andrii

Tuž se, tuž. Ať smíme ti, fanfaróne, zahrát tuš. Hrdlo tvé českým hlasem rozezněl, epický syn stověžaté matičky, jeden z našich nejzáhadnějších. Pán charismatu ze Stínadel. ()

Fallen_One

Doporučeníhodný kousek, jen škoda toho tragického konce (to není spoiler, protože legenda taková byla, jen to neskončí přesně podle skutečných příčin). Belmondo jako vždy skvělý a Claudii to tehdy ještě seklo ;o) ()

pakobylka

Klasika … Takový snímek prostě nemohl vzniknout nikde jinde nežli ve sladké Francii. Dokonale vyvážený romanticko - dobrodužný příběh s prvky bezstarostné komiky i velkého dramatu, zfilmovaný s francouzským šarmem a svobodomyslným pohledem na svět. ()

dr.fish

Belmondo tak jak ho známe- sebevědomý svůdce žen, neporazitelný a hýřící vtipem. Díky tomu, že má po boku ještě Jeana Rocheforta, který svým charismatem místy Belmonda i zastiňuje, má film glanc a je to taková "nekonečná kalba". Historický Cartouche byl popraven, ale tohle je komedie, takže se tragického konce nedočkáme. Trvalo mi dost dlouhou dobu, než jsem tenhle film docenil, je to především a hlavně sranda...85% ()

PanZahadnyCZ

Z tempa úvodní expozice a kolize to sjelo docela rychle v pouhý průměr a samotný film bych tedy zpětně po zhlédnutí mohl zařadit do kategorie „neurazí, ale ani ničím nevyniká". Belmondo je uspokojící, režie de Brocy standardní. Oba dva svůj talent rozvinou a naplno prokážou až Mužem z Ria. ()

otík

Něco jako Fanfán Tulipán, ale v méně zábavném a Belmondovském podání. Mladík Belmondo předvádí skvělou atletiku, ale jinak z filmu crčí povrchnost a nedopacovanost příběhu i scén. Lehna nadprůměrný francouzuský film ze 60. let a zcela nevyužitá Claudia Cardinale. ()

sir-dave

Jejich statečné chování by zasluhovalo vyznamenání. - Správně, poslat do první linie :)) Nelíbil se mi na Cartouche ani tak příběh, či postavy ale dobře udělané kulisy a celkově barevnost filmu. Belmonda moc nemusím ale Cartouche je jeden z těch jeho lepších filmů. Za to CC byla dokonalá. Ať už je v civilu, nebo hraje zlodějku či vdovu ve westernu, tak v té době vypadala skvěle a charisma měla na rozdávání. Z dob 60. let a francouzských filmů té doby nemám moc odkoukané ale např. s Třema mušketýrama nebo Četníkem to na druhou stranu nemůžu srovnávat... 65% ()

vesper001

Nestárnoucí historická podívaná, jaké kdysi uměli točit ve Francii, o banditovi, co bohatým bral a... dělal všechny ty obvyklé věci. Jean-Paul Belmondo s Claudií Cardinale tvoří krásný pár, jakkoli mám Belmonda radši ve starším vydání. A sympatický Jean Rochefort v roli jeho pobočníka si zaslouží samostatnou hvězdičku. („Tvůj táta je arcibiskup?“) ()

Mylouch

"...seno nebude dražší. A ke štěstí nám stačí kupka sena !" Jeden ze zástupců francouzských filmů, bez nichž by bylo cítit prázdno. Kongeniální Tříska a neskutečně hravá Hlaváčová v českém dabingu (+Ráž, Bohdanová). Prostě poctivá aristokratická zbojničina svůdně casanovsky-prášilovského Belmonda. -" Zbabělče ! Ničemo !" - "Nemohl jsem připustit, abyste vraždila." ()

Radiq

Belmondo je Belmondo, ale tohle je klasická francouzská historická komedie s rebelem v hlavní roli, jakejch už jsme pár viděli. Neurazí, nepokazí, nenadchne, nemá cenu víc se k tomu vyjadřovat. ()

sator

Dnes už působí naivně, ale fajný... Film je laděn jako komedie ale konec je překvapivě tragický a vážný, také jej režisérovi divácí vyčetli...Luxusní dabing, Tříska, Vozka... Rok 1975 ()

filmmovier

Romantika, akce, božská CC, božský JPB a špetka francouzské historie od osvědčeného režiséra. Jenže je to docela nuda. Jistě, Cartouche má výborné momenty, ale je strašně dlouhý a vlastně se tam toho celkově moc neděje, na mě prostě nezafungoval před více než deseti lety a bohužel ani teď. Škoda. V rámci žánru/ů existuje hromada lepších filmů. 65%. ()

fantoci

Tenhle film je francouzská klasika. Svým způsobem připomíná Robina Hooda. Láska, Belmondo novým vládcem podsvětí olupující boháče a šlechtice, uplácející všechny, aby ho nechytnuli vojáci, zrada vůči němu, mocichtivost a další. Láska jeho milé, která položí svůj život za jeho. Cartouche se hodí na nedělní odpoledne, abyste si u něho odpočinuli. ()

Mirokukii

Velmi zdařilá a zábavná francouzská variace na dílo Robina Hooda. Spousta soubojů a dobrodružství. Belmondo jako horkokrevný hrdina, s překrásnou Cardinale po boku, který pro vášeň a lásku neváhá podstoupit oběť nejvyšší. ()

honz

Byť klasika s Belmondem a Cardinálovou, podle mě Philippe de Broca natočil komedie s větší dávkou vtipu, humoru i děje bystřeji spějícího kupředu. Např. Ukradli torzo Jupitera, nebo se zmíněným J.P.Belmodem Muž z Hongkongu ad. ()

dANo

Klasická dobrodružná romantická komédia... príjemná hlavne v nedeľu poobede, keď sa človek dobre naje a sadne pre telku. ;o) ()

zdenny

Okouzlující Jean-Paul Belmondo s nádhernou Claudií Cardinale ve filmu angelikovského typu sladké Francie osmnáctého století. Co víc dodat. Pro fanoušky tohoto prostředí, žánru a Belmonda naprostá nutnost. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo