Peenugirl

Vycentírované do maxima a nepozeráš sa na to s vypnutým mozgom, si nútený "sprovoznit" závity a tiež ťa musí očariť myšlienka, prevrat a spôsob podania. Nenechá ťa na pokoji hranie týchto maníkov. No a koniec je očarujúci ako všetko zapadne dokonale do seba aj retrospektívne, a neostáva nič iné ako: "no jasne" ... skvelá vec 90% ()

montel

Je rok 2025. Lidé žijí v podzemí, protože během let 1996 a 1997 lidstvo téměř vyhynulo kvůli zákeřnému smrtelnému viru. Vězeň James Cole (Bruce Willis) je vybrán jako dobrovolník, který se má vrátit časem zpět do let před epidemií a vypátrat tajemnou skupinu, říkající si 12 opic, která by měla být prvotní stopou k smrtelné chorobě...Tak v prvé řadě bych chtěl poznamenat, že to, co zde Brad Pitt předvedl, jsem u něj ještě neviděl. Film má také skvělou atmosféru i hudbu. Bohužel mám problém s Brucem Willisem, který mi ve filmech tohoto žánru příliš nesedí. A asi mi to pokazilo celkový dojem z jinak velmi dobrého filmu. 60% ()

Alister

Vše zde má svůj smysl a každá jednotlivost zde utváří celek jemuž se mnohdy nenápadně podřizuje. Planeta Země je v celku neúrodným polem, které se snad ani nevyplatí obdělávat; vzduch je jakoby naplněn jedovatými toxiny ještě mnohem dříve než se tak stane zkutečně. James Cole se snaží zachránit lidstvo, ale film je ke smyslu této snahy skeptický, zdá se, že je svět prohnilým místem konzumní anarchie a nachází se dokonce ve fázi kdy začíná požírat sám sebe; člověk je zhoubný sám sobě a život se stává existenciálním zlem kde se každý pokus o vybočení ze systému trestá uvržením kamsi do sklepení mezi blázny. Jeff Goins je určitě nejpůsobivější postavou, která stojí vprostřed všeho a ačkoliv ve filmu příliš času nedostane, je jeho ideovým východiskem a otazníkem -- jež úmyslně rozpolcuje -- zároveň, otazníkem, který v sobě zrcadlí kritiku systému světa a zároveň se tak nepříjemně dotýká naší reality. Goins je symbolem fundamentální hrozby jejíž velikost může narůstat s jakýmkoliv počínajícím anarchismem způsobeným masovou frustrací z čehokoliv. Film si pak zajímavě hraje z časovou osou jejíž kontinuita je narušována cestováním v něm, ale to je spíš prostředek který má diváka především zmást a následně zaujmout. Velmi chytrý a neuvěřitelně nadčasový film, který, domnívám se, nebude stárnout ba naopak, jsem si téměř jist, že se k němu budou generace vracet, jelikož jeho apokalyptické poselství je v čase nevyhnutelnou pravdou. ()

Film2

Nebyť takého konca, dám 5 hviezdičiek. Celý film čakám jak to dopadne a dočkám sa akurát sklamania. Nepochopil som ten koniec, čakal som že sa im podarí niečo zmeniť a nič... ()

MJI

Vynikající. Přál bych si, abych znova vycházel z kina, jako v roce 1995 a měl za sebou první shlédnutí. Pro mě jeden ze symbolů končícího tisíciletí. ()

pogoman77

Skvěle vymyšlený příběh, místy nevíte co je pravda a co jen výplod fantazie a i když pár zásadních okamžiků vzniká "totální haluzí" tak to má pořád logiku. A skvělý hudební motiv 12 opic. ()

Petro

Willise mohu. Tak do tohohle filmu jsem nějak nevlítl. Proto hodnocení. Tuším však, že to v budoucnu změním. Až to zhlédnu ještě párkrát. 2019 - už to beru jako klasiku, výbornou a baví mě. ()

teseth

Velmi precizní práce celého týmu, který byl u vytvoření tohoto naprosto suprového a v žánru ojedinělého dílka. Výkon ústřendí mužské dvojice Willis a Pitt je naprostým koncertem, který mě posadil na zadek! Dějové zvraty celého filmu, které jsou v závěru shozeny nevyhnutelností osudu, je prostě něco co vyráží dech. ()

uprchlice

Skvělý sci - fi film. Příběh pro mě nebyl sice moc zábavný, spíš zbytečně zdlouhavý, ale Bratt Pitt v roli blázna za to opravdu stál ()

Monniques

Nějakým způsobem jsem se do toho děje prostě nevžila, ačkoliv bych byla ráda. Možná se opět budu opakovat, ale trošku komplikovanější sci-fi příběh, kde jsem se zase moc neorientovala. Tak jsem tomu filmu věřila, až mě trochu zklamal. Jinak pěkná hudba a i hlavní herci nebyli marní. ()

Pythonator

Skvělá sci-fi k zamyšlení. Terry Gilliam zde zřejmě ve své nejlepší režii vymačkal z jinak herce neherce Bruce Willise nejspíš jeho životní herecký výkon. Ve své nejlepší roli je tu dost možná i blázen Brad Pitt. ()

Otan

Pro mne nic neříkající film.Bohužel mne Willis nemá čím překvapit a tak kromě divného děje je jediným světlím bodem tohoto snímku docela hezká M.Stowe,která ovšem pro mne úplně nepochopitelně přes svůj postoj najednou úplně otáčí,čímž jakýsi zvláštní děj shodí dolů.Pro "vrchol" filmu to tak má být,ale přijde mi to takové divné,všecko.45% ()

Dosty85

Dlouho jsem přemýšlel, jestli jsem už tento film viděl či nikoliv. Až po 16ti minutách sledování jsem zjistil, že před 2 lety ano, ale že již vůbec nevím, o čem je. Ve filmu je tolik "různých scén", že ho pravděpodobně znovu zapomenu :) Plus: Herecký výkon Pitta. Naprostá nepředvídatelnost. Mínus: Snadno se zapomene. Chyba ve filmu (fotograf v 1. světové válce fotí z úhlu a vzdálenosti, z jakého by fotka absolutně nemohla vzniknout) ()

Rychleji

Jako ... nebudu říkat, že jsem netušil, jak to dopadne ... tušil. Už ve chvíli, kdy našel ty značky 12 opic.[Spoiler] Sranda jen byla, že se změnil ten detail, že to pak neudělal Pitt, ale doktůrek :D. Ale stejně za to mohl Bruce Willis a doktoři neschopni ho poslat kam měli, což jsem pochopil už na zmíněném místě :D[Konec spoileru]. Jinak se mi film hodně líbil. ()

raadec

Můj jasně nejoblíbenější postapokalyptický film. Úžasná je hlavně ta bezmoc na konci, beznaděj, žádný happy end. ()

tuctovychlap

na rozdiel od (napríklad takej) tradzedy som filmu podľahol od začiatku..asi preto, že namiesto len proklamovanej inakosti som proste iný..:) priam svätá trojica Terry, Brad a Bruce odhaľujúca vždy čosi nové i po mnohých zhliadnutiach.. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil