Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

carl.oesch

Vždycky jsem si říkal, že Peyrac je křivák. A tady ho nakonec jeden z mých nejoblíbenějších francouzských herců stylově sejme. Křiváky se to tady jen hemží a jedno, jestli se jedná o Javu, pány plukovníky francouzských tajných služeb nebo toho blonďatýho blbečka, kterej dostane párkrát pěkně přes čuňu (nejhezčí to je v tom bistru - Kamarád to za mě zplatí...). A samozřejmě Morriconeho uhrančivá hudba. ()

Nerajohn

Naprosto jedinečný film. Tajný agent ve službách Francie je najat na likvidaci afrického prezidenta. Během akce se ale změní politická atmosféra a agent ( Belmondo ) je Francií hozen přes palubu. Pracuje na galejích, odkud po dvou letech utíká a.......dál to každý musí vidět sám. Ještě jsem se nesetkal s tím, že by někdo někomu postřelému a umírajícímu na otázku, jestli umře, řekl. ANO. Skvělý Belmondův protivník R. Hossein a jejich souboj. Hudbu vyzdvihovat nebudu, to už udělali ostatní a po právu. ()

Pute

Záverečná scéna (podkreslená geniálním hudebním doprovodem - skladba Chi Mai od Ennia Morricone) má atmosféru že by se dala krájet. Film jsem viděl před delší dobou,ale tahle scéna se mi vždycky vybaví. ()

gu-staff

Ta hudba mi bude znít v hlavě ještě strašně dlouho. Pro komentář filmu si přečtěte ostatní 5* komentáře. Dobrou noc. ()

bmx6

I když Belmonda moc nemusím,tak PROFESIONÁL mě naprosto odrovnal.Hudba je úžasná.A ten konec....nezapomenutelný,rozbrečel jsem se.100% SUPR!!! ()

hony23

Podle mého asi nejlepší film s Jean-Paul Belmondem. Sice není tak vtipný, jako Policajt nebo rošťák, ale o to napínavější. Skvělým protihráčem je Belmondovi jeho kamarád Robert Hossein, jeden z nejnesympatičtějších fízlů filmové historie. Do toho všeho hraje geniální hudba Ennio Morriconeho, která ve mě pokaždé vyvolává zvláštní mrazení. Nevíte, jak se v hodnocení přidává šestá hvězdička? ()

Delmondo

Jeden z nejlepších Jean-Paulovo filmů z doby kdy byl asi 30 let na vrcholu což se jen tak někomu nepodaří. Belmondo je zkrátka profesionál a tenhle parádní kousek to jen dokazuje. Chytrej scénář na vážný téma ke kterému frajer Bebel přidal pár svých fórků, delonovskej konec a geniální hudba Ennia Morriconeho, to jsou věci který si zapamatuje snad každý. ()

petr.al

I filmový neprofesionál musí rozpoznat, že ,,Profesionál" je prostě klasika. Za hudebního doprovodu Ennia Morriconeho se neúprosný Bébel vrací srovnat všechny účty s těmi, kteří ho odepsali a zradili. Pokud nechcete, aby si krutopřísný Josse Beaumont došlápl i na Vás, dejte mu minimálně 4*. ()

Hanz_knife

Musel jsem si k Belmondovi pomalu a postupně najít cestu. Tenhle počin je ale asi to nejlepší, co jsem s ním viděl. Morriconeho hudba má fakt grády, film má spád, vtip, napětí. A závěřečná scéna? Pro mě úplně fascinující a šokující, vryla se mi do paměti i když jsem si nějaký ten čas nemohl vybavit v kterém filmu byla. Nechat filmu ten špatný konec byl nejlepší nápad vůbec! ()

jjjerry

Nyní už klasická kriminálka s Belmondem, a každému známá melodie co provází filmem. Agenti, tajné služby, spiknutí, ženy. Film je místy na dnešní dobu úsměvný. Přesto je závěr absolutně famozní a stále aktuální. ("čekejte na rozkazy", "musíme udělat, co je nutné, ale už ani nevím co je nutné"...) ()

zigy

Skvost, nicméně nechápu, proč v některých pasážích herci až přehrávají a toho patosu je tam až trochu moc....Ovšem nádherná smutná ústřední melodie mistra Morriconeho vše přebije, naprosto lahůdková skladba. Dejte si to v dabingu se Slávkem Jandákem jako úlisným přítelem - nepřítelem Belmonda, a Švehlíkem jako Hosseinem, tahle verze je lepší než novější dabing. Pár zapamatováníhodných scén - krumpáč v zádech, bezdomovci, souboj s Hosseinem a závěr s vrtulníkem. ()

p.a.douch

"Joss Beaumont, špehování a nakládačky!" Perfektní obsazení, výborná hudba, dobrý příběh, slušný hlášky a samozřejmě Belmondo. Začátek osmdesátých let a klasický představitel francouzských drsných filmů. Nevím co bych tomuto filmu vytkl. Třicet pět let a furt je to stejně dobrý. Osmdesát pět procent je plně zasloužených. ()

MrKrahujec

Tohle je možná tak trochu protipól Richardovy Hračky: zcela vážné drama s poněkud nevážným podtextem. A skutečně, právě těch několik téměř bláznivých gagů sděluje, o čem tenhle film vlastně je: o skutečné tváří mezinárodní politiky, která se za těch 35 let nepohnula nikam ani o píď: že ti největší gangsteři a vrahouni vždy sedí hezky chránění ve vládách všech států a že i ten nejlepší celoživotní přítel kdykoliv a ochotně prodá za Jidášův groš, pokud je ve hře jeho vlastní profit a kariéra. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme si nad tím třeba i zoufat, ale to je asi tak všechno, co proti tomu můžeme dělat... No a tenhle film nám nevtíravě a jaksi mimochodem nabízí tu nejlepší věc, kterou proti tomu můžeme udělat: vysmát se tomu. A hezky přimět vládní vrahounky, ať se vystřílejí navzájem! Ostatně tohle šlo Jean-Paulovi Belmondovi i dříve perfektně, možná jen ne tolik pregnantně, jako tady. Jak já bych uměl pana Josselina Beaumonta zaměstnat i v dnešním Česku!! ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein