Reklama

Reklama

Temný případ

(seriál)
Trailer 17
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Hrají:

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(31)

Obsahy(1)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

(více)

Diskuze

Eržik

Eržik (hodnocení, recenze)

Alena77

Souhlas, ze se obetoval. Ale nemyslim, ze bylo tak snadne je setrast, musel by zmenit auto, nevedel kolik jich na nem bude viset a tak. A kdyby je zvladl vsechny vystrilet, tak by to bylo zase pritazene za vlasy... Byla ho skoda, to ano.

na příspěvěk reagoval dragon94, dragon94

Alena77

Alena77 (hodnocení, recenze)

Eržik

Ale vzdal to.

Nepokusil se je ani setřást někde ve městě.

Prostě se obětoval.

Takovej fešák  : ))

na příspěvěk reagoval Eržik

Eržik

Eržik (hodnocení, recenze)

NightPorter

Ray podle me udelal jedinou chybu, ale ne nelogickou, naopak lidskou a pochopitelnou - za se sel rozloucit se synem. Vse co udelal potom bylo podle me uvazene a nesobecke a nejlepsi v dane situaci. Jel co nejdele a nejdale a pak tech neradu vzal sebou kolik jen mohl a udelal to tak aby ho nedostali ziveho...

na příspěvěk reagoval Alena77, Abes

Abes

Abes (hodnocení, recenze)

NightPorter

No, to vidím. Ale netuším proč se na to ptáš. Mluvíme o tom proč utíkal do lesa a ty tady vyrukuješ se synem. 

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

Abes

a to jako myslis, ze tech poldu meli tak malo, ze proste vsichni sli sledovat jen raye? kdyby neprijel k ty skole, delali by co?

na příspěvěk reagoval Abes

Abes

Abes (hodnocení, recenze)

Ratemus

Já taky moc nerozumím tomu, jak každý přehlíží tu snahu odpoutat od Bez. pozornost. Vždyť to tam bylo řečeno, říkal to barmance, do boha! ))

na příspěvěk reagoval NightPorter

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Lukinsons-

utekl do lesa otažmo co nejdál protože chtěl odvést pozornost od Ani a v lese se nejspíš skrýt před pronásledovateli nehledě na to že mu došel benzín tak musel rychle najít nejlepší místo

na příspěvěk reagoval Abes

Uživatel Lukinsons- smazal svůj příspěvek.

Lukinsons-

Lukinsons- (hodnocení, recenze)

Tak jsem včera dokoukal celou druhou řadu a nakonec se mi dost líbila. Čekal jsem nějakou nudu potom "hejtu", kterej jsem všude četl :D Akorát v posledním díle mi přišlo Rayovo chování dost nelogický (utéct do lesa? wtf). Ale zase takovej Vince Vaughn mě svým výkonem překvapil. Bál jsem se, že ho celou dobu uvidím jako toho hlupáka z komedií :D 

na příspěvěk reagoval Ratemus

erased

erased (hodnocení, recenze)

Bluntman , NightPorter

Hluboký spánek hlavně trpěl tím, že se v něm toho muselo na malém prostoru šíleně moc odehrát. Kraťoučká knižní předloha přitom přehledná je. Takže ještě že serializovaná podoba něčeho takového vznikla, třebaže bych čekal, že v osmi dílech dokáže být takhle zamotaný případ i srozumitelnější.

Maerlyn0

Maerlyn0 (hodnocení, recenze)

Hlavně tam nemít kupu hlavních postav, hodit tam dva detektivy, kolem kterých se to bude točit a hotovo.

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

CallenG

já navrhuju aby byly tentokrát detectivové ženy, Hilary Swank, Julliane Moore, Jodie Foster, Noomi Rapace...v případě chlapů Mark Ruffalo, Timothy Olyphant, Vincent Cassel

na příspěvěk reagoval Petaxis

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Případy by neměly být rozvětvené, vedoucí do nejvyšších míst, neměla by být řada vedlejších linií a matoucích vodítek, na místo typizovaných postav by měly být mnohovrstevnaté. Ať nevznikají serializované podoby Hlubokého spánku anebo Maltézského sokola,je to neusledovatelné a zklamaní fanoušci první sezóny si jenom stěžují. :-(  

na příspěvěk reagoval MontyBrogan, KlonyIlony, NightPorter, erased

CallenG

CallenG (hodnocení, recenze)

Pro mě nejlepší na 2 sérii byl Vince Vaughn, jeho dějová linka mě bavila nejvíce SPOILER a oplakal jsem ho více než Colina. Pro třetí sérii jestli teda bude (HBO prý chce) navrhuji méně složitý a komplikovaný děj, přece jenom mají na to jen osm dílů a rozehrávát sto příběhů je až moc a ve výsledku to co vás zajímá nejvíce o tom se něj tak mimochodem zmíní po tom co si to rozdá s Farrellem, jo Rachel měla dostat víc prostoru. A obsazení třetí série, nějaké návrhy? Já navrhuji Jim Carrey, Keanu Reeves, Tim Roth což?

na příspěvěk reagoval Huntellar, Ratemus

erased

erased (hodnocení, recenze)

Eržik

Palec hore. Jen je mi po skvělých posledních dílech zpětně trochu líto, jakou část série si ukouslo to "špatné" vyšetřování. Chápu, že mělo své místo, ale naysayerům musím dát za pravdu, že se první polovina dost vlekla.

Související novinky

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb

31.01.2024

Zima nám stále ještě nekončí, a tak pokud hledáte nápady, jak si zpříjemnit chladné večery strávené u televizních obrazovek v pohodlí a teple domova, máme pro vás opět pár zajímavých i netradičních… (více)

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Před deseti lety byl Matthew McConaughey na absolutním vrcholu. Hlavní role v nolanovce, která je jednou z nejlepších sci-fi poslední dekády. Za Klub poslední naděje vyfoukl DiCapriovi Oscara, navíc… (více)

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Skvělé zprávy pro fanoušky kyberpunku či sci-fi žánru obecně. Hra Cyberpunk 2077 se totiž oficiálně dočká hrané adaptace. Po úspěšném anime seriálu Cyberpunk: Edgerunners se tak bude jednat o další… (více)

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)

Reklama

Reklama