Reklama

Reklama

Psycho-Pass

(seriál)
Trailer 1
Animovaný / Akční / Krimi / Psychologický / Sci-Fi / Thriller
Japonsko, (2012–2019), 18 h 47 min (Minutáž: 23–46 min)

Hudba:

Júgo Kanno

Hrají:

Tomokazu Seki, Takahiro Sakurai, Kana Hanazawa, Kendži Nodžima, Mijuki Sawaširo, Ai Kajano, Akeno Watanabe, Kotori Koiwai, Maaja Sakamoto, Takehito Kojasu (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(41)

Ve zdejším sci-fi světě je možné u osob vyčíst emoce, touhy a jakékoliv další pohnutky, které ve výsledku spočítají faktor pravděpodobnosti ke spáchání trestného činu. Tým policistů se snaží udržet pořádek tím, že zneškodní potenciálně nebezpečné zločince dříve než k trestnému činu dojde (ptsd)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (38)

Madsbender 

všechny recenze uživatele

I.G. Studio nikdy nesklame. Psycho Pass je v mnohom podobný hlavne legendárnemu GITS: S.A.C., predsa len je od toho istého štúdia. Nemá až tak temnú cyberpunkovú atmosféru no nechýba mu vymazlená vizuálna stránka, podmanivá hudba, skvelý scenár a vynikajúce postavy, na ktoré majú okolie a udalosti psychologický dopad. Príbeh je najbližšie zmesi Minority Report a už spomínaného GITS, kde v Tokyu budúcnosti pôsobí tým zložení z policajtov a "potencionálnych kriminálnikov pod dozorom", aby PREDCHÁDZALI zločinu. Čo je vec dobrá. Teda aspoň pokiaľ vás systém Sybilla neodporúča k eliminácii bez toho, aby ste spáchali akýkoľvek zločin. Dialógy a monológy sú zahltené najrozličnejšími citátmi a filozofickými myšlienkami skoro ako Ghost In The Shell 2: Innocence, (odporúčam titulky od SunSub, ktorý vám na konci každého dielu objasnia, o čo a sa jedná a kto je autorom citátu), no predsa to GITS siaha len po minisukňu. Oceňujem, že hlavná postava nenosí až tak vyzývavé oblečenia ako Major Kusanagiová, no za to ani zďaleka nie je tak sexi, chladná, profesionálna a absolútne postráda cool efekt, ktorý svetu "Ducha v škrupine" nikdy nechýbal. Je to vlastne len taká hodne nadpriemerná sci-fi kriminálka. Obľúbené postavy: Kó, Masaoka. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ze začátku mě to hodně zajímalo, ale trochu mě štvala Cunemori. Pak mě štvát přestala, ale seriálu se pro mě stal obyčejnou krimoškou zasazenou v budoucnu, kde vše řídí systém (jehož „složení“ mě bohužel nikterak nepřekvapilo). Není to špatné, má to v sobě určité napětí, postupy při vyšetřování jsem už viděla i v lacinějších detektivkách, čímž nechci říct, že byly špatné, ale prostě nic nového pod sluncem (nevadí, je to pořád krásně koukatelné). OP se mi moc nelíbily, zato ED ano. Animace také ušla, jen jsem pořád musela okukovat rypáček slečny vyšetřovatelky. Pěkné krimi ve sci-fi hávu. Silné 3*. A jsem zvědavá na druhou řadu. Pokud bude víc akční a víc „revoluční“, ale stále se bude držet na stejné nebo vyšší úrovni… bude to paráda za víc hvězdiček. ()

Reklama

Jacinda 

všechny recenze uživatele

Jacinda je už opět zamilovaná do anime postavičky. Shusei vpadá božsky a stane se anime předlohou mé knižní postavě. ted ale zpět k seriálu. Animace hlavní postavy je příšerná. ještě jsem neviděla tak hnusný oči. ovšem díly se stupňují a někdy to je i fakt šílená řezničina. nečekala jsem, že to bude (na mě) takový hardcore. já osobně jsem nadšená, v hromadě cyberanime je tohle pro mě novinka (a také inspirace - ted nemyslím těma vraždama, nýbrž cyber nastavením světa). je mi jasný, že bych byla okamžitě nahaněč, páč můj součinitel zločinu musí být víc jak 1000, když se dozvím o týrání zvířat. no, kdybych si pak mohla zadovádět se Shuseiem v postýlce, ani by mě to nevadilo. ZATÍM JASNÝCH 5...pozn. dost mě znechutila smrt mého oblíbence. nesnáším když zemřou postavy které mám ráda ()

WaraiOtoko 

všechny recenze uživatele

Po Šingeki no Kjódžin, jsem se rozhdl dát šanci dalšímu anime, které jsem kdysi zavrhl po pár dílech s jistým předsudkem (jako nepovedený klon Stand Alone Complex), ovšem jak jsem se v názoru na Titány spletl, tak jsem se v názoru na Psycho Pass utvrdil. Byť setting je velice podobný Stand Alone Complex, vše zde na mě působilo mnohem povrchněji. Největší problém je pro mě v premise, kde cool vypadající pistole dokáže okamžitě zjistit, jestli jste „kriminálník“, což tak trochu zbavuje seriál o to, co kriminální žánr tvoří zajímavý (rozplétání motivů a hledání důkazů). Doufal jsem tak, že po prvních epizodických dílech, kde vesměs vždy za vše může nějaký „šílenec“, bude zajímavá alespoň hlavní dějová linka, které se seriál věnuje za půlkou. Bohužel ale dostaneme jen dalšího povrchního záporáka, který místo zlodušského smíchu pronáší citace známých literárních klasiků, aby tak zamaskoval zcela banální příběh bez zajímavých odhalení či zvratů, které by člověk neočekával několik dílů předem. Bohužel ani postavy nejsou nijak zvlášť zajímavé či charismatické, nějaký background k vedlejší postavě dostaneme jen v jedné flashbackové epizodě, ale ani tak mi nepřišlo, že by postavě dodalo hloubku, možná proto, že jsem nepochopil jakou souvislost má ambice stát se alternativní hudebnicí s pozdější kariérou kriminalisty... Animace je slušná až skvělá, hudba bohužel používá jen asi 3-4 motivy, které se rychle ohrají. ()

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

[1. série] Už je to řádná doba, co jsem naposled shlédl jakýkoliv druh mangy, přesněji 7 let. Od té doby se trochu změnil můj vkus a pohled i přesto, že mi spoustu kamárádů říkalo, jak jsou i tyto kreslené seriály spíše pro dospělé, zatímco já to hrdě škatulkoval do své dospívající minulosti. Přes mírné doporučení jsem tedy našlapoval opatrně. Po shlédnutí převládaly spíš pozitivní pocity, což je nečekaný výsledek. Děj je slušný, nepostrádá napětí, akci a hlavně tuny injekcí s filosofickými hláškami a citacemi různých zahraničních myslitelů (přijde mi zvláštní v japoneské kultuře večně odkazovat na Evropany; to v Japonsku nejsou žádní?). Příběh solidně eskaluje až ke svému vrcholu v 11. epizodě, který mě absolutně ukázkou na budoucí neschopnost lidské rasy a závislosti na technice či zažitých rutin. Bohužel Psycho-Pass 11. epizodou nekončí, čímž se dostávám k drsné skluzavce dolů k poměrně sterilnímu konci. Škoda. Byl jsem potěšen hloubkou většiny postav, i když se často chovají neuváženě nepřirozeneě a nelidsky, takže narazíme na několik logických děr a sem tam se sami sebe ptáme, jak přišli na to či ono, ale zárověň nevěděli o tomto a proč se tak zachovali. Inu, japonská kultura je odlišná od té západní, i když se musím opakovat: tvůrci našli v západním filosofováním a používáním anglických názvů velkou zálibu. Vcelku vzato jsem velmi spokojený s tím, co jsem viděl: Solidní animace (připojím se k mírné nelibosti vzhledu hlavní aktérky, ale nelibí se mi ani mix kreslených scén s počítačovými), dobré postavy, ucházející děj, ale hlavně dost zajímavých úvah a myšlenek, které Vám při sledování určitě v paměti utkví. ()

Galerie (176)

Zajímavosti (1)

  • Název seriálu v japonštině tvoří slovní hříčku. Čte se totiž jako „saikopasu“, což znamená „psychopat“. (Hromino)

Reklama

Reklama