Příběh vypráví o tajném agentovi, který se snaží najít zbraně hromadného ničení. Zbraně byly ukradeny z ghetta Doupěte. Tajný agent se s prosbou o pomoc obrací na Lina, jediného člověka, co zná tento rajón a nebojí se místních gangsterů. (oficiální text distributora)

castor

Stříhal třetího Kurýra, Útěk z MS-1 nebo Colombianu, a v úvodní honičkové sekvenci Doupěte je to znát. Teď to Camille Delamarre zkouší coby režisér a na jeho tupou hru je docela obtížné přistoupit. V daném žánru jsme zvyklí na cokoliv, ale tady je to, co se příběhu, situací a dialogů týče, natolik odfláknuté, že mnohdy ani neplatí ono známé: oči a uši připravit, mozek odstavit!! Všichni jsou zkorumpovaní, všichni odklánějí zrak a zodpovědnost od obřího izolovaného ghetta v prohnilé části Detroitu. Mezi hlavním duem to nefunguje, Belle může přeskočit nebo proskočit co chce, ale stejně to bude nuda, Walker si zasloužil konzistentnější předčasnou tečku za svou kariérou. A u Bessona nevíme, jak moc si dělá srandu, nebo to myslí smrtelně vážně. A abstinující děda na konci? Raději už bez komentáře!! ()

mzss1

|40%| Shlédnuto v kině. Předem upozorňuji na jednu věc, páč beru na vědomí fakt, že toto je remake k originálnímu filmu Okrsek 13. Pak následuje pokračování Okrsek 13: Ultimátum. Oba tyto filmy jsem neviděl, takže to hodlám do budoucna napravit. Přesto jsem na tento film do kina zašel. Ještě jedna věc: Proti remakům nic nemám. Některé se povedou, některé ne. Trailer mě tak trochu zaujal. Říkal jsem si, bude to nadprůměrná, obstojná zábava, minimálně. No, to se mi nějak moc nepodařilo. Dost jsem se těšil na Paula Walkera, kterého jsem si oblíbil v Rychle a zběsilé sérii. Tam hrál upřímného sympatáka s dobrým srdcem a co jsem se o něm dovídal, byl takový i v reálu jako člověk. Poslední vydaný Walkerův film je toto (a to nepočítám právě natáčecí 7.díl Rychle a zběsile, kde vše nestačil dotočit), tak jsem ho podpořil aspon. V tomto snímku hrál dobře, jeho roli jsem si aspon užíval, když zbytek za moc nestál. Neříkám, že to bylo nesnesitelné peklo, ale nic mi to neřeklo, tak podprůměrná záležitost je to snad ve většině ohledu. Příběh je prostý a celkově je film brán strašně s nadhledem – nebyl bych proti tomu, ale je to bráno až moc nezáživně a místy i trapně ujeté, že jsem nebyl v žádném napětí apod. Je ale zvláštní, že se celkem vydařil začátek. A to myslím obě linie (úvodní akce s Bellem a pak Walkerem). Bellovo bojové umění mě docela bavilo (bohužel ale nejvíc v té první akční dlouhé scéně). Byla dlouhá, rychlé to bylo, Bell zdolával jednu překážku za druhou, takže jsem byl celkem spokojen. Walkerova akční scéna byla hned po Bellovi úvodu. Také se mi líbila, dobré souboje měl Walker, pronásledování autem atd. Ikdyž kamera a střih ? No, to bylo horší teda. Sice to mohlo být horší, ale přesto jsem místy těkal očima sem a tam, až jsem málem nestíhal. Pak se film začíná pomalu utápět v nudě a nezáživnosti. A to se přesto furt něco děje. Třeba pronásledování, kdy řídil Walker a vedle něj seděl Bale – bylo celkem obstojné, ale mě to moc nechytlo. Ještě pak následoval souboj Walker proti několika protivníkům u auta a pak už to bylo horší a horší. Nudné scény a situace a často se tu objevila i nějaká ta nelogičnost. Walker a Balle si jdou v pohodě za hlavním zločincem, vyjednávají jakoby – takže ta odlehčenost mi zde opravdu vadila. A co záporáci ? No, určitě nebyl účel se jich bát, nebo aby vzbuzovali respekt. To rozhodně ne. Navíc to ani snad nebyly záporáci, fakt nevím tedy. Akce ke konci následuje především ze soubojového hlediska, které ale ani nebylo tak dobré jako na začátku. Úplný konec následoval pointu, která mě sice překvapila, dávala trochu smysl, ale nesedla mi. Bylo to takové nedodělané, takže kdyby byl film o půl hodiny delší a pokračovalo to tak kolísavým tempem, asi by bylo hodnocení o dost horší. Musel jsem se ke konci až smát hloupým gangsterům. Nejlepší byl týpek zvaný „ŠTÍTNÁ ŽLÁZA“  Hudba byla aspon celkem dobrá. Takže nevím jak dále pokračovat. Není to nějak extra špatný film, ale mě nesedl a i z objektivního hlediska usuzuji, že to žádná pecka není a průměr to nemůže být prostě. Takže, něco se tu furt dělo, souboje, tempo slušné, nic těžkého na pochopení, ale to bohužel není všechno. Akčnáky zbožnuju – jak starý tak moderní. Tohle není ani jedno z nich. Hodnotím rovnými 2 hvězdy, páč jsem to místy bral i jako komedii (tím především myslím ty hloupé gangstery). Takže proč být moc kritický. Ještě něco málo a už by té kritiky bylo více. () (méně) (více)

Borrtex

Jeden z posledních filmů, kde jsme mohli vidět Paula. Oba herecké výkony byly skvělé, a postavy tak působily velmi věrohodně (především David Belle). Co mě na tom ale trošku zaráží, a jemně to musím zkritizovat je děj, na který se v průběhu filmu možná trošku zapomnělo. Cíl zněl jasně, odškodnit bombu. Očekával bych od toho ale nejspíše mnohem více zapletenější příběh, který se bude nějakým způsobem dále vyvíjet. Bohužel, tohoto jsem se nedočkal. Ovšem teď už k důvodu, proč dávám 4*. Film byl vcelku zajímavým především díky perfektně propracovaným rychlým potyčkám, které byly výborně nacvičené, a ještě lépe sestříhané, tzv. "slov motion", který byl ve filmu možno vidět nespočetněkrát v souladu s dramatickou elektrickou hudbou udělalo koneckonců hodně zvláštní dojem, který je rozhodně třeba vzít v potaz. A i přes trošku chabší dějovou linii je třeba podotknout, že ten závěr byl krásný, a nejspíše každého z nás překvapil, což také beru v potaz, a film jako celek se skvělými efekty a propracovanými bitkami hodnotím 80% ()

Terva

CITÁT - Máme problém!!! Umí někdo Čínsky?.......... Už jen úvodní velice povedené titulky, daly předpovědět, že to bude prostě zábava. A byla. Dokonce o mnoho lepší, než jsem vůbec doufal. Příběh má dynamiku, dobrou hudbu a hlavně perfektní kameru. Tady bylo cítit, že se kameraman prostě vyžíval a užíval si skoro všechny záběry. CITÁT - Jiná cesta, stejný cíl........... Jsem spokojen. ()

Will_X

Začalo to parádními, možná i nejlepšími titulky, které jsem viděl. Bohužel postupně atmosféra upadá, ale jsou zde v celku úsměvné scénky."Máme problém, umí někdo čínsky?!" Povedené slow motion záběry a v jednom kuse se zde něco děje. Film nabitý parádní akcí, zpracováním a samozřejmě výbornou hudbou, kterou nemohu opomenout. Film je věnován památce Paula Walkera a myslím, že ostudu mu rozhodně neudělá. Za předchozí bod přidávám jednu pomyslnou hvězdu navíc..61% ()

• Vo filme sa spomína, že otec postavy, ktorú stvárnil vo filme Paul Walker, tragicky zahynul. Zhodou náhod tragicky zahynul aj herec Paul Walker v reálnom živote. (andykanadan)
  • Symbol tygra, který je na Linových (David Belle) dveřích, se objevuje i na ruské raketě a také jako tetování na Linově ruce. (Oxymoron5)
  • Pracovným označením filmu bol názov District B13. (MikaelSVK)