenosti v kilometrech a vyžaduje její přepočet na míle:) Ale slečna z francouzského odboje byla šikulka:) Válečný snímek, který přesně spadá do formátu "neurazí, nenadchne". ()

MATADOR 

všechny recenze uživatele

To je tak, když má někdo prostředky, ale scénář je úplně stupidní - občas se mi zdálo, že žádný není. Celkově se nic moc neděje, je to nuda, hrdinové mě nezajímali a občas děsně štvali. Ti, kteří točí podobné filmy by měli mít alespoň cit pro uvěřitelnost, protože tupost některých "špičkových" vojáků byla opravdu zarážející! Velká škoda, hlavně přesto že z druhé světové války toho už moc nevychází! Tohle jsem raději neviděl! ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Prvý Saints and Soldiers bol rozhodne lepší, ale ako akčná vojnová jednohúbka nenudí ani tento. Rozpočet je síce o niečo menší čo by zistil aj slepý podla výbuchov, ale inak kostnými, výprava, akcie, herci, kamera alebo hudba sú fajn. Technicky to nieje zlé zrežírované, akurát tomu chýba nejaký lepší a pútavejší príbeh, pretože toto miestami vyzerá ako americká opekača v okolí nemcov na francúzskom území. 55% - 3* ()

Galerie (19)

Zajímavosti (4)

  • Odstřelovací puška, se kterou střílí Emilie (Virginie Fourtina Anderson), je Mosin. (Gordy34)

Reklama

Reklama