Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

Mleako

První série 5* - skvělé postavy, skvělé obsazení, ponurá atmosféra a povedený scénář. Druhá série 3* - o poznání slabší scénář i postavy a je to celé takové rozhárané. Pořád je to o úroveň lepší než většina televizních kriminálek, ale ve srovnání s první řadou slabota. Celkově to vychází na 4*, ale kvůli skvělé první řadě nechám 5*. ()

Shimargh

Naprosto ultimátní, ponurá, depresivní, detektivka s naprosto výborným hereckým obsazením, divím se, že to netočili seveřani! ()

ApsidalTill

Pilot je presne taký aký som očakával. Dusivá, temná atmosféra prípadu, ktorý vlastne ani nieje hlavným cieľom príbehu ale dotvára dej osobností dvoch detektívov, kde je jeden od druhého totálne odlišný ale pasujú k sebe. Jak Matthew tak Woody dávajú do hry dušu, a je to herecký koncert. ()

sona123

Tolik ovací, tolik nadšených ohlasů, ale proboha proč? Mám slabost pro Matthewa - je zde úžasný, stejně jako Harrelson. Pánové si své role užívají a vychutnávají si každou minutu, co jsou před kamerou - stejně jako divák. Herecký koncert. Ale zbytek pokulhává, scénář je slabý. Hodně mi to připomíná Hannibala - ale ten byl o x tříd výš, bohužel. ()

javaznenevim

Zatím se zdržím hodnocení, ale jestli tohle HBO nepohnojí, tak to bude pecka. Po prvním dílu bych dal 5* ale čekám, co s tím kluci od porno stanice vyvedou. EDIT: Tak a je tu konec. Upřímně jsem čekal u každé epizody kdy to HBO podělá, ale k mému ohromnému překvapení se tak nestalo. Velká gratulace k nadprůměrnému seriálu. ()

Zombi

Musím říct, že rozhodně jsem nebyl vtažen od prvního dílu, jako jiní. Pomalé tempo a spousta monologů není úplně můj šálek čaje, ale po druhém díle už jsem byl zvědavej jak to bude dál, koukl jsem na další díl a byl jsem lapen. Plusem jsou výborní herci a zajímavá postava depresivního Rusta, ponurá atmosféra a super kamera, samozřejmě uvodní titulky jsou parádní. Prolínání časových rovin příběh trochu zamotává, což je dobře, a jsem zvědavej jaké bude vyústění. ()

Ant_Antony

No nevim, jestli tomu mám říkat televizní senzace. HBO totiž není televize. :D Na jednu stranu skvělé herecké výkony, výborná atmosféra, ale utopilo se to v křížení LOST feelingu a Tarantinovskejch dialozích. Po skončení posledních titulků jsem si uvědomil, že víc jak polovinu celé série jsem prozíval a nebo se věnoval úplně něčemu jinému a tývka běžela jen jako kulisa. Podle mne tahle bublina hodně rychle splaskne a jen se divím, že všichni plesaj nad tímhle hybridem místo toho, aby tleskali tomu, že HBO už tři týdny reprízuje "Band Of Brothers", protože to je seriál!!! ()

evil_ryu

Veľmi atmosferický seriál. Veľmi intelektuálne napísaný, kvalitne zrežírovaný no predovšetkým majstrovsky zahraný. Ústredná dvojica má chémiu, šarm aj komplexitu. Jediné čo môžem tomuto dielu vytknúť je ničím neprekvapivé finále a posledných 5 minút seriálu, ktoré mi prišli ako nútené a popierajúce Rustov charakter. ()

Mouzon

(komentář s nulovou výpovědní hodnotou, ale nemohu si pomoci) Seriál tak dokonalý, až se na to člověk bojí pomyslet. Opojná audiovizuální i narativní jízda s vynikajícími hereckými výkony. Cary Fukunaga se s každým zpracovávaným tématem beze zbytku ztotožňuje - a na základě toho buduje atmosféru, které se podléhá úplně samo. ()

Tydyt007

Jeden z nejlepší seriálů za posledních 5 let. Na tohle se budu muset kouknout znovu. Doufám že pokud udělají druhou řadu, bude ještě lepší.. ()

fredisek

Chytejte vraha dvacet minut, sedm hodin čtyřicet minut předtím kecejte. Očekávání to nesplnilo. Kdyby do toho nemotali mysteriózní prvky, ani bych nedoufal v nějaké vysvětlování ve finále. Tady jsem se dočkal finále á la cobra jedenáct a amerického pofňukání ve špitále. Příběh otevře spousta kapitol ze života vraha i obětí, ale jen málo jich uzavře. Určité pasáže neskutečně nudí a jakkoli jsou dialogy skvěle napsané, zkrátka je jich moc ve srovnání se samotným odhalováním zločinu. ()

DannyBoy80

Výborné. Pomalejší tempo, depresivní prostředí, skvělí herci. První dva díly jsou takové seznamovací a pak se to rozjede a graduje to až do konce. Dva detektivové jsou natolik rozdílní, že to asi více nejde, ale o to je to zajímavější. Mě to bavilo a dal jsem i 4 díly za sebou. Našlapaná krimoška. Druhá serie 2*, fakt špatné, z nostalgie k první sérii nechám 5*. Druhá je dost o ničem, jak herecky je to dost slabší, scénář je fakt o ničem, dobré jsou jen poslední dva a půl dílu. Je to rozplizlé, krimi je dost upozaděno a řeší se nějaké splíny hlavních postav, dost nepodařené. ()

Movie Gourmet

Po Hře o trůny vyrukovala HBO s další peckou! Výborný seriál, který se dá dost dobře svou atmosférou přirovnat k filmu Mlčení jehňátek. Zde se dostává slovu "thriller" na skutečném významu. Krom husté atmosféry, dobře a napínavě napsaného děje zde vynikají především dva hlavní představitelé - nesourodí, netradiční parťáci, které výborně ztvárňují Woody Harrelson a úžasný Matthew McConaughey, který konečně ukázal co v něm je! Jen škoda, že další série má být bez nich :-( Verdikt: 5* a 90 %. Druhá série: Ne tak dobrá jako první - ta byla fakt "hustá", ale i přesto poměrně zajímavá. Vince Vaugn se v průběhu let dost vypracoval a dnes bych jej mohl řadit už k těl lepším nadprůměrným hercům. Colin Farrell a Rachel McAdams taky "good". Verdikt: 3 a 1/2* a 75 - 80 %. PS. Samotný konec mě trochu naštval a zřejmě mi unikla i pointa toho všeho. Kdo že to byl vlastně tím vrahem? A důvod? Money and power, of course, BUT... ()

Harapes

Bohužel druhá série naprosté zklamání.Nezajimavé,dlouhé,nudné.20%.Škoda že nebyla jako ta první,která je naprosto dokonalá. ()

Mikino00

Seriál má mimořádně dobře vytvořenou atmosféru a prostředí, ústřední postavy (skvěle zahrané) mají svůj prostor růst, interakce mezi nimi jsou pak sladěné výborně. První řada: Podobných témat je v poslední době docela dost a tak se nic extra vyjímečného nejedná. Ani děj není nijak fascinují, graduje velmi zvolna a přináší neuspokojivé finále. I přesto všechno je to vysoké nadstandard televizní tvorby. Druhá řada: Naprosto fenomenální, o mnoho lepší než první řada. Hlavně zcela jiné než první řada. Tentokrát se nám 4 ústřední postavy (fantasticky zahrané, hlavně Farrell) nacházejí v ještě horších životních situacích a psychickým problémech a společně s nimi pak rozkrýváme pomalu plynoucí zápletku s výbornou atmosférou i prostředím. V posledních dílech pak děj graduje a přináší nevšední zážitek. ()

Seriál Šógun ovládl ceny Emmy a lámal rekordy

Seriál Šógun ovládl ceny Emmy a lámal rekordy

16.09.2024

Přestože poslední ceny Emmy si odbyly své předávání teprve v lednu tohoto roku, máme za sebou zase další ceremoniál, kde se rozdávaly sošky za seriálově plodnou první polovinu roku 2024. Do… (více)

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb