Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

Fogy225

Nemá cenu tady rozsáhle probírat herecký výkon nebo scénář, neboť obojí až na pár vyjímek za moc nestojí. Škoda. Je jasné, že běžného diváka nebo fimového kritika nové Need for Speed neosloví, a že schitá spíše záporné reakce. Ale tohle není film pro běžného diváka, je pro fanoušky herní serie a svoji funkci plní na jedničku. Špatný herecký výkon a scénář ani moc nevadí, protože většinu fimu jde pouze o automobilovou akci, která je díky natáčení bez jakékoli počítačové montáže a skvělému výběru vozů opravdu na úrovni. Aaron Paul se do své role hodí, a za volantem Mustangu se na něj dobře dívá. Když jednou za čas vytrousí ňákou tu vtipnou a zároveň tvrdou hlášku, taky to není na škodu. Film je zkrátka to co od něj očekávali fanoušci, a přesně to, čeho se obávali všichni ostatní. Jen mne mrzí, že prvotní velmi záporné recenze diváky odradily, a tak nás na místní premiéře v kině bylo asi kolem dvaceti. ()

Caesarion

Předně bych chtěl říct že mi na hraní neušel ani jeden díl z NFS serie a jako velký auto fanda nemužu hledět na film jen jako na film. To o čem budete lidem vyprávět nebude divný děj , logika, fyzika, psychika ale vzrušení, síla, zvuk, boj o čest, a vítězství tim je pro mě NEED FOR SPEED. ()

Danny71

Need for Speed je pro mě letos asi zatím největším zklamáním... Co z toho, že je v něm hromada nabušených kár, celkem i pěkné baby, když je scénář filmu děravý jak ementál, hlavní hrdina naprosto bez charisma a dialogy často tak pitomé, že člověk přemýšlí spíš o nějakém skrytém významu tvůrců než o samotném dění na plátně? Jako velký fanda herní série Need for Speed dávám se zavřenýma očima 4/10, ale jen kvůli tomu, že slovní spojení Need for Speed nechci vidět v odpadcích. ()

Deyv_1212

Musím říct ze po tom co na to různí lide házeli spinu jsem se bal ze mě to po ročním čekaní zklame, Ale právě naopak!!! Na plyn se tu slape opravdu už od samého začátku ani chvíli se člověk nenudí..... Ano příběh je jednoduchý atd. ale přece jen jde tu hlavně o nádherná super auta. Je tam i par velice vtipných scén a cely sál se při nich naplno smál... Teď k vystupujícím autům.... Skvěle propracované kopie originálů jsou opravdu věrohodné včetně zvuku a díky tomu ze veškeré scény byly točené kaskadéry a nebo primo herci tak to má opravdu grady Takže verdikt.... Za mě 100% lepší než FaF které už se hlavně soustředí na příběh a na auta se tam kašle.... Opravdu se mi film moc líbil a mé přitelkyni také. Vřele doporučuji zajít do kina ve 3D nebo ještě lépe na 4DX stoji to za to ()

LordLaser

Ako sa film dobre vyvíjal, top autá dnešnej doby, Aaron Paul z Breaking Bad, nejaké tie nereálne efekty, ktoré patria do každého dobrého akčného filmu, výborná práca s kamerou. Príbeh sa začal preťahovať a ten koniec celému tomuto dielu dáva bodku nechápania a čistý výsmech ako posledná polhodina bola sklamaním toho, čo vlastne malo byť jadrom a úplným vyvrcholením celého toho divadla kvôli ktorému si mnohí chceli pozrieť tento film.(okrem prehliadky skvostných áut) ()

LH97

Slušný film, obyčejná zápletka, super auta, obyčejní herci. Ač jsem si po začátku filmu, který nebyl nijak zvlášť atraktivní, myslel, že mě čeká jen další průměrný film, s postupem času se to začalo zlepšovat, až po závěrečný závod, což byl vrchol filmu. Ale film nemusel být tak dlouhý, několik pasáží by se dalo v klidu vyhodit. ()

neowhiterabbit

Jako příznivce počítačových her této stejnojmenné série jsem si nemohl nechat ujít možnou kritiku filmového dílka.Ale ta se konat nebude, super auta, nepřekvapivý ale dobrý příběh, neznámí dobří herci, akce jak se patří.....co víc chybí k dobrému zážitku? Nepsat ale jít koukat :-). Rychlost je prostě ADRENALÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍN :-D ()

harry456

Need for Speed je film, který by si neměl nechat ujít žádný automobilový nadšenec. Scénář by sice chtěl zlepšit, ale jsem překvapen, že mi 130 minut uteklo jako nic. K tomu jsem se náramně bavil a rozhodně mohu jen doporučit. Se sérií Rychle a Zběsile nelze srovnávat, jelikož je to zhola nemožné. Každý z těchto filmů má sice rychlá auta, ale každý je z jiného soudku. Rychle a zběsile nemá závody, ale výborné herce, zato Need for Speed je novinka, která má milionové závody, ale postrádá perfektní scénář a více odvázané herce. Musím však apelovat, aby jste nad příběhem moc nedumali a náramně si užili tuto akční zábavu! ()

Kouba08

Tak nějak jsem si myslel že film bude o něčem víc.. No ale není. Pro mě jen ztráta času, kdy se ponoříte do ilegálních závodů kde policejní auto celkem slušné stíhá špičková závodní děla. Jinak mě to příjde jako bych se díval na Cobru 11 ()

diesel5016

Víte, co je na tomhle filmu špatně? Přišel opravdu moc pozdě. V jistém ohledu je to mnohonásobně lepší než F&F. Každopádně generace hráčů NFS:U už dávno vyrostla a maximálně se jim trošku zasteskne po hodinách prosezených u PC. A zbytek lidí? Pro ně je to suchý snímek o Mustangu. ()

SpeedShot

Z prvu musím říct, že jsem se těšil na kvalitní závodní film, ale...dostal jsem pár velkých bullshitů na talíř, které se rozhodně nedají skousnout. Filmu jsem chtěl dát tři 3*, ale: 1. Skok k šikmé travnaté meze, přes ulici plnou aut (blbost, protože bych letěl po boku) a dopad z několika metrů (bez poškození auta) je totááální hloupost. 2. Tankování za jízdy je možná originální u letadel, ale tady u auta jim to snad trvalo ještě déle, než kdyby zastavili. 3.Potom scéna na benzínce, kdy mu slečna (40-50kg) skočí do rukou asi ze dvou až tří metrů? To by se sebevětší frajer zakousl do asfaltu a holka by měla otřes mozku... :D 4. Zaháknutí přes střechu a odnesení vrtulníkem mě opravdu dost pobavilo. 5. Policejní finta s obuškem na plynovém pedálu pro "zastavení" Bugatti? :D Sečteno a podrženo. 3*, kdybych viděl prvních 10 minut, ale -2* za tyto kraviny. Takže pouze 1*... škoda. ()

L.O.T.R

Tešil som sa na tento film tak moc že som mal v pláne dať hneď 5 hviezda ale NEDÁ SA ! Počas celého filmu tam boli proste momenty ktoré tam byť nemuseli, hlavne hlúpe vtipkovanie ktoré by možno tak zaberalo na mňa v časoch keď som mal 10-15 rokov. Odhliadnuc od toho samozrejme najlepším lákadlom celého filmu sú závody. Autá boli perfektné aj keď povedzme nebolo ich až tak moc (ako napríklad v Rýchlo a zesilo Tokio Drift). Ale toto nieje rýchlo a zbesilo. Myslím že režisér nemohol zvoliť lepšiu hlavnú postavu než Aarona Paula ktorý je momentálne na veľmi zaujímavej ceste hereckou kariérou. Veľmi príjemne sa mi pozeralo aj na Imogen Poots to je naozaj krásna herečka. Celkovo som sa ale rozhodoval medzi 3 a 4 hviezdami ale dávam 4 už len preto že do toho vôbec išli a natočili celkom pohodovú aj keď len jednorázovú jazdu. ()

Mazmen

Moc jsem si od toho nesliboval, ale tak tohle se povedlo. Samozřejmě to nepatří mezi filmy s nějakým překvapivým dějem, ale ty dvě hodiny utekly jako nic a tak to má u takového filmu být. 90% ()

liBOREC564

Přes veškeré šílenositi, stupiditu, předvídatelnost a všeobecně nezvládnutí 4 hvězdy.. Kamera, střih, školní autobus z NFS 2.. Jo, už to bude kolik 18 let co vyšlo? Rozhodně na odpolední film to stačí.. ()

Bednobuch

Nic moc. Hlavní postava na mě vůbec nezapůsobila. Záporák Cooper sice hrál dobře, ale volant držel jako ženská. Několik luxusních autíček, několik rozbitých luxusních autíček, pár honiček a jeden nahý chlap. Na dvouhodinový film je to dost málo. Navíc ty honičky byly natočené tak nějak divně a vůbec jsem si to neužil. Podívejte se na to ze zajímavosti, ale nechávat si to nebudete. ()

maxi_tom

Tak tento film ma prekvapil, čiastočne. POZITÍVA - Pozeral som ho s bratom a keďže sme obaja niekedy dávno hrávali hernú sériu, tento GUILTY PLEASURE sme si celkom užili. Krásne autá, scenérie, rýchlosť, skvelé drifty, preteky, roztomilá inteligentná blondínka, proste konečne poriadne sfilmovaná herná séria. Najviac pobavil chlapík vo veži, a v lietadle. Najväčší GP samozrejme FORD MUSTANG!!! NEGATÍVA - Ak som nečakal, že to bude až také dobre GP, tak som čakal zaujímavejšie herecké obsadenie alebo aspoň výkony a nejaký ten atraktívnejší lineárny dej. No obidve bolo veľkým sklamaním (česť výnimkám, viď vyššie). ZÁVER -Tento film je teda vyložene venovaný fanúšikom rýchlych aut a hernej série. Odo mňa sú to objektívne 3* (5,5/10). ()

Breeg

No dobrá, tady trochu nadhodnocuji. Zápletka stojí celkově za starou bačkoru. Je to hloupoučké až to není pěkné. Nadupané auta film nezachrání a už vůbec ne Aaeon Paul, který je mi nesympatický už od pohledu a když otevře pusu, je přímo na ránu. No ale dobrá. Zbytek jeho povedeného týmu jsou už teda mnohem lepší borci. Je s nimi sranda a celkem ten děj táhnou. Za největší plus filmu rozhodně považuji Imogen Poots, která je úplně úžasná a taky umí zahláškovat. Ona je tak jeden z hodně mála důvodů, proč se na needa podívat ještě jedno. Ta holka má talent, ale chtělo by to lepší filmy. Nicméně jsem se nenudil, jak jsem původně počítal, takže s výslednými čtyřmi hvězdami, se nějak srovnám. Škoda, že jsem nebyl v kině...mohl to být zase o něco lepší zážitek. Pokud bude nějaké další need for speed, rozhodně více šlápnout na plyn a zařadit pořádnou rychlost. A nechat Imogen Poots :)) ()

hajner

Nádhera ako obrovský fanúšik NFS (od dôb NFS3 som hral všetky diely) si tento film nemôžem vynachváliť. Hoc sa vyskytlo množstvo chýb či už dejových alebo vizuálnych (napr. Keď Lambo predbehlo Aggeru tak na sekundu v zábere s plotom bolo poradie vymenené a o sekundu zas ako malo byť). S odhliadnutím na rozum a pri vypnutom mozgu sa dá dozaista tento film vychutnať a pri dostatočnom ozvučení sa tisnú fanúšikom silných motorov do očí slzy. Akcie je dostatok čím trpí dej (v sérii Fast a Furious sa už autá strácajú do úzadia a do popredia sa dostáva dôraz na dejovosť. Čím trpí delá ideológia tuning autičkárskej série ktorá sa konštruovala v prvej časti) Takže zhrnuto a podčiarknuto je Need for speed po Rýchlo a Zbesilo 1najlepším autičkárskym filmom aký kedy bol na plátnach kín. O skvelé nadupané stroje a naháňačky nie je núdza to mi verte. Autá sú minimálne o dve triedy vyžšie ako F&F sérii. ()

Isfio

Film nie je zlý, ale aký má zmysel oslavovať hajzlíkov, ktorí jazdia ako hovädá a ohrozujú životy všetkých naokolo na cestách. ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)