Příběh vypráví o tajném agentovi, který se snaží najít zbraně hromadného ničení. Zbraně byly ukradeny z ghetta Doupěte. Tajný agent se s prosbou o pomoc obrací na Lina, jediného člověka, co zná tento rajón a nebojí se místních gangsterů. (oficiální text distributora)

Will_X

Začalo to parádními, možná i nejlepšími titulky, které jsem viděl. Bohužel postupně atmosféra upadá, ale jsou zde v celku úsměvné scénky."Máme problém, umí někdo čínsky?!" Povedené slow motion záběry a v jednom kuse se zde něco děje. Film nabitý parádní akcí, zpracováním a samozřejmě výbornou hudbou, kterou nemohu opomenout. Film je věnován památce Paula Walkera a myslím, že ostudu mu rozhodně neudělá. Za předchozí bod přidávám jednu pomyslnou hvězdu navíc..61% ()

sniper18

Je to slabý akčný film, ktorý je remakom skvelého originálu. Má celkom dobrý príbeh odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti, kedy je v Detroite kvôli nadmernej zločinnosti vytvorené špeciálne, zákonmi takmer nekontrolované geto oddelené od zvyšku mesta, v ktorom žije množstvo zločincov, ale stále aj dosť slušných ľudí. A tak keď sa skupine miestnych zločincov podarí ukradnúť bombu, schopný policajt dostane za úlohu sem preniknúť a spriateliť sa s miestnym bojovníkom proti zločinu, aby ju zneškodnili skôr, než bude neskoro, pričom policajt má k tomu aj osobné dôvody, no stojí im v tom mnoho prekážok. Spracovanie ale nestojí takmer za nič, síce sa na jednu stranu dá celkom pochváliť, že sa tu takmer stále niečo deje a tak aj vďaka krátkej dĺžke až na pár častí film ani tak moc nenudí, lenže je to vlastne len väčšinu času doslovne prekopírovaný originál so všetkými zásadnými scénami, pričom pozmenených je len pár maličkostí a tých pár scén navyše tvoriacich hlavne menšia línia s policajtom a jeho starým otcom mi prišli skôr len zbytočné. Takže v porovnaní s originálom to nielen neprinesie vlastne žiadny klad, ale nefunguje ani väčšina z toho, čo predtým výborne, napríklad chémia medzi hlavnými hrdinami, a tak vlastne všetko je na neporovnateľne nižšej úrovni a navyše mi to prišlo aj o dosť hlúpejšie. Aj preto ma to už po chvíli prestalo baviť a už som to pozeral len zo zvedavosti, ako verne sa budú držať originálu a či sa aspoň jedna z tých zásadných scén vydarí, ale dopadlo to veľmi zle. Akcie je tu plno, ale moc ma nezaujala. Opäť je väčšina z nej takmer totožná s originálom, nájdu sa tu súboje, prestrelky, samozrejme parkourové naháňačky a navyše pribudlo niekoľko automobilových naháňačiek, lenže je to slabo natočené, toho strihu je tu zbytočne moc, takže o lahodne prevedenom parkoure z originálu tu nemôže byť ani reči, pričom mi ani tie uhly kamery moc nesedeli a tiež tomu úplne chýba ten správny náboj. Síce pár zaujímavejších momentov sa tu nájde, ale všetky kazí práve ten vizuál a tak ani jedna akčná scéna ma moc nebavila. Herecké obsadenie nie je zlé, David Belle je opäť ten správny sympaťák, ktorý je na tom fyzicky stále dosť dobre, ale tvorcovia mu to kazia, Paul Walker sám o sebe nie je zlý, ale tu sa jednoducho vôbec nehodí, svojmu predchodcovi nemôže konkurovať a ako som spomínal, ani tá chémia medzi nimi nefunguje. plusom je sympatická Catalina Denis ako bývalá priateľka hlavného hrdinu a ani hlavný záporák RZA ma nesklamal, jeho postava je aj celkom zaujímavá. Inak už nie je o koho stáť. Réžia a technická stránka sú rozhodne sklamaním, aspoň tie kulisy sú pre potreby filmu ideálne a ani vizuál mimo akcie nie je najhorší, ale inak je to bieda. Originál mám veľmi rád, je to nielen doteraz najlepšia filmová prezentácia parkouru, ale aj celkovo jeden z najzábavnejších akčných filmov nového tisícročia, ale tento remake je úplne zbytočnosť, nielen tým radikálnym prekopírovaním, ale ani sám o sebe nestojí takmer za nič. Takže aj keby nebol originál, moje hodnotenie by nebolo lepšie. 40% () (méně) (více)

Anderton

Jó tak Detroit, ten je teraz totálne v prdeli. Ako stvorený pre brutálny akčňák s nejakým hustým gangom. Mohla by z toho byť rovnaká sociálna pecka ako District 9 alebo Mesto bohov. Ale neriskujme radšej a sústreďme sa na hip hop cool teen publikum, tí budú v extáze. Pokiaľ vám nestačí k prepnutiu kanálu úvodné hrdé logo Europacorp, nemáte sa čo sťažovať. Ja sa tiež nesťažujem, udeľujem predsa Bessonovi, Walkerovi a spol. husté dve päťcípe hviezdy. ()

BMW12

Přesná kopie Okrsku 13. Úplně stejný příběh, stejné scény. Jako film je to dobrý, na hranici 3-4 hvězdiček, Paul Walker a hlavně David Belle jsou skvělí. Hudba taktéž velice dobrá a skvělá úvodní scéna. Ale prostě díváte se na něco, co jste už viděli v jiném filmu. A jelikož skvělému Okrsku 13 jsem dal 4 hvězdičky, tady musím dát o jednu méně. ()

Mr. Filuta

Za tři hvězdičky se tu dá vděčně užít ta povedená kamera a parkour za zvuku "wob wob" dubsteb mixů. Debilní scénář a prkené dialogy netřeba zbytečně komentovat, všichni víme co se dá od Bessonových projektů čekat, že...? Obdivuhodně gumový David Belle měl nicméně na filmové scéně zůstat u povolání kaskadéra. ()

• Keď Damien (Paul Walker) zadáva prvé čísla k deaktivácii bomby, je si možné všimnúť, že má zakrvavené pravé oko. V scéne pred tým ho ale nemal, k tomuto zraneniu totiž prišiel až pri neskoršom boji s Linom (David Belle). (Johnny.ARN)
  • Všechny repliky Davida Belle byly kvůli jeho silnému francouzskému přízvuku předabovány. (Mr. Filuta)