F.man

Kdysi napoprvé to na mě fungovalo skvěle, dneska to jsou "jen" lehce nadprůměrné tři hvězdy. A je to škoda, protože mě začátek skvěle nakopnul, užil jsem si Pixarovsky klasické vychytávky a posledních 20 minut bylo taky příjemně happy-endovských. Bohužel ale celý prostředek je střasně rozvleklý a plochý. To co šlo natočit za 10 minut a šlus je natahováno cca. do hodiny, což nezachraňuje ani krásné vyzuálnou a funky-machmellow fyzika autíček. Auta rozhodně nejsou špatná, ale místy teda dost výrazně nudí... On your marks, get set... uno for the money, due for the show, tre to get ready, and quattro to... I can't believe it... go! ()

Marsik

Super Pixarovka, zpracování na jedničku, fakt jako klobouk dolů. Na můj vkus ale trochu dlouhé a né tak vtipné jako jiné animáče. Každopádně český dabing tomu dodal určitě šťávu. Na dvojku do kina nejspíš zajdu :) 80% ()

spaceboyCZ

PRostě špica...dal bych 4 hvězdičky, ta pátá je za QUIDA, nejvtipnějšího Itala na světě :D. Bože, to je ale roztomilý autíčko na třech kolech :D ()

pivo

Po trochu zdĺhavom úvode sa to pomaličky rozbiehalo až nakoniec triumfálne došlo do cieľa. Animácia naprosto dokonalá (občas som mal pocit, že sa pozerám na normálny hraný film). Hlavne príroda nádherne urobená, ale aj napríklad odrazy na autách... Vidno, že tvorci mysleli naozaj na všetko. Je síce pravda, že som sa nezasmial až nejak úplne brutálne, ale čím ďalej tým to bolo lepšie a na posledných pretekoch som tak veľmi dúfal, že to vyhrá. Ale však on to vlastne vyhral, len trochu inak. Viac moralitiek ako normálne, ale napriek tomu je to vynikajúce dielo, ktoré poteší aj dospelých. A ten predfilm One man band, tak to bola ešte väčšia pecka. Už sa teším na Ratatouille. ()

Krt.Ek

Lekce z axiologie po mojem. Pánové z Pixaru vlastně neříkají nic jiného, než že přátelství a pospolitost je i ve světě ovládaném auty víc než nějakej pitomej Zlatej píst. A já jim to koukaje na velkoplošnou obrazovku svýho předpotopního noťasu sežral i s navijákem tý starý rezavý kraksny Buráka. Zase přelstěn! Ano, no ano. Co si budeme povídat, nic není důležitější než Zlatej píst! Chicko Hicksi jsi spravnej chlap, promiň, chci říct kára. 80% Challenge Tour Speciál - Filmový lov, červen 2015 ()

Adasin

Auta jsou jedním z filmů mého dětství a mám ho ráda i teď. Pokaždé, když se náhodou objeví v televizi (byť bez parádního epilogu, páč Nova odstřihává titulky) a když mám zrovna čas, podívám se na něj znova. Pro mě je to nejlepší a nejoblíbenější PIxarovka. Nejednou si při pohledu na tvorbu posledních let říkám, proč nemůžou být všechny americké rodinné animáky takové. Zde je v několik důvodů, proč je podle mě ten film tak super: 1) Sympatický hlavní hrdina, který prodělá (sice standartní ale zato dokonale přesvědčivý) vývoj z namyšleného sobeckého floutka ve velkého sympaťáka, který má srdce na dlani, a který vrátí zapadlému městu zpět lesk a život, a netouží jen slepě po vítězství. I na pohled je to hezké auto oděné do pěkného odstínu červené a s ladícím logem sponzora – přelakovaní v Kardanové lhotě je taky super, nechápu, že ho Bleskovi nenechali do dalších filmů. 2) Všechny postavy, včetně těch epizodních, jsou skvělé a typově různorodé – Burák jako vtipná (a přiznejme si i oproti ostatním trochu hloupější postava) je opravdu vtipný, jeho vtipy a gay s ním fungují všechny a hlavně není otravný, jeho přítomnost ve filmu je tak akorát. Sally – typická postava, co hlavního hrdinu nejdřív moc nemusí, ale pak se s ním sblíží, podobně je na tom vlastně i Doktor Hudson, který má zase trauma z minulosti, a nakonec se z něj stane Bleskův mentor. Luigi s Quidem jsou vtipnou parodií na Italy a fóry na Ferrari jsou top. Seržant, Filmore a Lizzie jsou jako parodie různých typů lidí naprosto přesní a člověk se u nich řeže smíchy, moc ráda mám i Ramona s Flow a Šerifa („střílení" z výfuku byl geniální nápad). No prostě... každá z postav má své kouzlo, i ten hasičák Ruda, Mack nebo ty čtyři auta, co nepřímo způsobí vypadnutí Bleska z karavanu. 3) Svět, ve kterém vládnou mluvící auta a vše je tomu uzpůsobeno – bydlení, tankování, opravy, dokonce i záchody – zde je mimochodem velmi vtipná parodie fronty na ženských záchodech. Občas se sice objeví takové promluvy, že člověk na sekundu zapochybuje (třeba „narodila jsem se“), ale ve výsledku to není důležité – mou lásku k tomuto filmu neohrozily ani mé úvahy o tom, jak by ten svět mohl fungovat - jestli by mohl existovat a jak by vznikl – nakonec jsem možnou odpověď našla v téhle teorii. 4) Kromě závodnického příběhu hlavního hrdiny se zde i naráží na výstavbu dálnic a spěch – to, že si lidé už nedokáží užívat života a jen někam spěchají, jsou i „side stories“ jiných postav (Hudson, Sally). 5) Záporák - jediný vyloženě záporák je tu Chic Hicks, ale to nevadí, příběh na tomhle až tak nestaví – jinak Chic je super, typově taktéž přesný: nafoukaný, věčně druhý sobec, který se nebojí „ušpinit si kola“ (viz závod tří šampionů) – na konci mě potěšilo, že byl vypískán. 6) Emoce – film na mě funguje ve všech ohledech – když má být napínavý, je napínavý, když má být smutný, je smutný, když má být dojemný, mám slzy na krajíčku, když má být veselý, směju se. 7) Milovala jsem ho jako dítě, miluju ho i jako dospělá – vhodný opravdu pro celou rodinu, aniž by rodiče otravoval přílišnou infantilností a pitomostí a pro děti byl příliš složitý. 8) Nádherná animace – občas ty krajiny jsou jak z reálu, skvělá práce animátorů. 9) Vynikající soundtrack – jak orchestrální, tak písničkový – skvěle pomáhá dovytvářet atmosféru a působit na city. Navíc mi tady vůbec nevadí country hudba, který se jinak vyhejbám. 10) Mimořádně vyvedený český dabing – typově naprosto přesné hlasové obsazení (proč Krajčo víc nedaboval/nedabuje?), líbili se mi všichni, ale nejvíc mě dostal Jiří Macháček jako Filmore („Dyť je to klasika, néé?“). Překlad a počeštění jmen některých postav se taky povedly (Luboš Plecháček FTW :-D). 11) Díky tomuhle filmu mám ráda auta a závody. P.S.: Jak mohl Auta na Oscarech porazit zrovna podělanej Happy Feet? 10/10 () (méně) (více)

themic

Další skvělí film od Pixaru..! Po celou dobu mě rozesmíval a bavil mě..! No, i když na můj vkus je to až moc dlouhé, některé scény tam jsou zbytečné... Jinak film má dobrý příběh, co pixar nenapadne..:D Dávám za 5... ()

LINKIN

Nádherné! Skvostné! Úchvatné! Okouzlující! Prostě nejlepší film tohohle roku, alespoň pro mě. Už jen kvalita animace je úžasná, chvílema sem nevědělo, jestli koukám na animovaný nebo hraný film. John Lasseter odvedl velmi dobrou práci a má můj hluboký obdiv. Film, na který se jen tak nezapomene, film který stejnou měrou osloví jak dospělé, tak děti. Vsadim boty, že u každého dítěte tento film musí vykouzlit úsměv na tváři a navíc (jak napsala KevSpa) je to pro ně morální ponaučení. Řekl bych taková bajka v delším vydání. Každému tento film doporučuju, bez ohledu na jeho věk a jestli letos Auta nezískají oskara, tak budu nejspíš navždy pochybovat o rozumném úsudku lidí, kteří je udělují... P.S. Viděl sem bez dabingu, takže ten nemůžu posoudit. ()

depony

už dlouho mne nic tak nepřekvapilo. Nic jsem od toho nečekal a pak se objevil Blesk, Doktor a Sally a zajímavý příběh o zkrocení divoké a egoistické povahy na úkor přátel a fair play hry. Ani jsem neměl pocit, že by tenhle film byl vlastně pro děti. Nebo zda ho pochopí správně. Každopádně si to za skvělou animaci a působivý příběh zaslouží plný počet:) ()

Cimr

Pixar opět dokazuje, že je především studio dobrých nápadů. Do dvou hodin se jim podařilo nacpat tolik zdařilých nápadů, co kolikrát nemá leckterý filmař za celou svou kariéru. Brouci jako auta, lekání traktorů, auto hippiesák, oči na předním skle místo na předních světlech, kino, kde se promítají filmy od Pixaru, ale hlavní role hrají samozřejmě auta... Jasně, je to infantilní, jenomže tuhle část své osobnosti (asi jako každý kdo hodnotí čtyři nebo pět *) neumím plně ovládat a důkazem toho je, že jsem nebrečel ani u Schindlerova seznamu, ale tady, když Blesk zastavil těsně před čárou a vrátil se pomoct svému soupeři... Ach můj bože!!! ()

bublajsa

Mám ráda animovaný filmy i Pixarovky, ale tenhle příběh mě nějak zvlášť nenadchl. Fajn nápad, hezká grafika, příběh dojemnej, ale něco mi nesedlo. Možná jednotvárnost, která na mě dýchala z důvodu jednoty postav - všude samá auta, pro mě stereotyp. Jako oddechovka fajn. ()

verbst

PIXAR opět jede. Třikrát v kině, nepočítaně na DVD. S Úžasňákovejma nejlepší pixarovka. Life is a highway, I wanna ride it, all night long . . . ()

Korbitch

Celej film si tak říkám stojí mi to za to??? Děj je natahovaný, jako když v italské restauraci marně hledáte konec špagety a nakonec zjistíte, že jste se dostal až ke tkaničce.......ale jedna z finálních scén je jedna z nejluxusnějších v dějinách animovaného filmu. A to ta, jak mu při závěrečném závodu vymění ten malinkej všechny kola asi za 2 vteřiny!!!!To jsem opravdu absolutně nečekal a ještě dlouho potom jsem se hodně smál!!!Jo a to je ta hvězda navíc. ()

Z0oMb3E

Rozprávky o zvieratkách sú milé. Ak sa zvieratká správajú ako ľudia je to milé, pretože sa s nimi dokážeme stotožniť. Predsa sú to naši miláčikovia staráme sa o ne ako o deti... a ak sú ešte aj vtipné funguje to perfektne. No príbeh o kuse plechu? Čo ja viem? Nie všetko od PIXEL-u musí byť dobré a vtipné ()

havLord

Úžasná animace, skvělý nápady, výbornej storyline, od začátku do úplnýho konce královská zábava + dabing se povedl na výbornou. Pane Lassetere a spol., to je majstrštik, děkuju za skvěle strávený dvě hodiny (již několikrát)! ()

Asgy

Paráda, nevím, co bych vytknul. Inteligentní příběh, nádherná animace a k tomu výborně padnoucí hudba. Pro mě nejlepší animák od Pixaru a hlavně je zde vidět, že tenhle film vznikal s láskou. Ve srovnání s novějšími počiny, jako jsou třeba Ratatouille i Wall-E u mě tenhle film vede. ()

mysiak

Skvelý Pixar, ale trošku natiahnutý...skvelé originálne hlasy, úžasné preteky, no proste skvelá pixarovka, ktorá sa dá pozerať dookola... P.S. Cameo Michaela Schumachera stojí za to.. ()

ivishka

Jeden z mých nejoblíbenějších animovaných filmů ,který můžu vidět pořád a vždycky z něj mám stejně skvělý pocit. Pamatuju si jak jsem z něj byla v roce, kdy se pouštěl v kinech uplně hotová a dojatá. Moc se mi líbí animace a filmy od PIXARu, protože jejich filmy jsou nádherně barevné,vtipné a také zajímavé a dojemné zároveň. Blesk McQueen stejně jako v druhém díle exceluje. ()

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

27.09.2008

Čtyřka Pirátů přece jen bude

Čtyřka Pirátů přece jen bude

05.03.2008

Alespoň to tak vypadá podle plánů studia Disney na rok... 2011. Ano, zatímco my pořád netrpělivě vyhlížíme největší trháky léta 2008, Hollywood už plánuje premiéry na období, které nám připadá jako… (více)