Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Další dobrodružství astronautů na planetě ovládané inteligentními opicemi. Když si kdysi dávno člověk podmanil opice a uvrhl je do otroctví, vyslal bůh na zem spasitele, který se zázračně zrodil ze dvou opic. Zatímco rodiče zahynuli, jejich potomek přežil. Jako César měl pak bojovat za to, aby vyvedl své druhy z otroctví. Opice se vzbouřily a zem byla zničena strašlivou válkou. Pak se César, jeho přívrženci, vojáci gorily i lidé vydali hledat místo, kde by opice a lidé mohli žít pospolu v klidu a míru. Lidský učitel učí opice přečíst jejich nejsvětější zákon: Opice nikdy nezabije opici. Jen generál Aldo gorila se učit nechce. Chce jezdit na koni a bojovat, nenávidí lidi, nechce s nimi žít v míru. Černoch McDonald navrhuje Césarovi, aby se s ním a moudrým Virgilem vydal do zakázaného města, které během zničující války srovnala se zemí bomba. V archivu tam najdou film, na němž César uvidí své mrtvé rodiče a vyslechne, jaká má být jejich budoucnost Všichni tři se tedy vydávají do zamořeného města, kde se ale přece jen již dvanáct let daří přežívat hrstce lidí v čele s guvernérem. Z archivních materiálů se César dozví, že v roce 3950 mají gorily zničit svět (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (117)

Jello Biafra 

všechny recenze uživatele

O niečo lepšie než predchádzajúci diel, ale stále je to podpriemerné béčkové sci-fi, ktoré za prvým kultovým dielom silne zaostáva. Síce je tu načrtnutá určitá postapokalyptická atmosféra sveta po jadrovej vojne, ale celé toto pokračovanie svojou výpravou a kostýmami pôsobí ako nízkorozpočtový televízny film. Najväčším sklamaním je ale titulná "bitva", ktorá trvá len niečo cez 6 minút a dohromady sa tu vypálí pár granátov a vystrelí nejaký ten náboj. Samozrejme sa tu na záver ľudia vyzbrojení mínometami a bezzákluzovými delami znovu nechajú preválcovať hromadou slabo vyzbrojených opíc. ()

fcreading 

všechny recenze uživatele

"Opica, môže zabiť opicu." Posledný diel ktorý režíroval J. Lee Thompson (Cape Fear), sa tak trochu ponára do zkazy, ale predsa je v niečom tento diel výnimočný. Sledovať opice ako proti sebe bojujú, strielajú po ľudoch a hádžu granáty, je niečo neuveriťeľné ale aj tak trochu trafené na hlavu. Ale čo už, každý nejako začínal, ale to čo spravil režisér s posledným dielom je neprepáčiťeľné, pretože celú sériu akoby vyhodil do povetria, len si vzpomeňte na prvý, druhý a tretí priemerný diel, tam sa to ešte vydržať dalo, ale čo je veľa, to je veľa. Čo ale nepochopím, a hlavne tomu nemôžem uveriť, ako sa mohol nahovoriť Roddy McDowall na tento dávno odfláknutý, najmä zabudnutý diel, a zahrať si hlavnú úlohu opice Césara. Ako fanúšik celej série hodnotím priemerne 60 percent. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Snímok "Planéta opíc" (Planet of the Apes), ktorý v roku 1968 natočil režisér Franklin J. Schaffner, je kultový sci-fi film. Dal som mu plné hodnotenie. O dva roky neskôr bolo vyprodukované celkom podarené pokračovanie "Do vnútra planéty opíc". Ocenil som ho troma hviezdičkami. Tretia časť "Útek z planéty opíc" z roku 1971 ma sklamala, takže dostala odo mňa len dve hviezdy. Štvrtému pokračovaniu s názvom "Dobytie planéty opíc", ktoré malo premiéru v roku 1972, som pridelil dve slabé hviezdičky. Piata časť bola natočená v roku 1973 pod názvom "Bitka o Planétu opíc". Celá táto séria išla pomaly dolu vodou. Klesajúca krivka kvality sa mi pri tomto piatom pokračovaní len potvrdila. Absolútne nič tam nefunguje. Celé zle. Viac ako jednu maličkú hviezdičku si to nezaslúži. * ()

Agatha 

všechny recenze uživatele

Jelikož se jedná o zakončení pentalogie o Planetě opic, myslel jsem si, že toho bude pro diváky a fanoušky celé série připraveno více. Žádné překvapení, vylepšení nebo velkolepé zakončení se ale nekonalo. Bitva o Planetu opic je podle mě nejslabším dílem celé ságy. Ale rozhodně to tak špatně dopadnout nemuselo, kdyby bylo k dispozici víc peněz a představivosti. Scénář nepřinesl nic nového, ba naopak, je ještě horší. Dialogy mi připadaly trapné a ničím zajímavé a k tomu řada nelogičností. Masky už rozhodně nevypadají tak precizně jako na záčátku, mimika u Alda byla hrozná a jeho maska mi připadala jako namaštěná sádlem. Samotné, atomovkou zničené město, vypadá jako hromada šrotu uprostřed pouště. A průzkumná výprava, která sem míři "pěšky" bez jakýchkoliv zásob mi přišla neuskutečnitelná. No ale když si toto odmyslíte, tak se to dá překousnout. Moc toho "kvalitního" sice nezbyde (i hudba už značně změnila svou úroveň), ale pár lepších mžiků si fanoušek Planety opic najde. ()

Lilloos 

všechny recenze uživatele

Prostředím se tenhle díl hodně přibližuje prvním dvěma, ale to se rozhodně nedá říct o kvalitě. Když si vyrobíte čtyři filmy, které spolu nemají moc společného, ačkoliv by mít měly, v tom závěrečném budete potřebovat hodně absurních lepidel, abyste to splácali dohromady. Ikdyž ve světě časových smyček se na logiku nejspíš musíme vyprdnout. Místo vysvětlení vyvstaly další otázky (Jak to, že se opice tak rychle zcivilizovaly? Kdy a za jakých okolností se lidi vrátli zpátky na stromy?), ale zoufale doufám, že zůstanou navždy záhadou, protože další pokračování bych nemusela přežít. Škoda, že finální epická bitka má jen tři záběry (školní autobus-opice-hořící strom a znova od začátku). A ti mutanti jsou pravděpodobně předci Čmoudů z Vodního světa! ()

Galerie (89)

Zajímavosti (7)

  • Colleen Camp v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Kulisy „Opičího města“ byly vybudovány ve státním parku Malibu Creek v Kalifornii. Scény z radiací zamořeného města pak byly nafilmovány ve vodárenském komplexu Hyperion v Los Angeles, kde se později natáčel např. Terminátor (1984). (fiLLthe3DD)
  • Během finální bitvy lze zpozorovat hned několik vybuchujících „stromových“ obydlí. Ve skutečnosti byl však kvůli nízkému rozpočtu vyhozen do povětří pouze jeden jediný domek na stromě – filmaři explozi natočili z několika úhlů a záběry poté sestříhali. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama