Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

Hurikan_mdx

Spectre mě opravdu nadchnul. Předchozí Skyfall, ač scenáristicky lépe propracovaný se mi nelíbil tím, jak se odlišoval. James Bond byl najednou outsider, kterým každý opovrhoval a nakonec zabili M. Ač Spectre pokračuje v hrabání se minulostí agenta s povolením zabíjet, na rozdíl od Skyfallu mi to až tak nevadilo. Velice na mě zapůsobilo propojení předchozích Bondovek a jaké si završení série s Craigem (mj nechápu proč, když má smlouvu na následující dva Bondy). O technické stránce filmu netřeba hovořit. Když někdo v době digitálních filmů stále natáčí na 35mm film a efekty dělá hezky postaru, je výsledek zaručen. Dalším velkým překvapením pro mě byla Léa Seydoux, která mi z plakátů nepřišla vůbec sympatická, ale ve filmu naopak velmi. Snad jen by se občas taky mohla usmát. Lepší čtyři. ()

AJACON

Amerika vítězí definitivně nad Anglií. Film, který nemá s Bondem nic společného. Kdyby to bylo jenom jiné, ale bez značky Bond by se tomuto filmu snad všichni vysmáli, jak je špatně natočené. Děj a jeho kontinuita evidentně nikoho netrápila, na Bonda lidi přeci přijdou vždy-) ()

lukas_flek

nelíbilo, ale nutno dodat, že nejsem cílová skupina - byl jsem se ženou a kvůli ženě. na mě jsou tyhle tvrďácký nesmysly moc silný kafe. dvakrát na něj padal barák a dvakrát vyklouz. ach jo ... ()

tomkat

Stojí za to vidět, i když o čtvrtou * u mě tenhle kus s vypilovaným vizuálem a sympatickými (i nápaditě obsazenými) postavami připravila neschopnost dotáhnout námět s velkým potenciálem do propracovaného, komplexního a přitom svěžího scénáře. Prostoru a času na to měli tvůrci až až. Rozumějte - není to trága: jen takový ten případ ,,mohlo to být tolik lepší..." ()

FilVil

Pro někoho může být tahle Bondovka zklamáním, ale záleží na tom, co očekáváte. Už to prostě není ta klasika plná akčních scén zvratů a vychytávek od Q. Nicméně je to pořád zábavné. Jediné co bych vytknul je, že Christoph Waltz nedostal tolik prostoru, aby zahrál pořádnýho záporáka, tak jak to umí a příběh byl celkově hodně předvídatelný. ()

John_Clark

Katastrofa, katastrofa, katastrofa... pokud bych to měl zhodnotit pouze dvěma slovyy tak by to byla nevyužitej potenciál! Kam se poděl James Bond, charismatickej agent, kam se podělo jeho technické vybavení, kam se podělo všechno co dělalo Bonda Bondem.... Utahanej příliš dlouhej film s naprosto nevyužitou zápletkou, hlavní padouch naprosto o ničem, potenciál Waltze a hlavně padoucha, kterého představoval zůstal totálně nevyužitej. Příběh tímto dílem sklouznul do absurdní roviny. Scénáristi, režisér, vlastně téměř všichni se snažej skutečnýho Bonda zabít, dávat mu jakýsi "lidský rozměr", výsledkem je totální bondovskej holocaust. Jedna z nejhorších bondovek vůbec. Tři hvězdy za bitku ve vlaku a za úvodní desetiminutovku v Mexiku. Zoufale si přeju, aby v příštím díle přestal bejt bond blonďatou opicí a nabral zase charisma a klasickej rytmus jako mělo zlaté oko, zítřek nikdy neumírá apod. Tohle byla nuda, děs a po příjemnym Skyfallu, kterej byl z celý série s Craigem zdaleka nejlepší, je Spectre totální zklamání. ()

joffreydepeyrac

Bond, jak má být. To znamená především excelentní bavič. V honičce lepší řidič, i kdyby měl přilepené činkvečento na čumáku svého sporťáku. V osobním souboji s goliášem těsně slabší, ale o rozdílový kousek šťastnější. V hláškových výměnách s největším padouchem vždy sušší, trefnější a vtipnější. Takže, kdyby se náhodou někdo pročetl přes všechna hodnocení od toho Verbalova až k mému, tak musím říct, že s ním nesouhlasím (výjimečně) téměř v ničem: od k*****í bondovských tradic (Verbale, četl jsi někdy nějaký Flemmingův originál?) přes rychlý odchod Moniky B. (i když ji mám rád, zde mi nesedla) po nástup Léy S. (ta mi zase sedla moc a moc). Takže se shodneme snad jen na skvělých titulcích, trestuhodně zprasených něčím, za co by páni "myjsmenejlepšímuzikantinasvětěavímetohonejvíc" v porotě talentové soutěže vyhazovali už ve čtvrtfinále. Nevím, kdo o nasazení té písně rozhodoval, ale slovy klasika, "to mu trochu ujelo". Přestože mi už u té sekvence díky těžko překonatelným nelibým falzetům běželo hlavou, že budu muset jít (jen a jen) kvůli nim o hvězdu níž, film samotný mi na ně naštěstí dal zapomenout. Takže za pět s doporučením, aby už nikdy nikdo, pokud možno, nenechával zpívat úvodní píseň bondovky chlapa, když už, tak ať to ten chlap nedělá fistulí a kdyby se ani tomu nešlo vyhnout, tak ať se to aspoň nejdřív naučí. ()

soudcedredd

Pro mě jedno obrovské překvapení, zejména proto, že jsem na film šel pod vlivem několika negativních hodnocení lidí z mého okolí. Pokud někdo tvrdil, že SKYFALL byl návratem ke kořenům původních bondovek, o SPECTRE to platí dvojnásob, a to nejen kvůli návratu top padoucha E.S.Blofelda. Spectre má vše, co stará dobrá klasika...Bond je pro mě o akci, humoru, eleganci, hýření pestrými lokacemi a především nadsázce. Pokud někdo chválil, že poslední díly byly "více opravdové" a "drsné", radoval se, že hlavní hrdina už nepoužívá sci-fi vynálezy svého Quartermastera, musí si uvědomit, že právě onen high-society a sci-fi svět udělal z Bonda takovou legendu jakou je.V opačném případě se člověk musí zaměřit třeba na Bourneův svět. Už úvodní sekvence z Mexika je skvělá audiovizuální jízda (Bravo, Newmane!!!), do detailu vyšperkovaná upravováním si manžetových rukávů a podtržená přistáním do měkkého sofa. Takový elegantní dopad dávali svého času skutečně jen Connery nebo Moore. Vytýkané nudné pasáže, rekapitulování předchozího života, málo akce...to vše jsem nikde postřehl. Tvůrci vzali základní ingredience akce a napětí, pěkně protřepali, ale přitom nemíchali s dřívějšími přísadami tak, aby z toho nevznikl příliš přeplácaný tlamolep s paraplíčkem, ale pěkně vyvážený drink. Pravda, několik pasáží dává připomenout starší díly (honička v Římě, vrtulníková show v Mexiku), ale pro mě je to spíš dobře zařazený sentiment starých dobrých časů. Cestování od Sahary až po alpské ledovce, od slunného Říma a Mexika až po promočený Londýn poskytne dostatek možností, aby i delší stopáž nebyla příliš jednotvárná a nudná. Přiznám se, že víc než na Léu Seydoux , jsem se těšil na Monicu Bellucci, ale jaké překvapení bylo, když právě prvně jmenovaná (kterou jsem si zrovna po nedávno shlédnutém Grandhotelu Budapešť jako Bondgirl nedokázal moc představit), vplula s grácií do jídelního vozu v dlouhých šatech. Stejně tak potěšil i záporák Waltz. Je potřeba si uvědomit, že Blofeld není akční macho, ale někdo, kdo všechny takové ovládá a tahá za nitky všehomíra. A to se, myslím, Walzovi povedlo. Při scéně z Říma jsem si dokázal dost dobře představit, jak u stolu s ním sedí LeChiffra a další a mají strach, aby to náhodou nebyli oni, komu Dave Bautista zatlačí oči před spaním. Posledně jmenovaný ostatně dal trochu vzpomenout na Goldfingerova Harolda Sakatu ( i když Oddjob je jen jeden). No a konečně jsem změnil názor i na titulní píseň. Když jsem ji slyšel poprvé, tak jsem si říkal, že je to nejslabší kousek ze všech, ale ve spojení s titulky to najednou skvěle funguje.Takže suma sumárum -byť jsem si to v roce 2006 nemyslel (šmankote, Craig už to hraje devět let!!!), musím uznat, že Ti to jde Danieli čím dál tím líp. ()

kyzi

Neuvěřitelně neuvěřitelné. Dějově zajímavé a pokud se smíříte s tím, že přestárlý Bond dokáže prostě nemožné, tak je to poměrně napínavý film se spoustou vyvedených efektů. Jediné, co jsem nepochopila je, proč v úvodních titulkách tu krásnou píseň kazí vysoký pištivý mužský hlas... ()

MerryTheKing

Od Spectre rozhodně nelze očekávat nějaké komplexní dějové zvraty, rozmanitý vývoj postav či snad nějakou inovaci ve svém žánru. Nicméně tohle od toho snad nikdo ani nečekal. Bondovky byly, jsou a budou vždycky o tom, že již dopředu víme na co jdeme a co od toho čekat. A z takovéhoto úhlu pohledu je nejnovější film s Jamesem Bondem vysoce nadprůměrné dílo, které by si rozhodně neměl nikdo nechat ujít. Úvodní scéna byla dle mého názoru nejlepší ze všech Bondů s Danielem Craigem a následující intro plné abstraktních motivů tentokrát laděné spíše do temna, doprovázené písní "Writing's On The Wall" od Sama Smithe bylo úžasné. Příběhově nám Spectre udělá z předchozích Craigových bondovek jeden kontinuální příběh, který právě tímto titulem uzavře, takže se můžeme příště těšit na nový start. Film má delší stopáž, než jak jsme byli doposud zvyklí, nicméně uvědomil jsem si to, až když jsem se podíval po kině na hodinky - vůbec jsem se u filmu nenudil. Postavy ničím nepřekvapí, James v Craigově podání exceluje jako vždy, nový M už není to co bývala stará M, ale výrazné problémy jsem s ním neměl a Q je stejně jako ve Skyfallu úžasně vtipná postava. Bondgirl je na tom o poznání hůře, naprosto nezajímavá a nevýrazná postava navíc ještě ztvárněná nesympatickou herečkou. A problém jsem měl i s hlavním záporákem. (Spoiler) Nejen že se ve filmu materiálně skoro nevyskytl, ale ta postava si neskutečně odporovala. Film ho líčí jako geniálního vůdce všeho, který dopředu plánoval veškeré události co se Jamesovi za poslední dekádu staly. A pak ho během chvíle James porazí způsobem, že to celé "vyvaří z vody". Zklamání. Film provází úžasná hudba Thomase Newmana, která mu dodává atmosféru. Suma sumárum co jsem čekal co jsem dostal, někde jsem byl příjemně někde naopak nepříjemně překvapen, ale ve výsledku nemohu než udělit čtyři hvězdy za solidního nástupce Skyfallu. ()

chrisofwar

Po dílu Skyfall, jsem se na Spectre velice těšil. Zbytečně. Film mě velice sklamal... Především chyběla taková ta klasická Bondovská akce. Jedna z nejlepších scén (kdy James Bond dostává nové úžasné vzbavení) ve filmu v podstatě vůbec nebyla. Hlavní padouch byl "nudný ubožák a Bond Girl -Léa Seydoux- (pouze) docela ušla. Film mohl být dobrý, ale nebyl. Naopak byl zbytečně nudný a poněkud nazáživný. /50%/ ()

cica

Nie som Bond maniak, ale zas dobrý akčný film si pozriem rada. Ako nebolo to zlé, ale... Napriek mojim sympatiám k Christophovi Waltzovi musím uznať, že debilnejší zloduch bol už asi iba v Zlatom úde. ()

hdraf

80% - Výborný film. Jsem fanoušek nového Bonda, ale na konci filmu jsem začal mít pocit, jestli by přeci jen neměli změnit herce a vše ostatní. ()

Detoxi

Niektoré komentáre má úplne dokážu položiť. Tak pre mňa bola táto bondovka podstatne lepšia ako predchádzajúca a to úplne vo všetkom, snáď okrem obleku Bonda v úvodnej scéne, kde bolo vidno že má brucho. ()

anonim

Více než důstojný následovník předchozích příběhů agenta s povolením zabíjet. Charismatický Bond, James Bond, ztvárněný Danielem Craigem, krásné ženy, rychlá auta, záměrně přehnané efekty a specifický humor vlastní všem bondovkám (nejvíce pobavilo tlačítko k navození atmosféry, jako jedna ze supervychytávek Bondova nového vozu). Pokud očekáváte zcela vážně míněné nahlédnutí do skutečné práce agentů britské tajné služby, pak si asi zajdětě na nějaký úplně jiný film. Pokud čekáte typického Bonda v nejlepší formě, pak neváhejte a hurá do kina. ()

Kpitbull

Šleha, testosteronová, adrenalinová jízda. Nejlepší Bond po Casino Royal. Nevhodný pro přitepleny verbální bukvice. ()

Ghedina

První Bond,kterého jsem viděl poprvé a naposled.Melancholické porno jemně šmrncnuté pomalu tlejícím rakouským výkalem. ()

Antarius

Dobrovolně se přiznám, že jsem pseudofanouškem Jamese Bonda. Knihy jsem nečetl, z filmů viděl jen od P. Brosnana dále. Mé hodnocení tedy vyplývá v porovnání s následujícími: Zlaté Oko, Dnes neumírej, Casino Royale, Quantum of Solace, Skyfall a samozřejmě Spectre. Tak tedy:::::::: Již od začátku jsem měl pocit, že tento Bond bude v něčem nej. Pochyboval jsem, že "nejlepší", tuto nálepku ode mne získal Skyfall. Začátek mne opravdu moc nevzal, scéna v Mexiku mi přišla spíš jako "musíme tam něco dát, ať se to nějak otevře." Ale dobrý, sundat barák během tajné mise, navíc neschválené, pro zasmátí super. Zbytek děje se vlastně celou dobu kvalitativně zlepšoval, a i když mám pocit, že v poušti to bylo vyřízeno nějak rychle, při mučení jsem se kroutil na sedačce - bylo mi nepříjemně, protože mám živou fantazii...au. Propojení všech padouchů z Craigovských Bondovek, plus to, že jsem doposud truchlil za M, se nicméně podepsalo na mých citech a já vůči tomuto filmu nemohu přistupovat jinak, než s otevřenou náručí. Q mne pobavil, smál jsem se i při Bondově dosud nejkratším "vlastnění" auta (z těch co jsem viděl, opět). Malilililinko mne zklamal vnitřní nepřítel, přišlo mi to dokonce trochu zbytečné. ALE, velké PLUS patří už úvodní scéně. Sam Smith mi naprosto, ale naprosto vyrazil dech, stejně jako Adele. Takže za mě Skyfall = Spectre = ***** = ABSOLUTNĚ PERFEKTNÍ FILMOVÝ ZÁŽITEK. ()

Tobias_Sin

Tak hned v úvodu mě film ohromil - skvělý začátek, úžasná hudba.. poté se film rozjíždí a přišlo mi, že tempo vůbec neztrácí. Jen škoda, že Waltz byl trochu méně využitý a také jsem od něj čekal jiný druh šílenství - nějaká zajímavá motivace proč dělá, co dělá.. třeba mi to jen uniklo.. Překvapivě drsný Bautista mě vážně překvapil a někdy až zamrazil..Bond a bond girls bez problémů.. Opravdu velice zdařilé.. A Mendes mě opět přesvědčil, že jeho filmy stojí za to vidět. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům