Maagggdddda

Minulost změnit nemůžeme a tím, že se o to pokousíme, způsobíme právě to, co chceme změnit. Srozumitelné? Skvělý film, určitě se na něj ještě několikrát kouknu, je to trochu styl Donnieho Darka (nebo spíše novější Donnie Darko je styl 12 opic,)) - človek to musí vidět víckrát, aby mohl objevovat nové a nové skryté souvislosti apod. Madeleine Stowe coby psychiatrička Kathryn byla nádherná! A olalala Brad Pitt a jím naprosto božsky zahraná postava blázna a výborný můj další oblíbenec, Bruce Willis, v hlavní roli.. Je to prostě přemýšlející film, prostě Terry Gilliam, prostě i pro lidi, kteří nemají rádi sci-fi. ()

Andreas83

Sci - fi které zaujme snad každého a výkon Bruce Willise je jedinečný, takhle ho neznám ale vypadá moc přesvědčivě. Film plný zvratů a vyvedené hudby. ()

MIGHTTREE

Pozvolna zapadá každý kousek do sebe až utvoří mistrovské dílo v kategorii sci-fi. Každý popsaný papír scénáře, každé slovo ve filmu se tisikrát zúročilo a představuje objemné a nepopsatelné chvění, které zanechává stopy jako drážky na gramofonové desce. Příběh, který napsal samotný čas a tedy existuje v zakřivení časo-prostoru. Konec = záčátek aneb koloběh života nikdo nezastaví. ()

0lie

,,JÁ JSEM BLÁZEN A VY MOJE ŠÍLENSTVÍ !'' ,,TY JSI HO ZABIL!'' ,,STEJNĚ UŽ BYL MRTVEJ !'' Terry Gilliam stvořil nejlepší a nejpromyšlenější sci-fi film, který jsem kdy viděl. Kulisy budoucnosti a blázince jsou naprosto geniální. Stejně tak i podmanivě šílený hudební motiv. Ve filmu neni snad ani jedno hluché místo, které by vás donutilo odtrhnout oči a to vše sečteno podtrženo úžasnými výkony Bruce Willise a Brada Pitta, kterého bych se nebál ocenit oscarem. ()

Fakipics

Musím zde vyzvednout chaotického skladatele, bez kterého by to nebylo možná až tak záživné. Na poprvé super, ale nechápu. Na podruhé možná ještě lepší, ale nechápu. Nevím na které shlédnutí jsem film zcela pochopil(doufám), ale určitě to bylo v euforii uvědomění, že je to pro mne absolutně nepřekonatelné psychologické sci-fi, které do dnes nemá konkurenci. Přes všechny magory ve filmu, byl největší magor David Morse, který se dal vytypovat už ze začátku(kecám, nedá). Bruce Willis a Madeleine Stowe byli nekompromisně dechberoucí šílenci. Výborný scénář, který splznil umělecky Terry Gilliam bude v sci-fi hlavách strašit ještě dlouho a za to mu moc děkuji. ()

Nyck

Nestává se mi to často, ale tenhle film jsem nepochopil při sledování a nepochopil jsem ho ani po přečtení komentářů v diskuzi. Tedy, pochopil jsem, o co mělo jít, ale v tom případě jsem sledoval dvě hodiny zbytečného kecání... ()

romajz15

I když je to klasika, tak jsem neobjevil jedinný důvod, proč dát více než tři hvězdy. Nápad je dobrý a téhle teorii cestování časem jsem silně nakloněm, ale děj je neskutečně zdlouhavý a nudný. Herecké obsazení sice bezva, ale Willis nic zvláštního nepředvede, Pitt je na to podstatně lépe, tahle postava je možná nejlepší v jeho kariéře. ()

lykan9

Nejsem zrovna fanouškem tohoto filmu, ale musím uznat, že tady byla odvedena vynikající práce jak herců, tak tvůrců. Jinak ulítlej Pitt fakt pobavil. ()

VanTom

Pokroucená optika svérázného režiséra je jasně rozpoznatelná, nezastiňuje však hlavní hvězdu – promyšlený a vypointovaný, netriviální scénář, který nicméně při opakovaných zhlédnutích mírně ztrácí své momentum, jelikož nejistota ohledně mise a příčetnosti hlavního hrdiny, jakož i záměru Armády dvanácti opic, přestává býti otázkou, ani nenechává prostor k interpretacím. Špinavě ponurou, bezútěšnou vizuální stránku překrývá přemíra (uslintaného) šílenství a magoření, které prostupují a pohlcují vše (lidskou civilizaci ve filmu, i film samotný). [Dříve za 5 hvězd jasných.] ()

Sany33

Príbeh: Smrteľná choroba na začiatku nového milénia vyhubí 90% populácie planéty. (nehľadajte prosím súvislosť s aktuálnym COVIDom. I keď...?) Našťastie je vynájdený stroj času, ktorý dobrovoľne nedobrovoľných väzňov posiela späť časom aby prišli na počiatok existencie vírusu a zničili ho ešte pred jeho vypustením. Prevedenie: Neskutočne zložité a pre prostého diváka ako som ja veľmi mätúce hranie sa s časovým paradoxom. Jednoducho som as trocha strácal. Priznám sa že až na druhé pozretie som si dokázal film naplno vychutnať so všetkým čo ponúka. Herecké obsadenie: Koncom 20. storočia by sme asi našli iba veľmi málo lepších hercov ako boli Bruce Willis (nar. 1955, Západní Německo) či Brad Pitt (nar. 1963, USA). Pridaná hodnota:  Film má určite čo ponúknuť ak a v ňom dokážete orientovať, potom pre vás finálne rozuzlenie a zapadajúce časti skladačky budú orgazmickým vyvrcholením deja. 83% ()

Jacob23

Skveli herci-Pitt je opravdu skvele sileny,prekrasna Madeleine Stowe,dokonala hudba,nejlepci sci-fi pribeh s peknou kapkou romantiky,skvela rezie=pro me jednoznacne TOP 10! P.S.:dekuji moc CSFD,ze mi tehle skvost umoznila vyhrat v soutezi o DVD;) ()

cross

Skvělá a velmi divácky náročná sci-fi, která zaujme propracovaným scénářem, bezchybným magorem Bradem Pittem a námětem hodným místa ve dvoraně filmové klasiky.... Bohužel, Gilliamovo zpracování a vizuální stránka filmu je pro mě tak moc nepoživatelná, že jsem ve výsledku uvažoval i o 3*:( To je však můj osobní problém s tímto panem režisérem a o kvalitách samotného snímku neříká naprosto nic...Zkuste to a uvidíte....já to prostě nedávám...usínám..a nudím se...a ze všech těch podivných charakterů a magorizující kamery mám tik v pravém oku;) ()

ganz

Terry Gilliam je génius, Bruce je pan herec a Pitt dokonalý šílenec. Film na který se mohu podívat pokaždé znovu a nikdy mě nebude nudit. Konečná scéna patří mezi jedny z nejsilnějších co jsem kdy viděl. ()

PollyJean

Jeden z nejlepších filmů Terryho Gilliama. Jeden z filmů, kde Brad Pitt a Bruce Willis opravdu hrají a hrají dobře. Když jsem ho viděla poprvé v kině, skoro jsem nestíhala komplikované časové přesuny, ale uchvátil mě i tak. Napodruhé jsem se v čase orientovala dobře, ale přesto bylo čím se bavit, co sledovat a co si spojovat. A stejně se na něj dá koukat a objevovat zas a zas. Prostě asi nemá chybu (teda snad až na scénu s "vyndáváním" zubů). ()

Guzo

Zajímavý film, kde oceňuji hlavně výkon Brada Pitta. Ten u mě překonal Jokera z Temného rytíře jako nic.. A samozřejmě scénář, kdy v průběhu filmu sami netušíte, co je skutečnost a co ne. ()

RumbleFish

Asi nejlepší sci-fi s inteligentním scénářem, Gilliamovým rukopisem a skvělým Willisem (zdárně sekundují Pitt a Stowe) Cestování v čase, scény v blázinci, až detektivní zápletka, místy výborně odlehčené...a především tento film zraje jako víno. Co chtít více. ()

R1CH1E

Skvělé herecké obsazení, velim povedená zápletka, ale děj je někdy až moc rozvětvený, což občas působí celkem zmateně. Bohužel za český dabing a občasnou chaotičnost děje musím hvězdu ubrat. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil