Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Diskuze

KevSpa

jojo, Gordon je ex-mariňák a Hood se ve druhý sérii taky zmiňuje, že byl v armádě, snad se dozvíme víc.

Gertrudo

Oni tam v posledním díle druhý sérky měli debatu s tím dodavačem zbraní a říkal, že byl s Hoodem ve vojně či co. něco v tom smyslu. a třeba ještě před životem lupiče mohl Hood bejt v armádě. :-)

Havaj8

Havaj8 (hodnocení, recenze)

No necekal sem ze kradez udelaj v tomhle dile, spis sem myslel ze v tom nejlepsim to utnou, ale i kdyz ten general udelal drama, povedlo se. Ale kdyz mel Hood zasek, tak sem mel nervy. Ale pravda ze i Carrie s Gordonem si pekne uzili na zacatku. Rebecca jede na vlastni pest. A to s tim Chaytonem, clovek by uz doufal ze ho ta blondyna zkroti, ale kdepak :D cekal sem ze bude taky mrtva v ty staji, ale nevypadalo to, ze by nekde byla krev. Nacek by mohl prevzit na chvili serifa nee...

Ouwen

To ze ma take chvaty sa nejako vylucuje s tym ze sa to naucil v base? Netvrdim ze vsetko na tej samotke(kde bol ak sa nemylim tri mesiace) ale mozno aj neskor od niekoho dalsieho.

A nespominam si ze bol u vojska, a ani casovo neviem kedy by to stihol ked 15 rokov sedel.

Mozno len cisto rozhodnutie choreografov ze to dobre vyzera, co je pravda, a mne staci aj take vysvetlenie.

Gertrudo

já si to zase tak nemyslím. záleží jakou dobu kotvil na samotce, ale jak píšu, některé likvidační chvaty, např ve třetím díle jak složil dlaní toho hlídače v Casínu, či druhý díl druhý série jak srovnal toho hromotluka u dveří.

na příspěvěk reagoval Gertrudo

Alena77 , Ouwen

Ja som to pochopil tak ze bojovat sa naucil sam vo vazeni ked bol na samotke aby zabil albina.

Alenka: Nezabili ho preto lebo je to dobry super do buducnosti. O com by bol serial keby vsetkych zaporoakov  zabili pri prvej prilezitosti.:)

Alena77

Na konci druhé série uprostřed posledního dílu se bavil s tím nigga bůčkem a mluvili něco o armádě. Mne se taky nezdá tohle jako pouliční boj. Některé chvaty a likvidace Hooda působí jak z vojenského bojového stylu.

na příspěvěk reagoval Gertrudo

Alena77

Alena77 (hodnocení, recenze)

SPOILER-  Proč nikdo toho magora nezabije? Hood i ta policistka ho měli na mušce a nestříleli.

A ted ta vdova na farmě? Někdo mě chce zabít a omdlí?!!! Volám 911  !!

Mimochodem, bylo někde řečeno, kde se Hood naučil tak dobře rvát? Asi mi to uteklo......

na příspěvěk reagoval Ouwen, Gertrudo, warha

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Po minulém slabším dílu přichází jedna z nejnapínavějších epizod vůbec.  Začlo to perfektní rvačkou Gordona a Carrie a pokračovalo to dál přes Rebeccu až k finální akci. Jediné co mě mrzí, že si nijak neužijeme nácka. V této epizodě se jen tak prošel po stanici. V té minulé tuším ani nebyl a teď v dalším díle taky podle proma nebude.

TasteLess (hodnocení, recenze)

ty vole tak tohle byl nářez. perfektně natočenej heist, adrenalin jako prase. kdybych moh, tak dám 6 hvězd.

Eržik

Eržik (hodnocení, recenze)

Tak tohle bylo zase něco z úplně jiné dimenze! Perfektní zpracování. V takovém napětí jsem už dlouho nebyl. Kamera prostě geniální. A Stowe je řádné psycho, vážně děsivá postava, mnohem více než Chayton...

pabulator

pabulator (hodnocení, recenze)

Neví někdo co to hrálo za hudbu na začátku když odjížděli ti salvadorané?

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Perfektny diel,a chayton vyzera proti Sotweovi ako male decko.

Proste pecka.

lmc

lmc (hodnocení, recenze)

Dnešní díl zase luxus, na vloupačku jsem koukal s otevřenou hubou :-) Kdyby se uděloval Zlatej glóbus za inovace s seriálech, Banshee by byl jasný vítěz

warha

warha (hodnocení, recenze)

Byla to docela sranda jak jim nakopal zadky :D

Jinak jak tu psal Tom o tom Chaytonovi. Já bych tomu i věřil, nikdo neví jaký má člověk prah bolestí, navíc jde o takovou horu, ten nějakou výdrž musí mít a když vezmeme, že člověk ve strachu o svůj život dokáže nepředstavitelné věci, tak pár "sprintů" bych tvurcům i uvěřil.

Eržik

Eržik (hodnocení, recenze)

Dohanel jsem, takze na me cekalo hned nekolik dilu naraz a byla to teda sila, to se ani neda hned tak stravit, co mi tenhle seros serviruje, to je hodne hutne a tuhe, ale zaroven naprosta lahudka. SPOILER Siob je mi lito, ale tak nejak jsem to cekal. jinak to bylo vse super, Bunker je dalsi skvela postava, nechapu kam na to porad ti tvurci chodi.

Nekdo si tu stezoval na nelogicnosti... Me spis stve, kdyz se tam snazi dat nejake logicnosti, treba to komando od FBI, jasne takovy masakr si vyzaduje federalni pozornost, ale jak by se mi libilo, kdyby Hood sam sel na rudou odvetu a zada mu jen tak tak kryli ostatni prezivsi..

Jinak to wishful thinking, ktere provazelo posledni dil me zase dostalo, tyhle jemnocitne motivy, ktere se v kazde serii objevi, pro me davaji tomuto uz tak vice dimenzionalnimu serialu jeste dalsi rozmer...

Ouwen

jj, to bylo uz v traileru. jinak díl slabší no, laťka byla nastavená kurevsky vysoko, ale ty další dva nám to vynahradí.

Uživatel Venom81 smazal svůj příspěvek.

Havaj8

Havaj8 (hodnocení, recenze)

Oproti minuly epizode slabsi, spis oddychovka, pohrby. Na druhou stranu Rebecca dostala lekci za to ze si hraje na velkou sefku, vubec to k ni nejde. A bude se chtit i ona na nekom pomstit, aby vsem dokazala buhvico. Deva se asi vymkne kontrole. A to s tim Chaytonem mensi komedie byla, uz uz sem cekal ze by to mohl ukoncit, ale dalsi velka postava hned pryc, to az se vrati priste tak uz by mel bejt uplnej konec. A ty flasbacky co by, kdyby...povedeny

PlastovyTV

PlastovyTV (hodnocení, recenze)

Este raz niekto napise, ze je to Beckovy serial, osobne mu pridem rozbit rypak ... co by za tu atmosferu a hercov, scenar dali ine serialy ... velkym fanusikom som stal :-)

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

KevSpa

samozřejmě, on měl pouze do nohy zabodnutý ozubený nůž, hezky na kost, a pěkně dokolečka dokola zakroucený, přeřezávající sval, nervy atd. Ale chápu, že já jsem holt jeden z těch "některých", co nikdy nepochopí. Ten tvůj příspěvek v 18:42 beru (ačkoli se k němu dá namítnout, že i se zlomenou nohou, pokud to není otevřená fraktura, a neporušuje žádný nerv, sval atd., se pořád dá chodit atd, zatímco bez kusu svalu by ses asi těžko na nohy postavila), ale od následujícího jokerova příspěvku se to zvrhlo v naprosto zbytečnou pasivní agresivitu, a jaksi nechápu, proč bych já měl být za kreténa proto, že seriál překročil moje osobní kritéria nerealističnosti.

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

KevSpa

a tos měla otevřenou zlomeninu, která ti krvácela a přesekla ti sval? Víš co, aby to bylo odpovídající situaci v tomhle seriálu.

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno