Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

Hovadin

Tak tohle se vážně nepovedlo. Jak moc je ten film špatný? Koukal jsem na něj v práci a čas mi utíkal pomaleji, než kdybych skutečně pracoval. ()

mrclTV

OK, dej je aký je, no stále je lepší ako polovica Fast and Furious. A keď už nič iné tak chválim použitie reálnych áut za podpory minima špeciálnych efektov, dokorenené vhodne použitými akčnými go-pročkami - taká čistá, rýdza práca s autami sa už často nevidí. Keď tomuto filmu zopár veľkých veci odpustíte, ostane Vám celkom pozerateľný akčný roadtrip po USA. Obyčajne by som dal asi len dve, ale za to, že to nie je absurdne prehnaný digitálny bordel ako nekonečná séria F&F tak trochu prilepším. ()

ostravak30

Slavnou hru Need for Speed jsme s bráchou pařili a hrozně nás bavila. Je třeba říct, že film si půjčil název a téma aut, jinak ale nemá s hrou absolutně nic společného. Máme tu nelegální závody, balík prachů a zápletku, kterou určí jedna schválnost při nehodě a de facto vražda. Jinak je to ale film, který je určen především pro milovníky aut, rychlých kol obecně a třeba i té slavné hry. Luxusními auty se to tu jen hemží, ale nelze čekat závratně dobré herecké výkony, protože tomu neodpovídá ani scénář a už vůbec ne dialogy. Když si to vezmeme kolem a kolem, tak vlastně sledujeme, a mnozí diváci jistě i fandili, jednomu kriminálníkovi, aby porazil v závodě plném nebezpečí, které ohrožuje nevinné a často díky tomu i bourají, vraha. Sám je přitom v podmínce, ale to mu zase nějak extra nevadí a tak se nechá opětovně zavřít. A po jeho propuštění následuje happy end. ()

Zeker

TOP 1!!! Výborný film, super herci (Rami Malek, Imogen Poots, Aaron Paul), dej je originálny... Trochu pripomína Rýchlo a Zbesilo, ale toto je aj thriller. Videl som veľa filmov, ale tento je výnimočný! Kto má rád akčné filmy a Aarona Paula, tak by si to mal pozrieť. Na tomto filme mi vôbec nič nevadí, ani jedna malá chybička. Proste úžas. ()

Veskoslav

Mohl by mi prosím někdo říct, co to bylo? To jako film pro hráč NFS? No možná tak pro ty, co hrají od roku 2012 a znají poslední tři díly sérii. Kdyby se ten film jmenoval Můj penise je veliké auta, tak by se na tom nic nezměnilo. Jestli je série FF povrchní, tak přesto je to 100 krát lepší film než toto. Tady prostě někdo vzal auta, dal tam herce, kterým přejete nějakou hodně bolestivou smrt a udělal z toho 115 minutové peklo, kdy jsem uvažoval jestli nemám jít třeba sbírat brambory na pole či vymalovat byt. Ale jo, komu je 11, tak se mu to bude líbit, Ostatní se tomu mohou vesele vyhnout. Ztráta času i peněz. ()

S_Jay

Nezlobte se na mě, ale srovnávat tohle s rychle a zběsile?!!! Ani náhodou!! Tenhle film má opravdu grády a kdo má rád rychlá auta a závody, tak tady si jich sakra hodně užije...často komentáře nepíšu ale tenhle film mě prostě pobavil a mít teď nějaké fáro po ruce bude mít člověk co dělat aby se nenechal unést emocemi z filmu ;-) ()

dudo24

Super! Strašne som si to užíval. Závodenie, rýchle jazdy v hustej premávke, závodenie a tak ďalej dokola. Herecké obsadenie bez námietok. Keď som videl zostavu áut vo finálnom závode vtichosti som zajasal radosťou. Pohľad ako vystrihnutý z “NFS: Most Wanted 2012“. Jediné čo chcem vytknúť je že ako filmový soundtrack nepoužili pesničku “Muse - Butterflies and Hurricanes“ ktorá bola v trailery a vo vyššie spomínanej hre. Tento krok som nepochopil. edit: Pozreté druhý krát a stále som dosť unesený. Nepoznám film v ktorom by sa jazdilo viac. Navyše k tomu, všetko bez použitia počítačovej grafiky. Musím zvýšiť svoje hodnotenie. Nemám tomu čo vytknúť. Humor aj romantika boli vsunuté do deja s mierov a iba vypĺňali diery medzi jazdením. Čiže neodpútavali pozornosť od hlavnej línie ale krásne ju zaceľovali. Jednoducho, krása. edit2 (18.5.2016): Neskutočná pecka! Pozreté už asi štvrtý krát. Najlepší závodný film. Perfektne spracované. Super príbeh. Hudba úplná paráda. Plných päť hviezd, nie je o čom. edit (22.2.2017): Chcel by som vyzdvihnúť herné prvky vo filme – kamera na konci prvého závodu, prvé predstavenie dokončeného Mustanga, štartová exhibícia áut v poslednom závode, zakomponovanie agresívnych policajtov. ()

mArtinko5MB

Dôstojne vtipná adaptácia veľmi známej hry, ktorú isto zamastil nejeden z nás. Film logicky nemohol dopadnúť extrémne dobre, nebol to však ani prepadák. Chýba tu akási logika v deji, ktorý je mimochodom vyžmýkaný maximálne, ale i tak to je málo. Občas predvídateľný, inokedy spôsobí zimomriavky. Pre mňa škoda, že ma neberie kinematografická rýchlosť aut založená na roztrasenej kamere. Očakávania neboli veľké a preto po kino zážitku spokojnosť. Hodnotenie: 70% ()

Blazis34

Po shlédnutí traileru a úvodních minut bych mohl následující děj dovyprávět. Opravdu jde o klasické dílo, které ale zaujme svoji akčností a chlapi samozřejmě i zvukem nadupaných a vytuněných vozů. Neznám kluky či muže, kterým by pohled na Bugatti Veyron či Ford Mustang nevyloudil na tváři trochu vzrušení a úsměvu. Když se k tomu přidalo docela vztažné téma, užásné prostředí(!) a skvělá kamera, vznikl tak super koukatelný film. Já mu dávám 70% - lepší tři hvězdy. ()

onlyK2

Úplně stejný koncept filmu jako u her, je až neuvěřitelné, jak závodní série (zvláště novější díly) přímo z tohoto filmu čiší. Trošku stupidní dialogy, příběh, ale o to lepší akce a efekty. Moc se mi líbily záběry od řidiče (+ jedna hvězda), a mustang (+ další hvězda). Bohužel hned na první pohled jsem si říkal, že Agery vypadají nějak ošuntěle a stejně tak závodní auta ke konci, takže repliky vozů pozná každý, kdo se trošičku zajímá...Ale vcelku koukatelná jednoduchá záležitost. ()

a0001

Mohol obsahovať trochu viac deju mimo závody a žiaľ z podobných filmov som už vyrástol, ale filmu s názvom "need for speed" to nemôžno samozrejme vyčítať. Viem do čoho som sadol a preto som si jednoduchú rýchlu jazdu užil. 65% ()

fatalista

Mám taký dojem, že Jesse mal radšej ostať na malých obrazovkách variť meth. Bol som zvedavý ako dopadne tento snímok, očakával som horší podpriemer a horší podpriemer som aj dostal. Aaron sa mi na tú rolu vôbec nehodí a tá jeho škaredá blond ženská s otrasným anglickým prízvukom ozaj len kazila môj dojem z filmu. O logike a nezmyselnosti rozhodnutí charakterov radšej ani nezačínam lebo to hodnotenie ešte viac znížim. Kvôli neustálemu facepalmovaniu som sa ani nedokázal vžiť do akčných scén, ktoré jediné za niečo stáli. Prekvapil ma Kid Cudi, ktorý sa mi zo všetkých postáv páčil najviac. Dúfal som, že to aspoň na 3 hviezdy bude. Škoda. ()

VanillaIce

Jen krátce (víc si to nezaslouží). Kvalitné série her, si takovou sračku na plátně nezasloužilo. Scénář bych napsal za hodinu i po dvou lahvích vína. Aaron Paul má dvá výrazy- svraštěné obočí nebo otevřená pusa. Nesmyslné, předvídatelné, učebnice klišé. Cílová skupina je asi 8-13 let... bohužel ()

elanista1

Ak by to pozerali len ľudia, ktorých to naozaj zaujíma a nie tí, ktorí to sledujú lebo to je horúca novinka bolo by to vo vysokých červených číslach. A nemôžu to myslieť vážne tí, ktorí chcú v takýchto filmoch hľadať logické nedostatky, prepracované scenáre, hlboké charaktery alebo nejaké filozofické, existenciálne myšlienky. Toto je totálnabrainless zábava, ktorá si ma namotala od začiatku až po koniec a nemal som žiadne chúťky pretáčať, alebo počúvať nejakú hudbu...pritom som tak trocha očakával, že tomu nedám viac ako 40%. Je nutno povedať, že keď mňa ako ne-fanúšika, ktorý autá delí na modré, červené, čierne a biele, dokáže film o závodoch zaujať, tak je to bez pochýb dobrý film. Pre mňa to nie je len o kvalitných adrenalínových závodných scénach...minimálne ústredná herecká dvojica mi prišla sympatická a ich rozvíjajúci vzťah ma zaujímal...vcelku ma bavili aj odľahčené dialógy. ()

zuzulatomas

Akože prosím ? 1* a to som dal veľa. Ma to byt Need For Speed, teda závislí na rýchlosti, a kde boli tie závody ? v polke filmu ? to ma byt ako čo ? začiatok celkom zaujímavý, potom aby prerobili auto a nakoniec z závod o život ? ( Keby nebolo toho závodu tak by nemusel ani film pokračovať ... ) Potom keď vyjde z basy a idú do Kalifornie, tak sa ich snažia policajti chytiť ale márne čo by bolo Ok, ale ten "Maveric1" najskôr mal malé lietadlo a potom vrtuľník ? To akože kde našiel ? Keď boli v inom state ? Potom zobral vojensky vrtuľník len tak po ceste ? ?? ( musel byt zobratý zo základne keď ho potom doprovádzali stíhačky ... ) A najlepší posledný závod. To malo byt ako ilegal race ? Ak bola uzavretá cesta čo tam robili policajti ? ( nikde som však nevidel uzávery ... ) Ak nebola prečo bola prázdna cesta ? žiadne auta ? len zrazu polícia. Prečo keď sa pokúšali spraviť blokádu nedali ostnatý pas ? ale namiesto toho radšej jeden policajt zasekol plyn a pustil auto do bugaty ( tuším ) Celu dobu tam bol vrtuľník ale ku koncu zmizol, keď išiel pre toho Dinem-a. A koniec najviac. Akože vyťaž pôjde sedieť ? pretože nemá kam ujsť keď sú tam policajti ( je jedno kto by vyhral, vyťaž by šiel do basy ... ) KATASTROFA. ()

chrustie

Pro začátek musím říct, že jsem hráč a ze série NFS jsem toho už nemálo odehrál. Co se filmu jako takového týče, tak je to neskutečná pitomost, plná nudy, debilních, nezajimavých a špatně vybraných herců, naprosto tuctový scénář a pár aut (z rychlých, nepřehledných záběrů Bugatti se bohužel narozdíl od jiných jedinců nedokážu udělat). Celé se mi to jevilo jako poskládané videa ze hry. Scénáře příběhové linky NFS her jsou totiž stejně nudné a zbytečné, jako celý tenhle film. Pokud bych to měl přirovnat k Rychle a Zběsile (ačkoliv nejsem kdoví jaký fanda) tak NFS mu nešahá ani po kotníky. Celých 131 minut, je pak už naprosto shnilá třešeň na už tak plesnivém dortu. Nechtěl bych vidět a slyšet myšlenkové pochody diváka, co tomuhle vypálí plný počet. ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)