zdenny

Okouzlující Jean-Paul Belmondo s nádhernou Claudií Cardinale ve filmu angelikovského typu sladké Francie osmnáctého století. Co víc dodat. Pro fanoušky tohoto prostředí, žánru a Belmonda naprostá nutnost. ()

lykan9

Pro změnu historický film s Jean-Paulem Belmondem a opět se jedná o luxusní zábavu plnou vtipných scén, napínavých soubojů a nádherných žen (Claudia Cardinale je dokonalá ve všem, co ve filmu dělá i nedělá). Primem je však vyobrazení postav Krtek a Hezoun jsou tak zajímavé postavičky, že je dokonce škoda, že se neobjevily někdy někde i v jiném filmu. Skvělý film. ()

Jiří K.

Čest skvělému režisérovi Philippe de Brocovi, který tu už mezi námi není - skonal včera (v pátek 26.11.2004) na rakovinu ve věku 71 let. Bez okolků nejkrásnější z dobrodtužně-romantických filmů jaký kdy byl natočen. Kam se hrabe Angelika, Hrbáč, Černý Tulipán, Tři mušketýři, apod. Kvalitou a vtipem se mu blíží pouze Fanfán Tulipán. Dokonale vykreslena atmosféra staré Francie a v ní šmrncovní Belmondo řádí jako pominutý, jako ochránce chudých zanechávajíc po sobě své znamení v podobě písmene "C". Šermířské choreografie oproti výše zmiňovaným jsou na velmi vysoké úrovni (jak na vostro), scény, kulisy, masky, kostýmy - všechno velmi věrně podchycené a povinný happy end se zde kupodivu nekoná - to mně také potěšilo....prostě, jako když kousnete do jablka, které čerstvé a sladké. ()

klúčik

Milujem francúzske filmy,tento mám mimoriadne rád. Nielen preto,že ho natočili v roku môjho príchodu na tento svet, ale aj preto, že v ňom výborne hrá J.P.Belmondo a C.Cardinále. Výborné aj vďaka českému dabingu. Dávam 90%. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...halt viděno - hodnoceno ve třiceti, už je to jiné, než v deseti, že... Dialogy hloupoučké, vojáci i šlechta neskutečně připitomělí a jediný chytrý a nejlepší je samozřejmě Belmondo...Jasně, tak to máme všichni rádi, ale kdyby jeho protivníci byli alespoň trochu na úrovni i jeho vlastní klady by pak lépe vynikly. Být úžesným bossem mezi hordou pitomců bohužel není až takové terno... ()

Zagros

Cartouche je dobrodružná romantika o jednom legendárním lupiči z francouzské historie. Je to pravdivé a historicky věrné? Asi jako jemu podobný britský zbojník Robin Hood, zkrátka to vychází z legendy. Je to naivní? Někdy ano, jako všichni snílci. Je to spíš taková pohádka? Ano, ideální pohádka pro dospělé. Je to zkrátka film, dobrý film. Navíc s výtečným obsazením. Jena-Paul Belmondo v nejlepší formě, jeho dva kumpáni Jean Rochefort a Jess Hahn a mladá Claudia Cardinálová tvoří fajn zlodějskou bandu. Když se jeden malý zlodějíček dostane k moci, začne mít velké a naivní plány… "všichni budou mít peníze, jídlo a kočáry." Ke svému neštěstí často propadá nenávratně kouzlu žen, což ho vede postupně a nevyhnutelně do záhuby. „Hlavně ať to netrvá moc dlouho!“ Posledních pár vět celého filmu tomu dalo z mého pohledu i vyšší rozměr a díky tomu přistála čtvrtá hvězda. ()

Ripley

Nuda,děsná nuda hlavně v první polovině filmu než se z Dominika stane Cartouche(což je zhruba hodina).Humor je nehumorný a mladý Belmondo zde postrádá to typické charisma které obdivuji u jeho pozdějších kousků(např.Profesionál). ()

Paity

Jean-Paul Belmondo v jedné ze svých nejznámnějších rolí. Parádní francouzské filmové dobrodružství. ()

kolemjdouc

Belmondovi bylo v té době 29 let a už v té době bylo zřejmé s jakou chutí hraje..Scéna z bojiště nemá chybu,Jako oddechovka fuguje i dnes ()

KoRner

Francúzsky Robin Hood, ktorý nie je vôbec taký sympaťák ako Belmondové ostatné postavy a preto je trochu ťažké mu fandiť. Najmä tiež keď dá prednosť nejakej šľachtičnej pred Claudiou Cardinale... A tomu sa nedá fandiť vôbec. ()

aLPaC

Bože, nechápu, proč každý tak vychvaluje Marilyn Monroe. Z téměř stejné generace Claudia Cardinale je / byla milionkrát hezčí baba. Možná byla tenkrát jiná doba, ale z dnešního pohledu mi Claudia přijde jako bohyně a Marilyn jako průměrná ničím extra zajímavá dívčina. Co se týče filmu, tak když se odprostíte od té božské Claudie, zůstane vám i tak naprosto dokonalá zábava. Belmondo je fantastický, některé jeho hlášky jsou kultovní. Bylo to poprvé, kdy zkusil komedii a hned je poznat, že tento žánr mu je ušit na míru. Protože i přes nesporné dramatické kvality, jeho neznámější, nejslavnější a nejúspěšnější filmy jsou právě komedie. ()

Yardie

Čistých 60%. Nejvíce se mi líbila poslední tak půlhodinka, kdy se film překlopil do takového dramatu o tom, jak peníze mění lidi a jak mohou ovlivnit lidský úsudek a chtíč a celé to vede ke zkáze člověka. Před tím to byl čistý průměr. Podle mě se měli tvůrci vydat jasným směrem - a to buď dobrodružná komedie s notnou dávkou nadsázky a nebo dobrodružné drama. Mě se zdálo, že chvilku to je to a pak zase todle a celkově mi to působilo dosti nesourodě, resp. nemělo tu správnou atmosféru a rušilo mě to. Prostě takový průměr, čekal jsem více. Howgh! ()

Mikino00

Povedená oddychovka s Belmondem, nenáročná, zábavná a zároveň plytká pohádka, kde láska vše zkazí, zároveň by to bez ní nešlo. ()

laepus

Příjemná podívaná na víkendové odpoledne - nic víc, nic míň - krásná Claudia, okouzlující Jean-Paul, romantika na každém kroku, občas nějaká šermovačka, semtam vtip... snad je to srozumitelné bez dalšího vysvětlování. ()

mira007

Romatické dobrodužné kostýmové bohaté ... Belmondo vs. Cardinale ( v nějakém rozhovoru řekla po letech, že když už byli mladí tak... ) a s parádní muzikou a velmi kvalitním dabingem. Dneska to trochu zaostává za současnými trendy, ale jako pohádka na pohodový večer je to opravdu nádherné. ()

ArthasKarfa

Moc hezký film, veselý, dobrodružný a opravdový. Skvělý Belmondo i Cardinale, takový příběh se dnes už nenatočí. Velkofilm silného zážitku. ()

smerďakov

Mistr Belmondo a madam Cardinale zábavně, příjemně a někdy dramaticky vážně podávají příběh, jehož linie jasně odpovídá jiným filmům o legendárním hrdinovi, co bohatým bral a chudým dával. Člověk pak nemusí dávat pozor, aby mu něco neuniklo z děje, a spíš si vychutnává romanticky naivní šermířské scény, rychlost vysvobození zajatců, lásku na první pohled a další komické situace, kterých je tam z dnešního pohledu, myslím, víc než autoři zamýšleli. Prostě krásně kýčovitý odpočinek po náročném úterním dni. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo