Ninja 2: Pomsta

• USA Ninja: Shadow of a Tear (více)

Těhotná manželka mistra bojových umění Caseyho Bowmana byla zavražděna. Ztrátou zlomený Casey pomalu ztrácí důvod žít, dopředu ho žene jen neuvěřitelně silná touha po pomstě. Bowman se domnívá, že vrahem milované ženy je obávaný mafián Goro. Na pohřbu se setká s bývalým studentem Nakabarou, který mu nabízí trénink ve své škole bojových umění v Thajsku. Zprvu to odmítá, pak se rozhodne, že tam odjede. Při jednom zápase s Nakabarovým studentem Casey ztratí nervy a začne útočit skutečnými údery. Nakabara ho nabádá, že se musí naučit ovládat své emoce. Aby byl Casey schopen vypátrat a porazit svého protivníka, musí povýšit svoje bojové schopnosti na novou úroveň. (Nova Cinema)

kinghome

Scott Adkins pořád umí, jeho choreografie a boj jsou naprosto precizní a úžasný. Jako film to je takový průměr, klasický příběh o pomstě, ale o tom to vůbec není. Tady jde o to, aby byli boje dynamický a pořádně promakaný, což se tady povedlo na jedničku. Dokonce si Florentine neodpustil jeden zvrat na konec, který se tam kupodivu hodil a já si nemusel ťukat na čelo, jaká to byla blbost. Ono jde vidět, že Florentine se příběhem nikdy moc nezabýval a jde to znát na všech jeho filmech, naštěstí se Ninja: Shadow of a Tear povedlo a já jsem spokojenej. ()

Segrestor

Každý den není posvícení a tak i v životě amerického ninji nastane okamžik, kdy vytáhne kostlivce své ženy ze skříně, dá mu nůžky s otočkou a odkvačí za kamarádem s prosbou o pomoc, aby se pomstil na nějakém druhořadém dýlerovi. Co čert nechtěl, dýler o tom věděl kulový a tak americkému ninjovi zbudou jen oči pro pláč. Náhoda však tomu bude chtít a on nakonec vraha své vietnamské manželky pomstí. Pár slušných bitek potěší, ale jinak je to dost prostý film, který může zaujmout snad jen pár kluků z prváku našich SOU. ()

Fr

,,CASEY. JSOU TADY JEN DVĚ MOŽNOSTI. BUĎ SPOJÍME SÍLY. NEBO JEDEN Z NÁS BUDE MUSET ZEMŘÍT.…“ /// Poté, co Namiko vodvezou v pytli, nechce Casey jen tak sedět a čučet na flek vod krve. Nadešel čas zanechat za sebou haldu mrtvol a provonět Barmskou džungli kouřem… Zručně provedený béčko i pro ty, což vzpomínaj na dobu, kdy se v černým voblečku proháněl Americkej ninja. Fláknu 3*, páč vzpomínka na starý časy v novým hávu neuškodí… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nechápu, proč mám podstoupit zkoušku ohněm. 2.) Ve skladu se nám začal ztrácet vostnatej drát. 3.) Thx za titule ,,Bac“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

Adrian

Florentine s Adkinsom nesklamali a prinasaju bojovku roku a u mna osobne zdaleka vpredu mavaju dozadu smerom k Special ID a aj Tom Yum Goong 2. Bojovka preto, lebo z nej naozaj srsi na divaka krativita v choreografii (a to prekvapivo aj bez Larnella Stovalla), samotne suboje su dostatocne kontaktne, prierazne a tvrde. Strih snazenie ucastnikov nekazi, ale podporuje. B-ckovost deja je tu povinna, rovnako aj herecka prkennost vsetkych zucastnenych, i ked netvrdim, ze to vo vysledku aspon trocha nezamrzi. Velka spokojnost...a teraz mozem uz radostne ocakavat bliziacieho sa krala v tomto odvetvi... Raid 2 :-) ()

Lacike

Napriek tomu, ze nemam rad nindzovsku tematiku, pretoze mi pripada trapna, tak som ochotny ju tentoraz tolerovat. Film obsahuje mnozstvo bezchybne prevedenych bitiek vdaka ktorym mam nutkanie dat filmu stvrtu hviezdicku. Ale nedam ju, lebo film kazi Adkinsov mizerny herecky vykon. Bohuzial sa ukazuje, ze zvlada len jednu polohu a to ked hra nasrateho cloveka. Preto tak dobre vynikol ako zaporak Boyka. Sanca uhrat to bola aj tu, kedze to je revenge film o chlapikovi, ktory msti smrt svojej zeny. Ale nepochopitelne nehra svoju postavu ako zurivca, ale namiesto toho je najprv zroneny, co mu vôbec nejde predat divakovi a zvysok filmu vo vsetkych bitkach nahodi kamenny xicht, takze nejaku satisfakciu z pomsty som po cely film necitil. Proste sterilne mlati jedneho no name aziata za druhym. Nastastie bitky su fakt lahôdkove. Vyniknu o to viac, ked som si film pustil kratko po nepodarkoch Hard Target 2 a hlavne Kickboxer. Napriek tomu, ze ma Ninja 2 skoro sedemkrat mensi rozpocet, tak pôsobi rovnako vypravne a co sa tyka bitiek, tak to je uplne iny level. Choreografia bitiek je bezchybna. Bitky pôsobia tvrdo, kontaktne a obsahuju mnozstvo zlozitejsich akrobatickych prvkov. Kamera a strih ich nielenze nenicia, ale este zvyraznuju. Stvrtu hviezdicku nakoniec nedam aj z toho dôvodu, ze mi je luto, ze v bitkach viac nevyuzivaju lokacie (nejakym spôsobom obmedzeny priestor) alebo rôzne predmety a zbrane. Väcsina tych bitiek by sa mohla odohravat v ringu a nic by sa na nich nezmenilo. Dokonca mi choreografia v Undisputed 2 a 3 pripada kreativnejsia. Jednotlive chvaty a premety mi tu pripadali az prilis podobne. Ale vdaka skvelemu prevedeniu az do konca rozhodne nezacali nudit. Proste je to dobre, ale mohlo to byt este lepsie, ked uz sa Adkins s Florentinom odvazili ist mimo ring. Napriklad v Close Range mi vyuzitie lokacii a predmetov pripadalo lepsie. Namiesto jednotlivych bitiek spomeniem superov. Fantasticky sa predviedol Kane Kosugi, Tim Man alebo Jawed El Berni. Zato Ron Smoorenburg mi znova potvrdil, ze je pomaly a Adkinsa viditelne nestiha. Takze celkovo to je asi najlepsi Nindza film aky som videl so skvelymi bitkami ale nulovymi emociami, takze 7/10 je tak akurat. ()

• Vo Veľkej Británii bola vydaná cenzúrovaná verzia, z ktorej bol vystrihnutý kohúti zápas. (m.a.t.o.)
  • Bojovú choreografiu súbojov mali na starosti Tim Man a Brahim Achabbankhe, pričom prvý menovaný si vo filme zahral postavu Myata. (m.a.t.o.)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v Thajsku a jeho metropole Bangkok. (MikaelSVK)