Reklama

Reklama

VOD (1)

V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Videa (2)

Trailer

Recenze (159)

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Americko-korejský film,který mě po zhlédnutí mile překvapil.Čekal jsem,že film bude tedy horší,ale celkem se vyvedl.V hlavní roli Clive Owen,který se žene za pomstou svého mistra Morgana Freemana.Pár filmových scén bylo natočeno i Barrandovských ateliérech,a tak se ve filmu mihlo i pár Čechů.Příběh byl docela obyčejný,ale i tak se mi líbil.Vedlejší roli si střihl Cliff Curtis.Nejlepší momenty filmu nastávají až ke konci,kdy dochází k té závěrečné bitvě,která je strhující.Za mě filmu dávám slabší čtyři hvězdy.Hodnocení:70% ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Ironclad zremakoval Sedm Samurajů, Last Knights zase adaptují 47 Roninů - vzájemná fascinace historickými mýty a kulisami mezi Evropou a Japonském je zjevně bezbřehá. A hlavně funkční - osudovost "posledního boje za čest" sice v prostředí středověkých hradů a rytířů není až tak hladce uvěřitelná jako ta, která vychází z Japonského kulturního prostředí, ale s tolerancí vzhledem k béčkovému žánru a hojnému patosu je i tady bez celkem bezproblémová a jímavá. Hlavně tedy díky jehněčím očím Clova Owena, který tu hraje sice jen svůj standard, ale typově je tak přesný jak jen to jde. Máchat mečem každopádně umí, stejně jako všichni okolo, byť to nejsou úplně kung fu masteři, to spíš kamera a chudý vizuál dokáže naštvat. To ve zmíněném Ironcladu zvládli výrazně lépe. Pohodová rubanice na dobrou noc, kterou by slušelo zkrátit na adekvátní hodinu a půl. 7/10 ()

Reklama

herr_carter 

všechny recenze uživatele

Korejští rytíři jsou sice ve středověkém filmu přirození, asi jako trn v patě, ale když pomineme fakt, že si tvůrci prostě potřebovali do filmu dosadit pár svých lidí, jedná se o hodně solidní záležitost o mstě s výbornými hereckými výkony, hudbou a kulisami.....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

cskomando 

všechny recenze uživatele

Clive Owen mě opět nezklamal svou chladnokrevností, nápaditostí, předstíravostí, svým postavením paráda! Příběh je velmi jednoduchý a to pomsta - (která obsahuje spoustu nečekaných a hlavně příjemných překvapeních pro mnohé znás) i když je zde obsaženo drama tak vlastně po uplynutí těch dramatických částí jste vlastně nadšeni, co že se najednou stalo/ změnilo k jakému spádu došlo perfektní zvrat ale prozrazovat nebudu. No a na samém závěru máme otázku: Jak to vlastně dopadlo ? Vyhnaství nebo smrt ? Odpověz si sám a proto za 5 hvězd. ()

Flopik 

všechny recenze uživatele

Po dopozeraní nie som bohvie ako nadšený. Clive Owen ma lákal avšak film sám o sebe má veľa nedostatkov. Až na pár svetlých chvíľ je akcia natočená dosť zle.Čo sa postáv týka tak aj napriek tomu že má film skoro 2 hodiny sa o nich nič nedozvieme a preto vám vo finále ani nebude ľúto ba čo viac ani nebudete vedieť kto to umrel. Hudba sa mi celkom páčila. Malo to potenciál no prevedenie nevyšlo tak ako mohlo. Za mňa medzi 2 a 3 * určite nie horšie ale ani lepšie. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Ačkoliv to tvůrci snímku veřejně nepřiznávají, během tvorby filmového snímku se nechali přímo inspirovat dnes již legendárním a jen těžko překonatelným příběhem japonských róninů, tzn. samurajů bez svých pánů, mstících se na uchvatitelích právě za smrt svého pána, Genroku Akō incident (元禄赤穂事件). Tehdy, v osmnáctém století, byl příběh zaznamenán neznámým učencem, který jej exemplárně interpretoval jako absolutní oddanost samuraje vůči svému pánu, tzn. absolutní znak samurajského kódu Bushidō (武士道). Do této doby se popularizovanému příběhu dostalo velkého množství filmových, televizních, divadelních a dokonce i rádiových zpracování. Mezi nimi vynikají filmová zpracování Shijushichinin no shikaku (1994), Chushingura - Hana no maki yuki no maki (1962), Daichūshingura (1971), The Fall Of Ako Castle (1978), či operetní zpracování Chūshingura autora Shigeaki Saegusa z roku 1997. (Conspi)
  • FIlm se natáčel částečně i v České republice, a to především na Křivoklátě, v Doksanech, Kladrubech, Praze či na hradě Rábí.Celý závěrečný útok na zámek a cesta bludištěm z křoví se natáčel na zámku Dobříš. (Beckett51)

Reklama

Reklama