Městečko Záhad

Animovaný / Komedie / Rodinný / Horor
USA, (2012–2015), 15 h 18 min (Minutáž: 21–29 min)

Tvůrci:

Alex Hirsch

Hudba:

Brad Breeck

Jason Ritter, Alex Hirsch, Kristen Schaal, Linda Cardellini, Kevin Michael Richardson, Keith Ferguson, John DiMaggio, Will Forte, Grey Griffin, Tara Strong (více)

Rodiče pošlou dvojčata Dippera a Mabel na léto k prastrýčkovi Stanovi do Gravity Falls, kde děti zjistí, že se ve městě děje něco velice zvláštního. (Disney Channel)

CinemaRanger

No a co, že je to pro děti. Bavil jsem se jako malej a bavím se i teď. Tajemství, konspirace, zábava, sem tam dobrá romance a i pár hororových scén. Postavy jsou dobře napsané, stejně tak i scénář, který je velmi nápaditý. Kdykoliv se rád vracím a finále je prostě dojemná záležitost. ()

geklon

Neuvěřitelná prda. Šmébulok, bobři, voskový Lary King, Gideon...... a spousta dalšího skvělýho materiálu...pro bezgenerační zábavu. ()

MikyAff

Vtipná a krásně animovaná oddechovka, která mi skvěle sloužila jako zabavení k jídlu a po chvíli i jen tak k zabití času. Délka epizody je optimální a i když se z počátku zdají Mabel s Dipperem lehce otravní, brzo si získají vaše srdíčko a to vlastně všechny postavy, ať už ty kladné nebo záporné. ()

Master19

Na to, jaká je to blbina, mají díly docela propracovaný scénář. Dobře se střídá humor s napětím a třeba ti oplzlí trpajzlíci nemají chybu... ()

hroubek

S01 - Našel jsem si to na Disney+, a je to parádní animovaný seriál, který má spoustu luxusních nápadu, dobrých fóru a netradičních zápletek. Moc mě to baví a těším se až se pustím do další řady. 8/10 S02 - Druhá řada jede ještě větší bomby, než ta první, navíc přichází zajímavá odhalení a seriál si pro nás schová jedno velmi epické finále. Konec je opravdu silný a dojemný. Tahle parta mi přirostla k srdci a Wendy je top holka. 9/10 ()

Melios

Niečo ako Stranger Things pre malé deti. Kto nevidel môže ľutovať. Zábavné ,milé a hlavne často strašidelné. Už dlho som nevidel seriál napchatý toľkými Easter Eggmi a s toľkými navzájom prešpekulovanými epizódami. Mabel a Dipper by potrebovali 3. sezónu. ()

Firebug

Gravity Falls je parádní seriálovou pohádkou pro děcka. Ačkoliv je tam tuna odkazů a narážek, které pochopí jenom dospělý, právě caparti si ta fantastická dobrodružství Dippera a Mabel užijí zdaleka nejvíce. Občas se povede nějaký ten vtípek a prostupující konspirační příběh má také slušný potenciál (viděl jsem 1. sérii). Dobrovolně si však zapnu seriál už jenom v případě, hodí-li mi někdo na krk nějakého harantíka. 3,2* ()

Mazlik4

Díky takovým věcem má smysl dělat filmy/ seriály!!! Už se nemůžu dočkat až budu mít vlastní děcka a tohle jim pustím!!! ()

Hanys_

Po 4 dílech. Něco mezi starými Duck Tales a Scooby Doo, bohužel s datem výroby 2012. Z části za to možná může i dabing, ale fakt jsem se nebavil. ()

MnamBuchta

Jeden z nejlepších seriálů, který jsem kdy viděl a díky tomu jak skvělý tento seriál je tak jsem ho už viděl 3krát. A proč je tak skvělý se ptáte? No, dobrodružství, které zažívají dvojčata Dipper a Mabel během jejich prázdnin u zvláštního, trhlého a stále vtipného strejdy Stana je excelentní. Tento seriál funguje ve všem, od výborného úvodního intra, přes postavy, humor, záporáky, originální a poutavý příběh, fantasy a sci-fi prvky, no prostě všechno a vy si to zamilujete už během první a za mě jedné z nejlepších pilotních epizod EVER, která vystihne tento seriál tak perfektně, že pokud vám první epizoda nesedne, tak už nekoukejte dál. Seriál vám představí obrovské množství postav, a každá postava je unikátní a má skvěle napsaný charakter a příběh, který se průběhem seriálů vyvíjí. Je hrozná škoda, že seriál obsahuje jen dvě série, protože je to tak skvělý, že když začnete koukat tak hned skončíte a po jedné zkouknuté epizodě budete chtít stále víc a víc. MASTERPIECE v animované tvorbě 10/10 ()

bobstock

Lehký animák z prostředí amerického balíkova. Pro děti kolem 8-10let ideální místo úkolů do školy. Kdyby to vysílaly v mém předpubertálním dětství asi bych také podlehl, podivné situace a nejrůznější příšerky jsem mohl. Pro dospělého dokoukám sérii jakožto poctivé ohodnocení pro CSFD. ()

Emo-haunter

Komentář píšu pár minut po shlédnutí posledního dílu. Jsem dojat, jsem smutný, protože je konec. Seriál jsem s přítelkyní sledoval zhruba týden. A celý tento týden byl pro mě jedním slovem nádherný, protože Městečko záhad je doopravdy dokonalým seriálem, který do sebe vcucl celé moje srdce. V tomto seriálu lze nalézt tolik nádherných motivů, symboliky, pravdy, radosti, lásky a dalších krásných skutečností, před tvůrcem Hirshem naprosto smekám. Každá epizoda měla svou kompozici, respektive výstavbu rozdělenou na roviny Mabel a Dippera, ve které se ukazuje jejich odlišnost i vzájemné propojení! Není to rozhodně jen mysteriózní pohádka pro děti, je to v mnohém ohledu velký příběh i pro nás dospělé, každý si v tom najde to své. Na tento nádherný týden, který tak rychle uběhl budu vždy rád vzpomínat. Nechal jsem se vtáhnout do světa Městečka záhad a spokojeně užíval jeho záhady a mystéria po celou dobu. Škoda, že to tak rychle skončilo. Děkuji za vše, dojali jste mě <3. 100% ()

Blue.Shark

Gravity Falls má několik zajímavých vlastností. Zaprvé to není tupý seriál. Zadruhé se v něm objevuje dobrý až lehce bizarní humor. Zatřetí si člověk zamiluje hlavní postavy. Začtvrté byl super nápad zakomponovat parádní šifry, které se objevují v každém díle. Zapáté dokáže kreslený seriál způsobit velmi nepříjemné pocity, když má (jako dítě bych se nejspíš podělal z Billa Cyphera nebo jeho poskoků...a to nemluvím o Shapeshifterovi. Jeho scény byly chvílemi vážně odporné). V seriálu jsou některá hluchá místa, ale potenciálu je využito velmi dobře. Doufám v další díly. ()

loki5

Fajn animovaný seriál se spoustou výborných nápadů, povedenou animací a nápaditým příběhem. Jo je to trochu pro děti, ale být mi 12 tak to žeru. A navíc to nedělá z dětí blbce což je další velké plus. 80% ()

John8

Krásná animace, trefné vtipy a parodie klasických sci-fi a horových prvků, a záhady ze kterých vám spadne brada. ()