In Fear

• Slovensko Labyrint strachu (festivalový název)

Tom a Lucy sa spoločne vydajú autom na cesty. Po niekoľkých hodinách sa však stratia niekde na vidieckej ceste v lese. Prichádza noc a s ňou aj niečo temné, čo ich začne terorizovať. Ich jedinou obranou je ich auto, v ktorom sa schovávajú spolu so strachom z tmy, obavami z temnoty a postupne aj podozrením voči sebe navzájom. (kubqo)

J*A*S*M

Iracionální atmosférický napínák, který si pod sebou naprosto zbytečně podřezává větev pravidelně se vyskytujícímí wtf momentkami a nepřesvědčivým, mnohdy zcela nevysvětlitelným chováním postav. Hlavní mužská postava byl občas takovej debil, že jsem až pojal podezření, že se tvůrci snaží v divákovi vzbudit podezření, že záporákem vlastně může být právě on. Ale nenašel jsem v těch náznacích, divných rozhodnutích a neschopnostech žádný smysluplný systém. Závěr pak vyšumí do ztracena, nikterak zajímavé rozuzlení se nekoná. Jako jo - s atmosférou a napětím to pracuje zručně, natočené je to hezky ... ale jednoznačně uspokojivý pocit to ve mně prostě nevyvolalo. ()

*CARNIFEX*

"Ťažko" zamilovaný Tom berie svoju "životnú" lásku na festival do Írska. Nakoľko chce na Lucy zapôsobiť, zabukuje cez internet noc v krásnom hotely uprostred lesov. Ich predstava o spoločne strávenom romantickom večery sa po pár hodinách rapídne mení na boj o život. Neviem ako ostatní "fandovia" hororu, no mne sa snímok, ktorý sa ihneď od úvodu snaží tváriť "seriózne", no v skutočnosti je posiaty (ako makom - buchty), "kopcom" nelogických rozhodnutí hl. postáv, či zhôd náhôd, oproti ktorým vyzerá reálnejšie výhra v euro jackpote za pomoci jedného losu, sleduje veľmi ťažko. Pokiaľ k tomu pridáme len občas fungujúcu atmosféru, na neúspech odsúdené lakačky (1), nulové gore ( ktoré v takomto súbžánry v podstate ani nemá priestor ) a tak neskutočnú predvídateľnosť, je mi ľúto, proste nemôžem inak, ale "mäknete kamaráti" - 45%. ()

EvilPhoEniX

Pro mě hodně neuspokojivý horor, který pracuje pouze s jedním hororovým elementem a to je atmosféra, všechny ostatní elementy mi zde chybí. Žádné gore, lekačka, málo napětí, ocenil bych alespoň nějaký výrazný zvrat. Tenhle film je jako uvařený vývar s nudlema, ale bez zeleniny, ještě k tomu film vesele vykrádá mého oblíbeného stopaře, prostě ne... nelíbilo se mi to a nudil jsem se. Na podobné téma mnohem lepší Hush či Stopař. 45% ()

Astaroth12

Tento film sa odohráva s veľkej časti len v aute,tým pádom tento film nemá čím prekvapiť ani ohúriť.Po scenáristickej stránke tento film totálne zlyhal,lebo hlavne postavy robili presne to čo by nemali.Keď sa stratili a oproti nich išlo auto,nie že by mu trocha zablokovali cestu,aby si ich ten vodič všimol ale oni radšej zastavia na kraj cesty a kričali v aute,no originálne a keď odišli od auta a nechali v nom kľúče a išli sa poprechádzať po lese a potom sa čudovali že im niekto porozhadzoval veci po ceste.Ale najviac ma štval ten sráč,ktorý bol vygumovaný hajzlík s primitívnymi dialógmi.Po týchto všetkých negatívách som našiel aj jedno pozitívum a tou je v niektorých momentoch dosť slušná atmosféra.Troška mi to pripomenulo film stopár,ale to je celkom iný level.Keby sa postavy nechovali ako tupí idioti a bolo by popracované lepšie aj na scenári,tak by sa dalo nato aj pozerať ale takto je to zas jeden z mnoha filmov,ktoré svojou nezáživnostou diváka unudia. ()

AlistairMir

Seznamte se s Tomem. Blbem na entou, který si chce užít sex s mladou jelikož s ní slaví celé dva týdny vztahu. Tak jí překecá aby se jelo na fesťák a za zády jí zamluví pokoj v hotelu na samotě u lesa jako překvápko. Hotel nedokáže najít a tak s mladou bloudí v autě, věčně něco remcá, je nechápavej a celý film se chová tak, že mu prostě tu smrt přejete. Samotný film je pro mě mix filmů Stopař a Smrt přichází v bílém. První z těch filmů mám fakt rád a druhý nemohu ani cítit. Tady to ale funguje o poznání lépe a chválím fajn atmosféru i herecké výkony. Herec co hraje Toma je fakt na ránu a roli tedy zvládá bravurně a herečka co hraje Lucy je sympatická a člověk jí fandí. Pak tu máme Maxe a ten mě fakt bavil. Celkově povedený film který dokazuje že i s malým rozpočtem jde natočit kvalitní snímek, který člověka dokáže napnout. ()