Reklama

Reklama

Muž z Hongkongu

  • Francie Les Tribulations d'un Chinois en Chine (více)
Trailer

Multimilionář Artur Lempereu (Jean-Paul Belmondo) je znuděn životem doslova k smrti. Dříve, než si z nudy sám sáhne na život, mu jeho přítel a guru poradí, aby uzavřel životní pojistku. A tak se Artur pojistí na dva miliony dolarů, které v případě jeho smrti dostanou jeho snoubenka Alice a orientální přítel Goh, kterého požádá, aby najal profesionální zabijáky, kteří ho mají zabít. Jenže právě když se tak stane, seznámí se Artur s okouzlující striptérkou Alexandrinou a najednou se mu strašně chce žít. Nezbývá, než se pokusit uniknout všem nástrahám, které na něj najatí zabijáci chystají a najít Goha, aby vrahy odvolal. Ten prý však odletěl rozjímat do himálajského kláštera. Začíná bláznivá honička, která hrdinu zavede nejen do Tibetu a zasněžených himálajských velehor, ale také do tisíce a jedné nebezpečné situace. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (172)

bloom 

všechny recenze uživatele

Tenhle film mám rád už od svých devíti let. Předlohu Julese Verna (česky to myslím vyšlo pod názvem O život) jsem sice nečetl, ale řekl bych, že De Broca se od ní silně vzdálil. Belmondo je tady v nejlepší formě a baví mě to mnohem víc než Muž z Ria. Asi je to kvůli těm komikům a hercům ve vedlejších rolích: Rochefort, Préboist, David, Pacomeová a Darry Cowl v roli účetního. Představte si že tento herec měl být původně Četníkem ze Saint-Tropez. Plus ještě Ursula... A dabing - jsou dvě verze, jedna barrandovská s netypickým, ale vůbec ne špatným Vladimírem Brabcem v hlavní roli a skvělým Milošem Kopeckým jako Jeanem Rochefortem. Ta druhá, novácká, není taky vůbec špatně obsazená, až na dvě výjimky. A těmi jsou právě Belmondo a Rochefort, protože pánové Krampol a Kalva to totiž dabovali o nějakých dvacet třicet let starší než herci v době natáčení. ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Dneska jsem se dost nudila. Zabít mě neměl kdo, tak jsem si pustila Bebela s patkou, který řešil stejný problém :-) opět paráda, navíc s původním dabingem (Brabec, Kopecký). Btw. tenhle dabing je luxusní, hlavně Kopecký dabující Rocheforta. Klasika plná akce a vtipu s femme fatale v podobě Ursuly Andress, které už "412 mužů řeklo, že se vrátí a žádného už nikdy neviděla." ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele

Tři nebo čtyři? Dáme čtyři, ale je to hodně na hraně. Muž z Hongkongu rozhodně není špatný snímek, ale bohužel jako komedie moc nefunguje. Vše je postavené pouze na jednoduchých ztřeštěných honičkách, které rychle zevšední a zase až tak ztřeštěné nejsou. Hlášek si moc neužijete, i když sem tam něco jo ("Spolkl jsem rozbušku"). Závěrečná pointa na konci vtipná. Dabing s Vladimírem Brabcem nic moc. ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

De Broco, de Broco, tentokrát jsi mě tedy nepotěšil... a bohužel z mé strany nepomohla ani druhá šance. Ale popořadě: Trampoty Číňana v Číně (jak zní originální název) vznikly jako v pořadí třetí dobrodružná komedie osvědčeného spojení režiséra De Brocy s Belmondem po historickém Cartouchovi a akčně laděným Muži z Ria, přičemž v nasledující dekádě jejich spolupráce pokračovala v dalších dvou komediích z opět jiného soudka. Asi jenom česká distribuce si může dovolit spomezi této řádky filmů vytvořit pomyslnou trilogii tam, kde v krajině vzniku o žádnou trilogii nešlo a zvolenými distribučními názvy pak adaptaci Julese Vernea spojit do jedné série nejen s Mužem s Ria, ale navrch i legendární parodií Le magnifique (česky Muž z Acapulca), ačkoliv šlo o stylově vzájemné odišné snímky. *** A teď už k mým dojmům: Mě osobně hodně připomíná styl současných trháků. Technicky tomu skoro nic nelze vytknout, disponuje to obrovským rozpočtem, vychází z osvědčené předlohy, nabízí hvězdné obsazení, atraktivní exteriéry, na svou dobu perfektně odvedené akčné scény a myšlenkou se možná snaží hrát i na cosi hlubšího... ale zároveň to zpracování příběhu včetně scénáře působí natolik fádně a odflákle, že mi Muž z Hongkongu nedokázal nabídnout ve výsledku ani velký napínavý zážitek (a to má jít o dobrodružný film!), ani moc příležitostí se zasmát (a to má jít o komedii!), ani vyvolat silné emoce (a to má původní příběh myšlenku o nacházení smyslu života!). Spíše na mě nejednou působil dojmem velké slátaniny, kde se každou chvíli mění prostředí a občas nic nedává smysl. Za 10 vteřin se přesuneme z prosluněného města do zasněžených hor, postavy, které použijí na závěr fotoaparát z konce 19. století (to aby tady byl ten Verne stylově alespoň trochu přítomen), využívají současně nejnovější typy módních aut z půlky 60. let, takže nezbyde prostor ani na vytvoření dobové atmosféry. Tragických mi přijde několik scén z úvodu s pokusy hlavního hrdiny o sebevraždu, ve kterých mi výjimečně trapný přišel i samotný Belmondo a závěrečná superhrdinská akce v oblacích byla už hodně mimo, navíc zcela postrádala nadhled, takže to vypadalo, že se bere smrtelně vážně. Těch pár pěkných scén se záchranným kufříkem se svázanými košilemi nebo s napínavou honičkou padáku vcelku moc nedokáže zachránit zoufalou fraškovitou nudu včetně několika trapností a je mi líto, že zrovna De Broca s Belmondem se na vrcholu svých sil dopustili takhle laciného, předraženého fláku. Tohle provedení Julese Vernea na plátno se za mě vážně nepovedlo... co teprve ve srovnání se Zemanovou Ukradenou vzducholodí, která vznikla ve stejnou dobu. [35%] ()

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Před Belmondem smekám, o tom žádná. Ale tenhle film je teda hotová tragédie... První půlka ještě docela šla, vejlet do Himalájí atd, docela zábavný. No, ale pak se to zvrhlo v tragickou francouzskou přehnanou komédii, ještě navíc uječenou v tu dobu už sem toho měl plný zuby. Muž z Ria - dobrodružná pecka, Muž z Acapulca - pecková komedie s prvky dobrodružství. Muž z Honkongu - strašlivá střeštěná komedie. ()

Galerie (96)

Zajímavosti (18)

  • Natáčení probíhalo téměř výhradně v exteriérech, v ateliéru vzniklo asi jen pět procent scén. Točilo se mj. v Káthmandú, Kuala Lumpur, Bombaji, Karáčí, Kalkatě, Hongkongu, malajské džungli a v Alpách. Natáčelo se od 5. ledna do 14. května 1965.
    (vesper001)
  • Jean Paul Belmondo opět prováděl všechny své kaskaderské kousky sám. Připravoval mu je jeho kumpán Gil Delamare, který byl také vždy ochoten zúčastnit se těch největších a nejnebezpečnějších ztřeštěností. Jednou se s Jeanem Paulem vsadili, kdo z nich ujde delší kus po římse v 65. patře hotelu Hilton. Ani jeden to nevzdal a skončili nerozhodně. (Pierre)
  • Jean-Paul Belmondo (Arthur Lempereur) a Ursula Andress (Alexandrine Pinardel) se seznámili při natáčení právě tohoto filmu a sedm následujících let byli párem i v soukromí. Andress později řekla novinářům, že Belmondo ji okouzlil schopností ji rozesmát. (Zdroj: Philippe Durant: Belmondo). (vesper001)

Související novinky

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo

06.09.2021

Přichází smutné zprávy z Francie. Svět filmu dnes přišel o jednu z velkých hereckých ikon, ve věku 88 let totiž v Paříži zemřel oblíbený francouzský herec a producent, charismatický Jean-Paul… (více)

Reklama

Reklama